.

Australské město Perth – nejslunečnější město světa

Cestování

Australské město Perth – nejslunečnější město světa

Hlavní město Západní Austrálie – Perth, je ve světě představováno nejen jako nejodlehlejší město světa, ale také jako město nejslunečnější. Nicméně u protinožců je všechno naopak, takže červenec a srpen slunečný rozhodně nečekejte. Leťte v zimě.

V červenci a v srpnu je v Perthu deštivo a větrno. Na jaře – v říjnu a listopadu, je zde slunečno s teplotami kolem 20 °C. V létě – v prosinci až únoru jsou teploty nad 30 °C, a celý podzim – v březnu až květnu, se teplota opět pohybuje nad 20 °C... a téměř stále svítí sluníčko.

perthvoda

řeka Swan River a město plné mrakodrapů

Město Perth bylo založeno roku 1829 na obou březích řeky Swan River (Labutí řeka). Má shodný název se starobylým městem Perth ve Skotsku. Centrum města je plné mrakodrapů, z nichž některé mají více než 300 m. Milovníci historických památek si tu na mnoho nepřijdou. Ale z toho mála...

Mezi nejnavštěvovanější místa patří katedrála St.Geoges´s Anglican Cathedral, jež byla postavena ve slohu viktoriánské neogotiky na konci 19. století.

katedrala

St.Geoges´s Anglican Cathedral

Za návštěvu stojí i nejstarší mincovna v provozu v Austrálii Perth Mint, která vznikla v roce 1899, aby zpracovávala nalezené zlato. V rámci prohlídky se zde názorně předvádí odlévání zlata. Dostanete se k ní po jedné z nejznámnějších perthských ulic Hay street, směrem na východ.

zlato

Perth Mint

Na východní straně naleznete také park s velkou Botanickou zahradou a řadou umělých jezírek a vodopádů.

park

řada umělých jezírek a vodopádů

Pokud budete v Perthu, určitě neunikne vašemu pohledu skleněná vyhlídková věž jménem Swan Bells, tyčící se přímo na náměstí do výšky 80 m.

vez

Swan Bells

Za návštěvu stojí i chlouba města, Underwater World, podmořský svět, v němž jsou k vidění místní druhy mořských živočichů, včetně žraloků. Můžete si zde pohladit rejnoky, želvy, a dokonce i žraloky.

podmorskysvet

Underwater World

Životní náklady v Perthu jsou nejnižší z ostatních velkoměst Austrálie. Například ubytování se dá najít v porovnání se Sydney i o polovinu levněji. Díky rozvoji města v posledních letech je to už v Perthu podstatně lepší i s prací a většinou platí, že kdo práci hledá, najde ji. V samotném centru města jsou výborné možnosti nakupování. Středem veškerého nákupního šílenství jsou ulice Hay street, Murray street a London Court. Naleznete zde také spoustu atypických kaváren.

Asi 20 km západně od Perthu se pak nachází Rottnest Island, nádherný panenský ostrov se spoustou pískově bílých pláží, zátok, útesů a romantických zákoutí.

plaze

Rottnest Island

Doprava - letecky

 • Hlavní město Západní Austrálie Perth je jedno z nejizolovanějších hlavních měst světa. Například do Adelaide, jiného nejbližšího hlavního města, je to po silnici 2690 km a letadlem z Perthu doletíte dřív do Indonésie než na východní pobřeží Austrálie.
 • Z České republiky je let opravdu dlouhý, skoro 20 hodin s mezipřistáním v Dubaji, ale dá se přežít. :)
 • Podrobné informace a také zabookování letenky na stránkách http://www.booked.cz/City-Perth-30425/

Perth, to je jedinečná možnost vyzkoušet si ten pravý australský životní styl.

mapa

Nádherné, slunečné počasí a čisté, bezpečné prostředí dokázaly udělat z Perthu přátelskou a oblíbenou destinaci pro tisíce mezinárodních studentů. Jednou z nich je i paní Monika, která nám poskytla tyto fotografie.

Zdroj a foto: Monika Wheler

Čtěte také:

   
19.10.2011 - Zahraničí - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. avatar
  [6] blesksoft [*]

  krása ale 20 hodin jižiši to bych se ukousala

  superkarma: 0 14.12.2011, 16:55:50
 2. [5] jithule [*]

  to je náhoda já letím desátéhoSml24

  superkarma: 0 28.11.2011, 20:36:40
 3. avatar
  [4] marcela-1 [*]

  Sml67

  superkarma: 0 27.11.2011, 05:36:43
 4. [3] tamichita [*]

  chceme se stehovat do Australie a premyslime jestli Perth bo Sydney....Sml67

  superkarma: 0 26.11.2011, 12:42:26
 5. [2] Ratje [*]

  Haha, tenhle clanek se mel objevit pred tydnem, mozna bych zmenila nazor.

  Mam superlevnou letenku do Singapuru a minuly tyden jsem resila, kam se poletim podivat dal. Perth byl jeden ze zhavych kandidatu, ale nakonec vyhraly Cokoladove kopce a nartouni na Filipinach…

  superkarma: 0 19.10.2011, 09:30:47
 6. avatar
  [1] catcat [*]

  před týdnem jsem se odtamtud vrátila

  superkarma: 0 19.10.2011, 08:31:39

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme