Nechám se naočkovat proti chřipce  a doufám, že nic jiného si na mě netroufne.

Já tak těžce prožívám každou nemoc, a každičkou odchylku od průměru. Stačilo mi, aby mi podal ruku člověk s chřipkou a za pár dnů jsem ležela a zmítala se v horečkách. A ne ladajakých, ale čtyřicítkových. A bylo mi tak klasicky chřipkově. Zpočátku ledové ruce  a nohy a pak ta horečka postupovala mým tělem, spouštěla třesavku a šílené hlavoboly. V této fázi mě bolela každičká kůstka v mém těle, každičký jeho sval. I vyndat si z fólie aspirin bylo pro mé prsty velice bolestivé

V těchto stavech jsem nemohla vůbec nic. Jen občas se napít něčeho studeného. A když se konečně na mě chřipka dostatečně vybláznila a  ostatní zároveň zasažení chřipkou už vstávali, přišlo druhé dějství. Znovu se zesílily bolesti, začala jsem kašlat a znovu mě rozbolelo celé mé chatrné tělo.

Když se tak stalo po sedmé, rozhodla jsem se pro očkování.

A když mě pak prohlédl imunolog a přečetl si informace z mé krve, tak se dál neptal a aplikoval mi jakési infúzky, po kterých už nechytám každičký opar, každou rýmu. Dokonce vychytal z mé krve chlamýdie i borélie, které asi celou tu spoušť ve mě způsobily.

Přesto se nechám znovu naočkovat, aby mé tělo nedevastovala ani náhodná chřipka. Mé vzpomínky na společné ležení v posteli s ní je jako válečný denník.
átéčko

Text nebyl redakcí upraven.

Držím palce a přeju zimu bez chorob. Imunolog je asi docela machr :)

Budeme vám při tom hledání držet palce.

A jaký byl váš poslední bacil?

redakce@zena-in.cz

Reklama