Další příspěvek je od čtenářky átéčko. Je psán formou zamyšlení nad smrtelností těla a nesmrtelnosti duše, a nechybí ani příběh ze současnosti.

Já Sašo nevěřím, že se tělo pochová do hrobu i s duší. Ta přece opustí tělo po fyzické smrti jako první. Duše, je docela malé místo v těle, kam položíte ruku, když řeknete já. Není to noha, ruka, ani hlava. Je to místo uprostřed hrudi.
Nevěřím, že něco z těla, které pozůstalí uloží do hrobu, nás ochrání. Věřím, že Něco, nebo Někdo nás chrání, ale duše zemřelých - to nevím.

Na své blízké zemřelé myslím po celý rok. Dušičky nejsou pro mě povelem jít na hřbitov a tam v davu vzpomínat. Připomínám si své blízké s láskou a radostí v situacích, které jsme spolu zažili. A opravdu po celý rok.
Svíčku za ně zapálím doma.

Ale napíšu včerejší zážitek se zapálenými svíčkami. Včera jsem slyšela ze dvorku, kde je už rok a půl zavřená hospoda, nějaké hlasy. Myslela jsem, že je tam mládež, která se tam někdy zašije se zapáleným jointem, ale byli o dost hlasitější, než mládež bývá. Seběhla jsem schody a koukám, na stole krabicová vína, (tzv. happyboxy) svíčky, klasické hřbitovní a za stolem šest bezdomovců. Poprosila jsem, aby odešli, ale oni na mě začali sprostě pokřikovat, že nemám úctu k mrtvým, že oni tam na ně vzpomínají. Vzpomínali tam tak celé dopoledne. A tak jsem přemýšlela, kdo z nás to je, kdo nemá úctu. K bližním, k majetku bližních. Nebo i ke svému tělu. Já si ho neničím sprostým pitím, nenarušuji soukromí jiných, neporušuji zákon.
Situaci za mě vyřešili kluci z Městské policie, kteří je slušně ale důrazně vyzvali k opuštění soukromého pozemku.

Od dušiček jsem trochu odbočila, ale snad to nevadí.

átéčko

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

________________________

Vůbec nevadí, že jsi odbočila. Je to ukázka toho, v co všechno sedá takový svátek jako je Památka zesnulých zvrhnout. Ani nevěděli, co to je, hlavně, že měli důvod k pití. Zajímalo by mě, jak dopadnou jejich duše.
Děkuji Ali, a užijte si s Vládíkem pěkné dušičkové odpoledne
Saša

Téma dnešního dne: Dušičky a duchové

  • Uctíváte Památku zesnulých?
  • Vzpomínáte s úsměvem nebo s uplakanýma očima?
  • Pokoušela jste se někdy dostat své blízké zemřelé „zpátky k nám“?
  • Máte zkušenosti s duchařinou?
  • Zúčastnily jste se někdy nějaké spiritistické seance?
  • Věříte, že je „něco“ nad námi?
  • Věříte, že nás naši zemřelí „vidí“ a svým způsobem i ochraňují?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Toto téma je mi velmi blízké, a tak se opravdu moc těším na vaše příspěvky.

  • Všem pisatelkám, které se zúčastní dnešního tématu, bude přiděleno 500 bodů do věrnostní soutěže.
  • A jeden nejzajímavější příspěvek bude ještě zvlášť odměněn pěkným dárkem: dvěma knihami z nakladatelství Knižního klubu

knihy

Reklama