Přečtěte si druhý příběh, na který si v souvislosti s dnešním tématem vzpomněla čtenářka átéčko. Tentokrát se týká její kamarádky. Nemůže se zbavit pocitu, že to či ono je škoda vyhodit. Jak se jí to nakonec vymstilo, se dočtete v tomto vtipném příspěvku.

Mám kamarádku. Je to moje nejlepší kamarádka a zasloužila by si titul „kamarádka desetiletí“. Jenže ani to, ani její vzdělání ji nezbaví pocitu, že to, či ono je škoda zahodit. Sešmajdané botky? To není problém, do zahrady, na vyběhnutí se ještě hodí.. Děravé triko? Na zimu se to dá pod svetr..Je to ta stejná kamarádka, ke které jsem si vykračovala s rozepnutou sukní.

 Měla tehdy tři docela malé děti, které měly různé alergie, rýmy  a kašel. A každý u nás to řešil tím, že chodil k lékaři, který léčí alternativní medicínou, je velmi vstřícný a vzdělaný.

A tak jednouho dne kamarádka naházela děti do auta a odvezla je k lékaři. Pošoupla děti do ordinace a za dveřmi nechala své ošoupané sešmajdané botky. Pan doktror si toho všiml a naléhal, aby i své boty dala do ordinace, že se neměla ani zouvat. Ona na to, že ne, že je tam nechá. Lékař ale otevřel dveře a boty dal dovnitř. Nemohl si nevšimnout jejich stavu.

Dětem nasázel na zádíčka baňky a kamarádka se vzpamatovávala po trapasu. Trošku si odkašlala, když on jí nabídl, že jí také na záda dá nějaké baňky. Kamarádce se zatmělo před očima. měla na sobě totiž cosi hrozného. Nějakou košilku, kterou nechtěla ješte vyhodit, ale která byla plná maličkých dírek. Vymlouvala to lékaři, že ne, že si dá pampeliškový med, ale on řekl, že stačí, když si zvedne svetr, že jí to pomůže, těch pár baněk. Chtěla si sundat svetr i s košilkou, ale nepodařilo se a on ji uviděl. Košilku „rišelié“! A ještě dodal. „...paní inženýrko, já vám budu účtovat jen polovinu, nebojte.“ A kamarádka už se hanbou propadala níže, než byl suterén, už by jí ani hlava nečouhala.

átéčko bonzující

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

A jestlipak se kamarádka poučila? Pokud ne, pak už to snad hraničí s duševní poruchou.

Milé čtenářky, tak to byl pro dnešek opravdu poslední příspěvek. Dnes už nás čeká pouze vyhlášení. Který byl ten nejzajímavější, nejvtipnější, prostě nej? Máte svého favorita?

Reklama