Děkujeme za další vtipný příspěvek na dnešní džínové téma. Poslala nám ho čtenářka s nickem Japina a vy se v něm dočtete, jak dopadly její první milované a vysněné džíny

Moje první

Byl podzim. Já nastoupila do prváku na střední a toužila mít své první džíny. Do té doby to nejpodobnější s riflema, co jsem kdy nosila, byly modré zahradníky, které byly součástí mundúru mladého požárníka. Štěstí mi přálo, maminka mé kamarádky byla vedoucí Prioru v nedaleké střediskové obci a ta mi dala echo, že za 14 dní budou. Naši měli pochopení, vyfásla jsem tři stokoruny, ze kterých hleděli vstříc lepším zítřkům družstevní rolníci se snopem obilných klasů, psal se rok 1989, další úrodu už nesklidili.

Doma jsem se pečlivě přeměřila a když jsem si u pultu vystála frontu, sebevědomě jsem je nahlásila prodavačce – s pohledem říkajícím “holka, ty jsi nikdy nestála frontu ve stavebninách, ber co bude“ – vylovila jedny – světle modré, milovala jsem je ještě dřív, než jsem si je zkusila. Myslím, že bych si je tenkrát koupila, i kdyby mi nepadaly, ale seděly jak ulité. Konečně nebudu chodit v doma šitých manchestrácích!

Moje radost trvala jen pár týdnů. Přesně do doby, než se z procházky nevrátil Chip. Měla jsem doma dva křečky – Chipa a Dala. Každý den jsem je na chvíli nechávala polítat v pokoji. Za půl hodinky stačilo nehty zaklepat o parkety na podlaze, křečci přiběhli a šli zpátky do svého. Jenže tenkrát Chip nepřišel, nebylo to poprvé a vzhledem, k tomu že občas zůstaly otevřené dveře, myslela jsem, že se vydal na výlet, občas se dostali (volným pádem přes schodiště) až do sklepa o dvě patra níž. Hledala jsem ho, naivně cvrnkala na parkety, chystala mističky se žrádlem, ale křeček nikde. Už jsem ho začala oplakávat. Až za dva dny jsem otevřela dveře do skříně a tam dole v krásném modrobílém měkkém hnízdě bylo naše myšátko. To bylo radosti, až pak se dívám, z čeho má to hnízdo? Vyšplhal po zavěšeném oblečení a začal cupovat. Ty bílé nitky v hnízdě byly z županu, ty modré z mých zbožňovaných džínů. Myšáček?! Bestie! Rozhryzal je v místech, kde byly přeložené přes ramínko, takže z nich zbylo sotva na kraťasy.

Sama jsem uznala, že našim nemůžu říct o peníze na nové. Vlastně se divím, že se na ně nikdy nezeptali, asi pro ně nebyly tak důležité jako pro mě. Zimu jsem tedy odchodila opět v manchestrácích.

Ale přišly změny, za pár měsíců ze stokorun zmizeli rolníci i slovo socialistická. A za nákupy místo do Prioru, se začalo jezdit na burzu do Polska, které máme kousek. A tak zatímco lidi z trhu tahali shrnovací dveře a lampy, já si jako první kořist nesla světle modré džíny.

Ať Vám první lásky vydrží déle, než pár týdnů, přeje

Japina

Milounké zvířátko mělo asi dobrý vkus

Máte také nějakou vtipnou příhodu s džínami? Pochlubte se. Nemáte? Tak se nám svěřte, jaké džíny ráda nosíte. Kolik jste za ně ochotna utratit? Máte nějakou oblíbenou značku, nebo střih? Vzpomínáte také na své první džíny? Co je vám na džínách sympatické? Kam je nejčastěji nosíte? Obešla byste se dnes bez džínů, nebo je to pro vás nemyslitelné?

Napište nám, dnešní téma ještě zdaleka nekončí

redakce@zena-in.cz

Reklama