Bulvár

Australané chtějí poslat ženy do války

Woman soldierAustralanky patrně budou poprvé v dějinách země bojovat v prvních liniích na bitevních polích, píše deník The Australian. Australské ministerstvo obrany zvažuje, že je vyšle do Afghánistánu - do války s Talibanci.

Důvod je nasnadě. Australským mužům se do armády nechce a k náboru se hlásí málo rekrutů.

Státní tajemník ministerstva obrany Greg Combet ve středu sdělil, že ministerstvo chystá otevřít pro ženy pozemní bojové jednotky včetně speciálních jednotek pro boj s teroristy a gerilovými bojovníky.

„Tento plán je připraven k realizaci,“ oznámil státní tajemník.

Australanky už slouží v leteckých a námořních bojových jednotkách, ale jsou vyloučeny z předních linií pěchoty a z přepadových komand. Stejně s ženami nakládají dva klíčoví spojenci „protinožců" - Američané a Britové.

„Nemyslím si, že by Australané chtěli vidět svoje dcery, sestry, manželky, anebo přítelkyně umírat v nerovném boji s muži,“ řekl k záměru ministerstva obrany Neil James, ředitel Australské obranné asociace, jeden z kritiků plánu ministerstva obrany. „Na bojišti akademická teorie rovnosti pohlaví neplatí. Tam platí fyzikální a biomechanické zákony,“ dodal James.

Australané nyní bojují především v Afghánistánu. Mají tam 1550 vojáků.

Co si o ženách ve válce myslíte vy?

   
09.09.2009 - Blog redakce - autor: MediaFax

Komentáře:

 1. avatar
  [2] femme [*]

  válka je vůl Sml24

  superkarma: 0 09.09.2009, 14:39:46
 2. avatar
  [1] ToraToraTora [*]

  Vzhledem k tomu, že se nebojuje s kordy a šavlemi, ale s palnými zbraněmi a moderní technikou, tak je to asi šumák, ne? Nebo myslíte, že když samopalem zasáhne žena talibance do hlavy, tak to neplatí? Já bych se zamýšlela ne nad ženami v Afghánistánu, ale na přítomnosti cizích vojsk v dané zemi vůbec

  superkarma: 0 09.09.2009, 13:24:23

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme