Exkluzivní spolupráce firmy Avon s Christianem Lacroix nabízí kosmetické firmě nebývalou příležitost rozšířit své portfolio parfémů o luxusní vůně nesoucí jméno světového módního návrháře, a nabídnout tak svým zákazníkům prémiovou řadu parfémů inspirovaných francouzskou „haute couture”. Christian Lacroix oslavil nedávno dvacetiletí na kolbišti světové módy a jeho modely už dlouhá léta patří k tomu nejoriginálnějšímu, nejluxusnějšímu a nejžádanějšímu, co se předvádí na pařížských přehlídkových molech.

Lacroix se narodil ve francouzské Provence. Dětství prožité v rodném kraji: Zážitky z návštěv koridy i muzeí, četba knih i živé cikánské tradice velmi ovlivnily jeho pozdější tvorbu. Často jsem se díval, jak si elegantní ženy v naší rodině nechávají šít šaty. Bylo úžasné sledovat, jak přicházejí na svět nádherné modely. Také si pamatuji listování módními časopisy, nejprve jen pro zábavu, ale později jsem zde hledal inspiraci,” prozrazuje Christian Lacroix, kde hledat kořeny jeho zájmu o módu. S ambicí stát se ředitelem muzea ovšem Lacroix vystudoval nejdříve dějiny umění na Univerzitě v Montpellier a posléze prestižní Sorbonu a Ecole du Louvre.

Zde zasáhl osud: Na přímluvu svého známého začal jako módní návrhář pracovat pro prestižní pařížské módní domy (Hermés, Guy Paulin), než si  v roce 1987 nakonec založil vlastní the House of Christian Lacroix. Dnes se móda značky CHL prodává na více než 60 prodejních místech ve Francii a na více než 1000 místech po celém světě. Originální design, snadno rozpoznatelný svými bohatými vzory, citlivostí a smyslem pro detail, je ceněn a nesmírně žádaný jak známými osobnostmi, tak odborníky na módu. Jak řekla jedna návštěvnice jubilejní přehlídky Christiana Lacroixe: Rozdíl mezi Christianem Lacroix a ostatními návrháři je v tom, že ostatní návrháři vytvářejí nádherné modely, které se nedají nosit. Když vytvoří nějaký model Lacroix, je to umělecké dílo, které se nosí samo."

Se stejnou dávkou fantazie a originality přistoupil Lacroix i k tvorbě parfémů Rouge a Noir. Věřím, že parfém prozrazuje o povaze ženy ještě více než oblečení. Je to její nejdůležitější doplněk.

Žena by měla nosit něco, co vypovídá o jejím životě, názoru na svět. Něco, co prozrazuje její příběh. Na každé ženě mě nejvíce zaujme její duše, způsob, jakým komunikuje s okolím, její přístup k životu. Při tvorbě Rouge jsem se nechal inspirovat svou milovanou červenou barvou, abych vytvořil vůni plnou energie, smyslnosti a vášně,” říká Christian Lacroix. Černá barva parfému Noir pro muže naopak asociuje tajemství, eleganci a touhu. V každé z vůní je kousek Paříže, elegantního města s Place de la Concorde a Eiffelovou věží, s pány v elegantních oblecích a dámami ve večerních šatech jako z obálky módních časopisů, ale je zde i nepatrný nádech jižní Francie, mojí rodné Provence.”

Rukopis módního návrháře prozrazuje už luxusní balení parfémů, které je navrženo zcela ve stylu módní dílny Lacroix, v barvách červené a černé. Vzor na flakonech je inspirován ornamentem na toreadorské pláštěnce, kterou získal Christian Lacroix jako dárek, a odráží zálibu módního návrháře v motivech výšivek a krajek. Výšivka na darované pláštěnce zaujala Christiana Lacroixe natolik, že se stala nedílnou součástí nejen jeho uměleckého rukopisu modelů haute couture, ale zároveň jej inspirovala při návrhu exkluzivního balení vůní vytvořených ve spolupráci s firmou Avon.

Reklama