Protože manžel čtenářky Maryene považoval automatickou pračku za zbytečnost a nechtěl se kvůli ní zadlužit, prala čtenářka dlouhou dobu ručně...

Umíte si představit, že byste prala ručně? Čtenářka Maryene tuhle zkušenost má - praní přímo nenáviděla...


Dobré odpoledne,
hodila jsem prádlo do pračky, uvařila si kávu a zapnula pc. Kdo tedy u nás pere? Z mojí odpovědi je to zcela jasné. Pračka. Ale nebývalo tomu tak vždy. Ještě před dvaceti pětilety, což se mladým může zdát, že je to někdy ve středověku, ale pro mé vrstevnice je to doba ne tak dávná, tomu bylo zcela jinak. Přála jsem si automatickou pračku, ale protože jsme byli mladí, s malými dětmi a spousty výdajů, stavěli jsme dům, peněz nazbyt nebylo. Manžel odmítal půjčky a automatická pračka se mu zdála jako zbytečnost. A tak, protože jsem měla denně spoustu plen a prádla, praní jsem začala nenávidět. Musela jsem prát denně. V našem domečku, který byl tehdy spíše chatou, jsem musela vstát ráno v pět hodin, nachystat dříví, zatopit pod kotlem. Vodu jsem si ohřívala, prádlo prala v podstatě ručně a poté je několikrát máchala ve vaně. Tolik teplé vody jsem si ale ohřát nemohla, takže máchání bylo nakonec už téměř v ledové vodě. Po takovém praní jsem byla fyzicky celkem zničená, celá mokrá a navíc jsem odbíhala za dětmi a k vaření, protože praní trvalo i několik hodin. Po čase jsem dostala vysloužilou starou pračku bez ždímačky. Nebylo to také jednoduché praní, ale až měl nejmladší syn rok, našetřila jsem si konečně všechny peníze na automatickou pračku a tajně si ji koupila. Od té doby pro mě praní není práce. A nezměnila jsem jen postup praní, mám dávno i jiného manžela. Pere se u n&aac ute;s také téměř každý den, ale nemohu opravdu říct, že peru, protože kdo nezažil to hrozné ruční praní, ten nepochopí. Pračka je můj velký pomocník a na rozdíl od žehlení s praním žádný problém nemám.
Některé kousky musím ale manželovi krást, občas se mu zdá, že je jeho oblečení čisté a že mu to peru zbytečně. Má pocit, že se mu praním dokonce zničí. Pracovní oblečení, například na zahradu, si dokonce schovává. Děti už jsou samostatné a první dárek, který od nás dostaly do nového bydlení, byly automatické pračky. Už od útlého dětství byli zvyklí brát si denně čisté prádlo, přestože jsou to kluci. Mají prádlo čisté, nezaprané, i když si perou si sami.

Krásný den všem, u nás plný sluníčka. To se nám to prádlo dnes krásně usuší.
Maryene

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 17. 9. 2012: Praní

Příspěvky k tomuto tématu již neposílejte. V poslední dnešní novince se dozvíte, kterou z přispěvatelek jsem odměnil slíbeným dárkem: denním krémem a sérem GARNIER Ultra Lift - kompletní péčí proti vráskám.

garnier

Reklama