S tématem strach se rozloučíme prostřednictvím posledního příspěvku, ve kterém se nám čtenářka s nickem ata2 svěřuje s téměř hororovými příběhy.

Dobrý den
Už jako malé, ještě do školy nechodící holce, mi babička vyprávěla příběhy, které se prý skutečně staly v naší rodině.

Její maminka šla kdysi z jedné vesnice do druhé. Bylo škaredé počasí a tak pospíchala. Najednou se podívala na oblohu a nebe se prý otevřelo a ona viděla ohnivý kříž.
(Já jsem si to raději vždycky vysvětlovala tak, že byla asi bouřka a nějak divně se zablýskalo) Prý to znamenalo, že bude mít těžký život a to také měla.

Dále jednou šla její sestra také z jedné vesnice do druhé a u jednoho místa, kde se kdysi popravovalo, tak viděla ohnivého jezdce bez hlavy. ( Dodnes když tudy jdu, tak si na ten příběh vzpomenu a mám husí kůži)

A jako na poslední co si vzpomínám, že vypravovala, tak bylo to, že když jí umíral v posteli její sotva 14 denní syn, tak z okna se po něm natahovala černá ruka. ( Ještě jako dvacetiletá jsem se bála večer podívat do okna)

Později, když ještě babička žila a já už byla skoro dospělá,  jsem si říkala, že si to asi vymyslela, aby mě jako dítě vystrašila. A  tak jsem se jí na to zeptala.
Tvrdila, že je to pravda a že se to opravdu stalo. Říká se,  že opravdu se dříve více objevovaly nadpřirozené jevy, takže kdo ví...

V každém případě mě tento strach provází celým mým životem už od dětství, a do dnešní doby jsem neměla ani moc odvahy se s tím někomu svěřit.

Ahoj ata2

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_______________________

Děkujeme za důvěru. I když to je téměř jako z báchorek od Boženy Němcové, či rovnou z Erbenovy Kytice – ale kdo ví … :)
Děkuji, že jste napsala a přeji Vám krásný víkend beze strachu.
Saša

Téma dnešního dne: Dokážete překonat svůj strach?

  • Měla jste nebo máte z něčeho opravdu velký strach?
  • Pochází tento strach už z dob vašeho dětství nebo vznikl nově, vzhledem k okolnostem?
  • Dokázala jste ho překonat nebo s ním stále bojujete?
  • Jak?
  • Kdy a při jaké příležitosti jste se v životě opravdu hodně bála?
    (ať už z něčeho, o něco, nebo o někoho.)

Pojďme si vylít srdce a popovídat si o našem strachu. Třeba nám ostatní poradí jak s ním bojovat.
Stačí jen napsat nějaký pěkný příspěvek, na jehož konci čeká jednu z vás také pěkný dárek: Vlasová kosmetika Ryor a k tomu letní náhrdelník. (a budete kočka  - beze strachu :)

ryornahr

pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Reklama