Bulvár

Ať žije šmírování!


Dobrý den milá redakce,
 
    když jsem si přečetla dnešní téma, musela jsem se zasmát a nedá mi to, abych o něm něco nenapsala.
 
    Před dvanácti lety jsme se přistěhovali na malou vesnici, kde se téměř každý s každým zná. Myslím, že je to většinou spíš pěkná nevýhoda. Rodiče koupili rodinný domek na rohu ulice, takže máme sousedy jen z jedné strany a pak naproti. Nikdy jsme neměli problémové vztahy se sousedy, a tak jsme čekali, že tomu bude i nadále.
 
    A byla to pravda tak napůl. Se sousedy, se kterými sousedíme levou stranou, vycházíme velmi dobře. Až tak dobře, že jsem začala se svým sousedem chodit a teď spolu žijeme. Není to sice zrovna to, o čem jsem snila, jelikož jeho rodiče mají dvougenerační barák, a tak bydlíme v horním patře. Sice jsme, jak se říká, tak trochu ve svým, ale nastávající tchyni pod sebou a své rodiče hned vedle... Ale co, aspoň si nemusíme hledat bydlení.
   
    Ale když bych měla mluvit o sousedech, které máme naproti. No, děs a hrůza. Naše sousedka nás pravidelně hlídá. Hned jakmile se něco u nás děje, má strčenou hlavu v okně a šmíruje. A tak jsme ji pojmenovali "divizna". Nejlepší je to v noci, když má rozsvíceno.

   Jakmile k nám přijede nějaké auto, strčí opětovně hlavu do okna a závěs si chytí pod krkem. No jo, hlavně nenápadně. Vůbec jí nevadí, že je ji vidět. Několikrát jsme jí zamávali a čekali, že ji to odradí, když jí dáme najevo, že ji vidíme. Ale když je člověk zvědavý, je mu to nejspíš jedno.
   
    A soused? Toho nikdo na vesnici nemá rád. A ani se nedivím. Ten je nejradši, když může někoho naprášit, že něco provedl. I můj bratr měl tu čest, když obtočil auto o strom a dotáhl ho domů. Mysleli jsme, že to nikdo neviděl, ale omyl byl pravdou. Za půl hodiny u nás byli policajti. A náš milý soused se v hospodě chlubil, jak bráchovi vytřel zrak.
 
    No, co Vám mám povídat. Prostě prima sousedé.  
 
Fidy 

Milá Fidy, šmírování je podle mě znakem velké nudy. Nejspíš má Vaše sousedka málo starostí (možná i radostí), a tak se zajímá o životy ostatních. Chápu ale, že Vám to není příjemné.

Zdá se, že Vaši sousedku nic neodradí. Nebo byste, milé ženy-in, věděly, jak na to...?!

Fidy, pevné nervy a posílám Vám tablety Pharmaton Activit, které působí proti únavě :-)!

A vy ostatní, posílejte nám své fotografie a příběhy na téma Sousedské vztahy.

Dárečky tu čekají jenom na vás!

redakce@zena-in.cz

   
14.11.2005 - Společnost - autor: Iveta Šafránková

Komentáře:

 1. avatar
  [4] Dudlajlama [*]

  peguša: umis strilet prakem na cil ?

  superkarma: 0 15.11.2005, 02:27:20
 2. avatar
  [3] peguša [*]

  My máme takového šmíráka na chatě. Je to pan podnikatel a rád má asi okolí pod kontrolou. Tudíž si letos v létě nainstaloval kameru na svou chatu, která se neustále otáčí a když rachytí pohyb zastaví se a sleduje. Ale je umístěná tak, že nám snímá celý pozemek. Pravda, malou chvilku i jeho branku, ale většinou to jde na nás. A to i v době, kdy jsou v chatě a tudíž by stačilo, aby měl kameru nastavenou jen na jejich vchod. Teď, kdy už tam málokdy někdo bývá mi to nevadí, ale v létě...... Sleduje, kdy jde kdo z nás na WC (a to i v noci), nebo na pergolu, kdy ve verandě snídáme a obědváme a kdy jdeme do podkroví spát a taky to snímalo naše dvě dcerky (7 a 10), když se nahaté sprchovaly venku. Když mu manžel řekl, že nám to vadí, prohlásil, že si na svůj barák může dát, co chce. I podle právníků nemůžeme nic dělat. A tak jsme pod dohledem ve dne v noci a nemůžeme se nijak bránit. S některými lidmi se prostě vyjít nedá.

  superkarma: 0 14.11.2005, 17:35:21
 3. avatar
  [2] breberka [*]

  Jednou mi jeden kamarád vyprávěl, jak má šíleného souseda.Jak vylívá své výkaly před barák přímo na cestu a jak to chudáci musí v létě čuchat, když na to v létě pere slunko a vůně hoven a ... se line po celé ulici. A v zimě to zas namrzne tak, že si na té cestě každý řidič málem vybourá

  superkarma: 0 14.11.2005, 14:00:01
 4. avatar
  [1] breberka [*]

  Některí jsou k nakopání do ele

  superkarma: 0 14.11.2005, 13:57:35

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme