Úplně první příspěvek k tématu Opilecké historky se nám už v sobotu omylem zatoulal mezi komentáře k pátečnímu tématu přebírání. Naštěstí jsem ho vyšťourala a zařazuji tam, kde má být. :) Je od čtenářky s nickem Avima.

Zdravím redakci a čtenářky žena-in,

pamatuji si,kdy jsem se poprvé opila,letos je to právě 50 let. Byla jsem čerstvě vdaná a z Čech přestěhovaná na Moravu, tím naznačuji, že v pití jakéhokoliv alkoholu jsem byla téměř začátečnice.

Jednoho letního odpoledne jsme se s manželem a jeho kamarády zúčastnili brigády - sklizeň sena. Vzala jsem na svačinu chleba s klobásou, kluci se smáli nač to mám, že svačinu určitě dostaneme, nedostali. Byli jsme pozváni do vinného sklepa. Venku byl pařák, žízeň veliká, ve sklípku příjemný chládek dostatek vína, ale ani kůrka chleba k zakousnutí, má vysmívaná svačina byla rozdělena, každý dostal jednohubku a bylo nám dobře. Mně tedy jen do té doby, než jsme vyšli ven, to bylo tóčo, myslela jsem, že nadešla má poslední hodina. Všichni mi radili ať to ze sebe vyhodím, nešlo to, mám s tím problém. Vydali jsme se na zpáteční cestu, jeli jsme malým náklaďákem, na jeho korbě mi bylo jakž takž.

Manžel mě odvedl domů, u dveří jsem se předklonila abych se vyzula a bylo to venku, ta úleva se nedá popsat. Domů jsem si to dovezla asi jako varování, protože jsem to po sobě musela uklidit, ještě že jsme nedostali tu svačinu, bylo by toho víc.

Avima

pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

_______________

Děkuji za Váš příspěvek, jsem ráda, že jsem ho zcela náhodou objevila v sobotních komentářích. Patří totiž sem a je dobře, že je tady, protože v celé té historce je jedna velká pravda: bez chleba a klobásky do vinného sklepa ani ránu. :) (jsem z Moravy, vím o čem mluvím))

Pěkný den

Saša

Téma dnešního dne 5. září 2011 zní: Opilecké historky

Dejte nám nahlédnout i do svého soukromí. Nestyďte se za své prohřešky mládí, a nebo prohřešky zcela nedávné. Vždyť jsme jen lidi.

  • Napište nám, při jaké příležitosti jste se naposledy opily
  • Napijete se spíš ze vzteku, nebo pro radost?
  • Při splínu, nebo při přátelském setkání?
  • Máte radši pivo, víno nebo tvrdý alkohol?
  • Jak snášíte kocovinu?
  • Jste abstinentka?
  • Pokud ano, proč?
  • A pokud ne, kde si nejčastěji něco dáte?
  • Doma? Ve společnosti? S kamarádkou?
  • Věříte, že ve víně je pravda?

Při sklence vína nebo půllitru piva pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz.

Jednu z vás odměním „špiritusem“, který si objednávali i samotní Světáci... Takže - CAMPARI, bitte?

campari

Na zdraví!

Reklama