Radikální názor na praní v automatické pračce má čtenářka Datura, která nesmí automat přes práh bytu. Vzpomíná, jak to bylo krásné, když měla mimino a prala bílé látkové pleny - hrozně ráda je i žehlila...

Další příspěvek vzpomínkového charakteru zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Datura...


Dobrý den,

mám vypráno a prádlo se suší na sluníčku na zahradě. Moc ráda ho voňavé věším. Večer ho vyžehlím a to mi zavoní ještě jednou.

Praní prádla mám ráda, ale automatickou pračku bych nechtěla. Vzpomínám na praní tak před 40 lety. Prádlo se muselo den předem namočit do spiciálního namáčecího prášku, teprve druhý den vyprat, vymáchat v několikeré vodě, vyždímat a pak teprve pověsit. Bílé prádlo jsem vyvářela v kotli. Taky si vzpomínám si na každodenní kupu plenek, když jsem měla mimino. Šňůry, plné bělounkých plen, vidím dodnes. Hrozně ráda jsem je žehlila. Docela jsem ráda, že jsem nezažila nynější jednorázové pleny. Možná to usnadní život matce, ale při představě, že dítě je prý pořád v suchu a přesto mokré, mi naskakuje husí kůže.

Peru už plno let v normální pračce, používám stejný prací prostředek, jen za ta léta trochu pozměnil název a lze ho koupit ve dvou variantách, na bílé a na barevné prádlo. Pamatuji se i na to, jak moje teta na vesnici bělila prádlo na trávníku vodou z konve, ale to bych už nezkoušela.

Moje dcery jsou dál, pračky mají automatické i se sušičkou, ale to by mě fakt nebavilo.

Zdraví,
Datura

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 17. 9. 2012: Praní

Příspěvky k tomuto tématu již neposílejte. V poslední dnešní novince se dozvíte, kterou z přispěvatelek jsem odměnil slíbeným dárkem: denním krémem a sérem GARNIER Ultra Lift - kompletní péčí proti vráskám.

garnier

Reklama