Olivový olej je především známý jako základní ingredience na ochucení salátů, ale olivový olej dokáže daleko víc. S ním jsou pečená jídla šťavnatější, maso připravené na grilu si udrží svoji šťávu. Můžete ho použít na marinování, smažení, pečení, dušení, ochucování.

Vařením s olivovým olejem dáte jídlu speciální punc, protože olivový olej je lehký a jemný, jeho chuť je jedinečná a  neporovnatelná.

 

Vždyť i velcí šéfkuchaři světa používají olivový olej jako hlavní tuk.

 

Jedním z nich je i FERRÁN ADRIÁ – nejlepší šéfkuchař na světě, podle renomovaného amerického časopisu Wine Spectator. Exkluzivně spolupracuje s BORGES a spoluvytváří naše nové produkty.

 

Olivový olej BORGES, už pro svoji intenzivní nebo jemnou chuť, obohatí každé jídlo. Myslete na něj, když připravujete:

 

Chutné zálivky a majonézy – čerstvou a chutnou majonézu připravíte lehce, stačí vám vajíčka, vinný ocet a olivový olej. Přidáním dalších ingrediencí, například bylinek, zeleniny nebo hořčice, si můžete vytvořit chuť podle vašeho přání.

 

RYchlÉ snacky – pokapejte je olivovým olejem. Rychle připravíte také chutné snídaně. Stačí pár kapek olivového oleje, sůl a koření a voňavý chléb bude ještě voňavější.

 

Saláty – olivový olej, balzámový vinný ocet, oregano, rozmarýn nebo tymián, citrónová šťáva, sůl, trochu francouzské hořčice – i když všechno dobře promícháte, jemná chuť oliv zůstane.

 

TĚSTOVINY A RÝŽE – čerstvě uvařeným těstovinám dodáte přesně to, co potřebují, když je zalijete olivovým olejem. Zkuste připravit rýži na olivovém oleji spolu se stroužkem česneku a získáte překvapivou, jedinečnou chuť.

 

POLÉVKY – do krémové polévky přidejte pár kapek olivového oleje Borges, zlepší se její chuť i vůně. Pokud chcete, můžete ještě předtím přidat čerstvé bylinky, sůl a koření.

 

GRILOVÁNÍ – maso, které se chystáte grilovat, marinujte v olivovém oleji spolu s citrónovou šťávou, vinným octem nebo vínem. Olivový olej zvýrazní chuť masa a nepřepaluje se tak rychle jako jiné oleje.

 

PIZZU – ať jste si ji připravili doma nebo v restauraci, bude chutnější a zdravější, když ji pěkně za čerstva pokapete olivovým olejem.

 

DEZERTY – dezerty a pečené sladkosti budou jemnější a déle čerstvé, když je připravíte s olivovým olejem.

 

Inspiraci v podobě receptů najdete vždy v receptářích na lahvích Borges na pultech (obchodů). Tento rok se můžete těšit ze dvou receptářů, brzy hledejte na pultech receptář na podzim a zimu 2007!

 

Jaký druh olivového oleje BORGES na to potřebujete?

 

BORGES Extra panenský olivový olej – intenzívní chuť – ZELENÝ. Získaný z optimálního výběru různých druhů oliv, z prvního lisování. Obohatí každé jídlo, ale jeho intenzivní olivová vůně a chuť vynikne zejména na salátech. Doporučuje se především pro použití za studena.

 

BORGES Olivový olej – (je směsí extra panenského olivového oleje a rafinovaného olivového oleje, kdy rafinace je jen mechanický proces) – jemná chuť – ŽLUTÝ –  se zase výborně hodí na smažení nebo jiné tepelné zpracování díky jeho odolnosti vůči vysokým teplotám. Ve studené kuchyni ho ocení zejména ti, kteří mají rádi jemnější olivovou chuť.

 

Olivový olej Extra mild – (je směsí extra panenského olivového oleje a rafinovaného olivového oleje, přičemž extra panenského oleje je menší množství než u olivového oleje) extra jemná chuť – na tepelné zpracování. Může se použít i na pečení moučníků, zůstanou déle kypré a čerstvé.

 

Olivový olej s česnekovou příchutí – olivový olej s voňavým francouzským česnekovým extraktem. Jeho použití je velmi rozmanité, hlavně na potraviny připravované na grilu, na korpus pizzy, toasty, na přípravu rýže ...

 

Spolu s extra panenským olivovým olejem je neodmyslitelnou součástí zálivek i Balsámico vinný ocet.

BALSÁMICO – balzámový vinný ocet z Modeny

Vinný ocet s označením původu Modena (Itálie) je získávaný dozráváním vína z oblasti Modena v dřevěných sudech, díky kterému vzniká výjimečná chuť a charakteristická konzistence připomínající balzám.

 

Více informací na www.borges.cz

Reklama