Pokud jste zvědavé, co pomáhá proti chřipce a nachlazení nejen čtenářce s nickem átéčko, ale i jejím dvěma synům, to se dozvíte, když kliknete na další příspěvek.

V boji proti chřipce jsem v menšině. Nechávám se očkovat. Pravidelně každý rok si koupím vakcínu, kterou mi syn píchne do paže. Vakcíny jsou rok co rok jiné, vždy z těch nejhorších virů, které by mohly vyvolat chřipkovou pandemii. A které dokáží napáchat největší škody v populaci.

Mně většinou nepomohly vitamíny ,čaj s medem a  citrony ale ani oscilococcinum. I po něm jsem chřipku dostala a po chřipce i zápal plic. A to je můj problém. Komplikace z chřipky. U mě to není jen několik dnů vysokých horeček, zimnice a pocení, ale šílená bolest hlavy k nevydržení. A po týdnu chřipkových zimnic v posteli ještě další dny s bolestí hlavy a se zápalem plic. Děkuji, nechci!!

Ale když dostanu nějakou virózu, chřipce podobnou, tak si co nejdříve lehnu, snažím se hodně pít, beru si vitamíny. Polykám tabletky Modafenu, protože jen ty mi pomůžou. Do čaje si nastrouhám zázvor a snažím se ten nepříjemný týden vydržet. Ale nejvíce mi pomůže pít jen čistou vodu a nejíst.

Při léčbě rodiny mám jiný systém. Každému pomáhá něco jiného. Někomu slepičí polévka, jinému calcium a vitamín C a kapky do nosu.

Nikdy jsem nepoužívala ani pro děti cibulový sirup. Jen jednou jsem to zkusila, ale kluci to odmítali. Ale loni jsem měla pro Vládíčka extra sirup. Vyrobila jsem jitrocelový . Ten ale syn odmítal, tak jsem ho 50:50 zředila rumem. Ten mu údajně proti kašli pomáhá nejlíp.

Pokud jsem měla chřipku, nechodila jsem ven, abych nenakazila další lidi. I pokud je to „jen“ viróza, vyhýbám se lidem, které bych mohla nakazit. Pokud je chřipková sezóna, myju si častěji ruce a nesahám si venku rukou na obličej, hlavně na nos.

átéčko

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

____________________

Tak takový extra sirup bych si dala líbit. Jen pozor na dobrý nákup rumu :)
Ali, díky, že jsi napsala a ať se Tobě i Vládíkovi chřipka vyhýbá na sto honů.
Pěkný, podzimní den
Saša

Téma dnešního dne: Jak bojujete proti chřipce a nachlazení?

  • Trpíte vy nebo vaše děti podzimní chřipkou?
  • Jaké jsou její první příznaky?
  • Stačí vám dva dny v posteli nebo musíte zajít k lékaři?
  • Jaké místo pokládáte za zdroj nákazy chřipky nejnebezpečnější?
  • Máte nějaké osvědčené babské recepty? Podělte se o ně s námi.
  • Jste očkovaná proti chřipce nebo tomu nevěříte?
  • Jak bojujete proti chřipce a nachlazení? Otužováním? Sportem? Dobrou náladou?

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměníme pěkným dárkem: kosmetikou WELEDA, obsahující rakytník a zeleným čajem Pickwick obsahujícím kousky ananasu.

darecek...

Reklama