Pro mě nejmilejší "mlsací ujížděním" jsou křupky. Poprvé jsem se s nimi setkala ve svých 13 letech, kdy jsem přijela do Mariánských Lázní jako pacientka. Po vybalení a seznámení s jednou spolubydlící dívkou (padly jsme si okamžitě do oka), mě ona pozvala něco ochutnat. Vybalila velký pytel a v něm byly malé balíčky s něčím, co vypadalo jako malé larvy.
 
Udiveně jsem na to zírala. Monča (tak se ta dívka jmenovala) otevřela jeden balíček a dala mi jeden kousek do pusy. Chutnalo to slaně, mastně, a když jsem do toho kousla, křuplo to. Ihned jsem si je zamilovala. Tenkrát totiž byly křupky úplnou novinkou a vzpomínám si, že byly více k dostání na Moravě než u nás, v Čechách. A protože Monča byla právě Moravačka, mohly jsme hodovat. Než přišla další spolubydlící, spořádaly jsme těch balíčků snad pět. Od té doby nenechám na křupky dopustit a dnes je jich tolik druhů, že vždy denně si nějaký balíček vychutnám. A vždy si při mlsání (a bohužel i tloustnutí) si vzpomenu na Monču a naši křupající hostinu. (soutěž - Hera - 250 g)
A proto, ať žijí KŘUPKY!!!
Zdraví Januše.

Děkujeme za křupavý příspěvek :)

Tak to já se musím přiznat, že křupky jsou jedna z těch věcí, u kterých nevím, co na nich lidi vidí. Ať mi předkládali, jaké mi předkládali, vždycky mi chutnaly jako ochucený polystyren. Ani bramborové lupínky mě nezaujaly. Zato takovésušené kalamary, po těch bych se utloukla :)

Máte i Vy nějaké oblíbené mlsání? Napište nám, kdy jste ho poprvé ochutnaly a jako to bylo!

redakce@zena-in.cz

Reklama