Bulvár

Aukce pro Konto Bariéry: Výtěžek přes milion a půl!

Tereza Kostková (vlevo) také pomohla Kontu Bariéry

Loď na moři od Jana Zrzavého za 30 tisíc korun, Džbán v podzimní náladě od Václava Rabase za 260 tisíc korun… Takové sumy padal na poslední aukci obrazů darovaných firmou ČEZ ve prospěch Konta Bariéry. Celkový výnos z aukce dosáhl 1 678 400 korun!

Mezi draženými exponáty byla díla i dalších významných výtvarníků – celkem 86 výtvarných děl – od Josefa Lady, Lva Šimáka, Josefa Váchala a více než 50 dalších umělců.

Finanční prostředky získané touto aukcí podpoří handicapované v rámci projektu Nový start. Jím Konto Bariéry pomáhá lidem, kteří se v důsledku úrazu ocitli za posledních 18 měsíců na vozíku. „V životě mohou nastat situace, které nás nečekaně vyřadí ze hry. Postaví před námi bariéru, kterou nedokážeme bez pomoci druhých překonat. Zvláště krátce po úraze je nový start do života opravdu těžký. Proto jsme se rozhodli tento projekt založit a našim žadatelům s jejich novým startem pomoci,“ řekla k projektu ředitelka Konta Bariéry Božena Jirků. „Od založení projektu jsme evidovali již padesát zájemců o finanční podporu. Polovině z nich jsme již byli schopni pomoci. Stotisícový příspěvek nejčastěji použijí na bezbariérové úpravy byt, automobil, notebook a domácí rehabilitační zařízení,“ dodala Jirků.

Aukci v paláci Žofín vydražením prvního díla symbolicky zahájila herečka a moderátorka Tereza Kostková. Ta se dražby zúčastnila už podruhé. „Je velmi důležité dělat dobré věci, když člověk alespoň trochu může, a to nejen pro vlastní uspokojení. Já mám v tomto směru jedno motto. Když je někdo přiměřeně zdravý a přiměřeně solventní, měl by něco dělat i pro ostatní,“ řekla Tereza Kostková. „Dražby se mi líbí, když hecování podporuje dobrý skutek. Mým největším vydraženým úspěchem byl obrovský koláč, který jsem vydražila na plese jedné nejmenované školy,“ dodala se smíchem.

Díky několika aukcím obrazů ze sbírky Skupiny ČEZ získalo Konto BARIÉRY během tří let celkem 9 158 000 korun.

Přispěla byste na handicapované lidi odkázané na vozík?

   
28.04.2009 - Společnost - autor: Jan Exner

Komentáře:

 1. [4] Martina59 [*]

  Dobrá dražba

  superkarma: 0 02.04.2013, 18:39:57
 2. avatar
  [3] Myškomedvídek [*]

  je důležité pomáhat postiženým,mám taky kamarádkuSml75Sml79

  superkarma: 0 28.04.2009, 23:15:42
 3. avatar
  [2] shb [*]

  Sml67 super, ale nepřispívám-mám své jisté- jedličkárnu a nějaký zařízení pro umírající :o)

  superkarma: 0 28.04.2009, 14:13:51
 4. avatar
  [1] danila3 [*]

  je důležité pomoci třeba jen troškou peněz...Sml26

  superkarma: 0 28.04.2009, 10:51:08

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme