V průběhu listopadu realizoval německý automotoklub ADAC ve spolupráci se spotřebitelskou organizací Stiftung Warentest další kolo testování bezpečnosti dětských autosedaček. Z hodnocení vyšly opět úspěšně autosedačky Cybex, konkrétně modely Solution X-fix a Pallas fix, které ve svých kategoriích zvítězily. Ač patří obě sedačky mezi starší modely značky Cybex, dokázaly, že kvalitou i designem obstojí i mezi novými autosedačkami.

Model Cybex Solution X-fix,který ocenění v testech získal již v roce 2009, obdržel v kategorii II/III známku 1,9 a stal se tak jejím vítězem. Sedačka je vybavena patentovanou polohovatelnou opěrkou hlavy, která brání v případě bočního nárazu pádu hlavy dítěte dopředu, a systémem boční ochrany. Přízvisko fix z názvu dává vědět, že jde sedačka nasadit na isofixové úchyty.

sedačka

Sedačka Cybex Pallas-fix zvítězila s hodnocením 2,1 v kategorii I/II/III. Pallas-fix v sobě spojuje dvě sedačky v jedné a pro dítě ji tak můžete používat od devíti měsíců do 12 let. Ve skupině I se Pallas používá s bezpečnostním pultíkem, který v případě potřeby pomáhá tlumit náraz. Když dítě dosáhne váhy zhruba 15 kg, pult se jednoduše sundá a z autosedačky Pallas-fix se stává model Solution X-fix.

Cybex, společnost s původem českým majitelem a zakladatelem, získala do dnešního dne již více než 100 ocenění za bezpečnost, design a inovaci a pravidelně získává se svými autosedačkami dobré výsledky i v hodnotících testech ADAC.

Autosedačky s nejlepším hodnocením:

CYBEX Solution X-fix
- skupina II/III, 15 - 36 kg, cca 3-12 let
- celosvětově patentovaná nastavitelná opěrky hlavy do 3 poloh
- systém optimální lineární ochrany proti bočnímu nárazu
- isofix konektory
- snímatelný a ručně pratelný potah do 30°C
- ventilační průduchy proti pocení
- cena: 3.190 Kč

CYBEX Pallas-fix
- skupina I/II/III, 9 - 36 kg, cca 9 měsíců - 12 let
- systém optimální lineární ochrany proti bočnímu nárazu
- patentovaný protinárazový pult, zesílené boční strany
- nastavitelná opěrky hlavy do 3 poloh
- isofix konektory

Reklama