ryma

Jedno arabské přísloví říká: nejde-li hora k Mohamedovi, musí Mohamed k hoře. V případě rýmy tohle přísloví platí dvojnásob. Nemusíme totiž jezdit až k moři, abychom se zbavili nepříjemné rýmy. Pocity ucpaného nosu, s kýcháním a smrkání totiž dokážeme odstranit například speciálními nosními spreji, které obsahují přírodní, koncentrovanou (v roztoku 2,6 %) mořskou vodu z Atlantického oceánu.

Běžné nosní kapky s chemickými přípravky sice zužují zánětem rozšířené cévy nosní sliznice, zmenšují její otok a tím uvolňují hlen z nosu. Jenže při opakovaném kapání do nosu není neobvyklý nepříjemný pocit „plného nosu“ ještě dlouho po skončení rýmy. Tomuto jevu se říká „medikamentózní rýma“. A jí si zaděláváme na nemalé problémy. Nosní sliznice totiž zůstává nadále zduřelá a my máme mylný pocit pokračující "rýmy". Kapeme dál, na nosních kapkách si "pěstujeme závislost", ale přitom na nás vůbec neúčinkují.

rymaJenže oceán, to je docela jiná káva. Přípravky z mořské vody, které mívají různé koncentrace, totiž na dostatečné zmírnění projevů rýmy bohatě stačí.
Například speciální nosní sprej QUIXX, který obsahuje 2,6% roztok přírodní mořské vody z Atlantického oceánu je určen nejen pro léčbu ucpaného nosu a sekrece z nosu při nachlazení, chřipce nebo alergii ale neškodí ani kojencům od šestého měsíce věku, těhotným ženám a kojícím matkám.

A proč vlastně 2,6 procenta? Roztok mořské vody v této koncentraci je o něco hustší než přirozené vnitřní prostředí našeho těla a takzvaným osmotickým efektem dokáže vytáhnout vodu pryč z nateklé nosní sliznice. Ta díky tomu oplaskne a ucpaný nos se uvolní. Voda z oceánu navíc sliznici zvlhčuje a aktivně čistí, což je důležité zejména u citlivých osob a alergiků, kteří jsou díky tomu vystaveni menšímu dráždění dýchacích cest. Čím více koncentrovaný hypertonický roztok kapeme do nosu, tím mohutnější efekt na uvolnění sliznice můžeme očekávat. Největší výhoda přírodních přípravků ale spočívá v možnosti jejich opakovaného a ničím neomezeného používání. Tyto speciální roztoky zlepšují kvalitu života, díky jejich přírodním vlastnostem nám nehrozí medikamentózní rýma a naše nosní sliznice zůstává dobře chráněná.

Proč voda z oceánu?

Většina běžně používaných přípravků s obsahem mořské vody je „stejně hustá“ jako vnitřní prostředí našeho těla (izotonické), nebo dokonce řidší (hypotonické). Jejich užitím vlastně pouze oplachujete a zvlhčujete nosní sliznici. Nový sprej QUIXX obsahuje roztok, který je o něco hustší (hypertonický), a dokáže proto takzvaným osmotickým efektem vytáhnout vodu z nateklé nosní sliznice. Tímto bezpečným mechanismem nosní sliznice splaskne a ucpaný nos se uvolní.

Složení

QUIXX obsahuje přírodní mořskou vodu pocházející z Atlantického oceánu. Je samozřejmě používána kvalitní mořská voda, odebíraná z lokality, kde je trvale zajištěna čistota a předepsaný obsah minerálních a stopových prvků.
Koncentrace soli v hypertonickém nosním spreji QUIXX odpovídá 26 gramům NaCl v jednom litru - tedy 2,6 %.

Uvolňuje ucpaný nos a dutiny

rymaHypertonický nosní sprej QUIXX splňuje oproti většině ostatních produktů na bázi mořské vody (izotonické a hypotonické roztoky) základní očekávání pacienta, kterým je uvolnění ucpaného nosu a dutin při nachlazení, chřipce, alergiích atd. Kromě tohoto hlavního účinku QUIXX také:

Aktivně čistí nosní sliznici - to je důležité zejména u citlivých osob a alergiků, kteří jsou díky QUIXXu vystaveni menšímu dráždění dýchacích cest.

Zvlhčuje povrch nosní sliznice - která bývá při výše uvedených obtížích suchá a popraskaná, což prohlubuje bolestivost při smrkání a může vést ke krvácení z nosu i k dalším komplikacím.

Je přírodní - QUIXX obsahuje pouze přírodní složky, nejsou v něm žádné konzervační látky.

Lze jej používat dlouhodobě - nosní sprej QUIXX je k vašemu nosu šetrný, na rozdíl od běžných medikamentů nehrozí vznik poškození nosu při delším používání.

Pro děti i dospělé - QUIXX je schválen nejen pro léčbu dospělých, ale pomůže i dětem a kojencům od 6 měsíců věku.

Těhotenství a kojení - nosní sprej QUIXX mohou používat i těhotné a kojící ženy.

Snadná a bezpečná aplikace - hypertonický nosní sprej QUIXX má velmi snadnou aplikaci. Vestavěná pumpička je vybavena antibakteriálním systémem, který zamezuje kontaminaci obsahu po celou dobu užívání spreje.

Reklama