Novinky

Aviaki: Život plný trhlých nápadů

Život plný trhlých nápadů nám popisuje také novopečená babička s nickem Aviaki. A přikládá i moc hezkou fotografii.

Hezký den,
navazuji na některé své předchozí příspěvky, kterými je hlavně Můj život je plný trhlých nápadů – jedním z těchto nápadů byla před několika lety stavba domečku (to byl nápad mého muže, ale nestačila jsem se dostatečně razantně bránit) a dále příspěvek do soutěže o rukodělné práce, kde jsem ukázala svoji originální kotelnu vlastnoručně  (ostatně jako celý barák) vymalovanou jako lesní paseku s kytičkami a broučky (ovšem ty obrázky jsou jen v kotelně).

Nejsem žádné tintítko, tudíž jsem se zúčastnila prací na domečku v téměř plném rozsahu  (již od začátku – viz. přiložená fotografie). Jak praví moje sestra: „Zážitky nemusí být krásné, hlavně když jsou silné“, na ty silné si člověk po létech lépe vzpomene.

Jedním z takových silných zážitků je natírání a složení krovu.

Krov nám přivezli v trámech a vysypali ho na hromadu – vypadalo to jako obrovská neuspořádaná hromada velikánských sirek. Tu hromadu jsme ve dvojici s manželem postupně rozebrali, natřeli nějakým přípravkem proti škůdcům, seřadili podle velikosti trámů a složili na několik úhledných hranic, pečlivě vyrovnaných a proložených, aby se dřevo nekroutilo – toto vše za víkend – děsná dřina.  V sobotu večer, když jsme unaveni a zmordováni chtěli nasednout do auta a jet se vyspat (4 km) domů, jsme zjistili, že jsme nechali svítit světla u auta a tudíž nelze nastartovat. Vydali jsme se tedy domů pěšky. Z únavy jsem chvílemi cestou brečela, chvílemi jsem se smála.  Přestože obvykle chodím poměrně rychle i na procházkách, s čímž má problém můj manžel, tak tentokrát se mu cesta moc líbila a stále si pochvaloval, že konečně jdu volným procházkovým krokem.

Teď už v domečku bydlíme, užívám si terasu, ale abych nevyšla ze cviku, dost často jezdíme do lesa za prací, neboť topíme pouze dřevem.

Ale proč vám vlastně dnes píšu – vůbec to není kvůli domečku a je to trochu mimo mísu (doufám, že mi to odpustíte), ale chci se moooc pochlubit – dneska jsem se stala novopečenou babičkou – máme holčičku :).

Aviaki

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

aviakifoto

____________________

Patří, nepatří, moc gratulujeme! Pochlubit se můžete nejen holčičkou, ale i tím, jak umíte vzít za práci – super fotka! Děkujeme!
Krásný víkend
Saša

Téma dnešního dne: Ženy na stavbě

 • Napište nám, kde bydlíte, jestli v domku, ve vile, v panelovém domě, a jak a zda jste se společně se zedníky, tesaři, elektrikáři, instalatéry a jinými řemeslníky podílely na jeho stavbě či přestavbě
 • Anebo jste třeba stavěli sami, jen s manželem a kamarády ?
 • Napište, jestli vás pomáhání na stavbě bavilo
 • Jestli jste s výsledným dílem spokojené
 • Napište i nějakou příhodu ze stavby / představby (domu, chaty, bytu), ať už veselou, nebo méně veselou, kdy jste třeba přišly na stavbě k úrazu. (se šťastným koncem))
 • Napište, jestli se fyzické práce na stavbě nebojíte

Já myslím, že ne. Vždyť co si budeme povídat, ženy jsou osobnosti silné, i co se práce týče …
Tak pište a posílejte i fotografie (nejvýš dvě). Těším se.

redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z šikovných „stavebních dělnic“ odměníme pěkným dárkem, který si může dát spolu s ostatními o pauze: luxusní arabskou kávou a čajem s českým černým rybízem...

kavacaj

   
06.09.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. avatar
  [5] hubajda [*]

  gratuluji k vnucce a preji hodne zdravicka

  superkarma: 0 07.09.2013, 10:16:01
 2. avatar
  [4] OlgaMarie [*]

  Dobrá fyzička je k vnoučatům nutná! Sml76 Na zdraví všech zúčastněných!

  superkarma: 0 07.09.2013, 09:59:05
 3. [3] dadma [*]

  Velká gratulace k vnučce má to ,ale fortelnou babičku.Vůbec jako babička nevypadáte,mě přijdete mladá.Sml59Sml59Sml59Sml59Sml59

  superkarma: 0 06.09.2013, 16:41:57
 4. avatar
  [2] Eliana [*]

  Gratuluji k vnučce, krásná a mladá babička!

  Mne už ani to natírání dřeva nebavilo 3 x 120 palubek na podbitíSml28

  superkarma: 1 06.09.2013, 10:45:58
 5. avatar
  [1] marde [*]

  Blahopřeji k vnučce a přeji hodně zdraví všemSml16

  superkarma: 0 06.09.2013, 10:38:36

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme