V naší hádankové soutěži jste měly odhalit národnost autora citátu o malování. K tomu, abyste na národnost přišly, bylo třeba citát nejprve rozluštit...

Odpověď na včerejší hádanku zní...

  • České národnosti

K tomuto výsledku jste se měly dopracovat správným vyluštěním citátu o malířství 3c4 2nlp 3t6b 6lh4m k1p 4h 6b1, 2cdrs 2nlp 5z1rb4 3t3m 1b2rt 2vrpj2n. a zodpovězením otázky, jaké národnosti byl jeho autor.

Autorem byl Josef Čapek.

Vyluštěný citát zní: Nejprve třeba míti obrazu plné srdce, aby ho pak mohly býti plné oči.

Šifra vyla vytvořena takto

Nejprve jsem odstranil diakritiku. Následně jsem slova i celou větu obrátil - tedy slovo oči se změnilo na ičo a jeho postavení bylo rázem na začátku, místo na konci. Nakonec jsem nahradil samohlásky čísly, a to následovně: a1, e2, i3, o4, u5, y6.

Vyluštily jste šifru správně?

Co můžete vyhrát?

V naší hádanakové soutěži můžete získat opět dvě ceny. Opět jde o krásné kosmetické dárky, tentokrát od firem AVON a MAYBELINE. Konkrétně o dárkovou tašku MAYBELINE obsahující například řasenku či lak na nehty a vůni Pure O2 od AVONU.

soutez

Hádanková soutěž (ve které dostanete každý všední den jinou otázku) probíhá od 24. 9. 2012 do 24. 10. 2012. Pokud odpovíte správně alespoň na 5 hádanek, zařadíte se do slosování o vůni Pure O2 od AVONU, pokud odpovíte správně alespoň na 10 hádanek, zařadíte se také do slosování o dárkovou tašku MAYBELINE.

Reklama