Další pěkný příspěvek popisující vztah dvou sester, které od sebe dělil jen rok a půl, nám posílá čtenářka s nickem Aviaki. A k tomu přikládá jednu báječnou fotografii!

Hezký den,

se svojí o trochu starší  sestrou mám výborný vztah, je to moje nejlepší kamarádka. Bylo tomu tak vždycky, i když ….

V dětství jsme se místy rvaly jako koně, pamatuju si například, že jsme limonádu  (naše mamka byla zatížena na zdravou výživu, tudíž limonáda byla velice vzácná) měřily pravítkem, jestli máme ve skleničkách stejně. Dál třeba když jsme měly čistit a krémovat celé rodině boty, tak aby to bylo spravedlivé, od všech párů jsme čistily vždy  každá jednu.

Sestra byla o rok a půl starší, já jsem jí sice brzy přerostla, ale ona byla o to vyčůranější J, tudíž na mě obvykle vyzrála. Ale práci v hospodářství (a že jí bylo dost) jsme si dělily spravedlivě, jedinou výhodu jsem měla, když na vejcích seděla kvočna (sestra se slepic bála), takže za sebrání vajec za ni jsem měla, co jsem chtěla J J.

Teď v dospělosti víme, že se jedna druhé můžeme s čímkoli svěřit a vzájemně si s čímkoli pomůžeme a zároveň i spolu rády trávíme čas. Tahle jistota je na tom to nejlepší.

Sama mám dvě dcery, které se v dětství také, jako většina dětí, praly a hádaly, teď na sebe nedají dopustit, všechno o sobě vědí a jsou ochotny si kdykoli se vším  pomoci.

Přestože já se sestrou jsem na tom majetkově trochu jinak, obdobně je to u mých dcer, nejdůležitější je, (nakonec se rodičům podařilo nás k tomu vychovat  a vychovala jsem tak i mé dcery) NEZÁVIDĚT SI!!

Aviaki

PS: na přiložené fotce zasílám starou fotku dětí – to vespod jsou dcery a navrch synovci.

Pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

moje

_______________

Právě ta závist je příčinou mnoha sourozeneckých hádek a nešvarů. Ale žádný majetek snad nestojí za to, rozhádat si ty, kteří jsou nám nejbližší. Je dobře, že si to obě uvědomujete a máte se rády.
A jinak ta fotka, já si teď vypůjčím slovník od teenagerů – ta je prostě božííííí :)
Pěkný víkend
Saša

Téma dnešního dne: Vztahy mezi sourozenci

  • Cítíte mezi vašimi dětmi rivalitu?
  • Jak jste vysvětlily tomu staršímu, že mu přibude další sourozenec?
  • Myslíte si, že měříte oběma (nebo více) svým dětem stejným metrem?
  • A jak jste na tom byly ve vztahu ke svým sourozencům vy?

K tomuto tématu pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna ze čtenářek obdrží pěkný dárek: pro maminku sprchový gel od Avonu a pro děti dva šampony od Garnieru.

darek

Reklama