Život plný trhlých nápadů nám popisuje také novopečená babička s nickem Aviaki. A přikládá i moc hezkou fotografii.

Hezký den,
navazuji na některé své předchozí příspěvky, kterými je hlavně Můj život je plný trhlých nápadů – jedním z těchto nápadů byla před několika lety stavba domečku (to byl nápad mého muže, ale nestačila jsem se dostatečně razantně bránit) a dále příspěvek do soutěže o rukodělné práce, kde jsem ukázala svoji originální kotelnu vlastnoručně  (ostatně jako celý barák) vymalovanou jako lesní paseku s kytičkami a broučky (ovšem ty obrázky jsou jen v kotelně).

Nejsem žádné tintítko, tudíž jsem se zúčastnila prací na domečku v téměř plném rozsahu  (již od začátku – viz. přiložená fotografie). Jak praví moje sestra: „Zážitky nemusí být krásné, hlavně když jsou silné“, na ty silné si člověk po létech lépe vzpomene.

Jedním z takových silných zážitků je natírání a složení krovu.

Krov nám přivezli v trámech a vysypali ho na hromadu – vypadalo to jako obrovská neuspořádaná hromada velikánských sirek. Tu hromadu jsme ve dvojici s manželem postupně rozebrali, natřeli nějakým přípravkem proti škůdcům, seřadili podle velikosti trámů a složili na několik úhledných hranic, pečlivě vyrovnaných a proložených, aby se dřevo nekroutilo – toto vše za víkend – děsná dřina.  V sobotu večer, když jsme unaveni a zmordováni chtěli nasednout do auta a jet se vyspat (4 km) domů, jsme zjistili, že jsme nechali svítit světla u auta a tudíž nelze nastartovat. Vydali jsme se tedy domů pěšky. Z únavy jsem chvílemi cestou brečela, chvílemi jsem se smála.  Přestože obvykle chodím poměrně rychle i na procházkách, s čímž má problém můj manžel, tak tentokrát se mu cesta moc líbila a stále si pochvaloval, že konečně jdu volným procházkovým krokem.

Teď už v domečku bydlíme, užívám si terasu, ale abych nevyšla ze cviku, dost často jezdíme do lesa za prací, neboť topíme pouze dřevem.

Ale proč vám vlastně dnes píšu – vůbec to není kvůli domečku a je to trochu mimo mísu (doufám, že mi to odpustíte), ale chci se moooc pochlubit – dneska jsem se stala novopečenou babičkou – máme holčičku :).

Aviaki

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

aviakifoto

____________________

Patří, nepatří, moc gratulujeme! Pochlubit se můžete nejen holčičkou, ale i tím, jak umíte vzít za práci – super fotka! Děkujeme!
Krásný víkend
Saša

Téma dnešního dne: Ženy na stavbě

  • Napište nám, kde bydlíte, jestli v domku, ve vile, v panelovém domě, a jak a zda jste se společně se zedníky, tesaři, elektrikáři, instalatéry a jinými řemeslníky podílely na jeho stavbě či přestavbě
  • Anebo jste třeba stavěli sami, jen s manželem a kamarády ?
  • Napište, jestli vás pomáhání na stavbě bavilo
  • Jestli jste s výsledným dílem spokojené
  • Napište i nějakou příhodu ze stavby / představby (domu, chaty, bytu), ať už veselou, nebo méně veselou, kdy jste třeba přišly na stavbě k úrazu. (se šťastným koncem))
  • Napište, jestli se fyzické práce na stavbě nebojíte

Já myslím, že ne. Vždyť co si budeme povídat, ženy jsou osobnosti silné, i co se práce týče …
Tak pište a posílejte i fotografie (nejvýš dvě). Těším se.

redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z šikovných „stavebních dělnic“ odměníme pěkným dárkem, který si může dát spolu s ostatními o pauze: luxusní arabskou kávou a čajem s českým černým rybízem...

kavacaj

Reklama