Zdraví

Astrologický pohled na obezitu

Astropsychologie vychází z myšlenky, že tělo je odrazem duše, a tudíž každý tělesný neduh má původ v neduhu psychickém. Obezita má na fyzické úrovni příčinu v přílišném přijímání potravy a malém výdeji energie. O nerovnováze mezi výdejem a příjmem se dá tudíž hovořit i na úrovni duševní.

 

Na obloze je obezita často zobrazena napjatými aspekty mezi Měsícem, Venuší a Jupiterem. Pro zjednodušení mějme za to, že Měsíc představuje cit, Venuše lásku a Jupiter - v negativním postavení - nenasytnost. Člověk, který má v horoskopu mezi zmíněnými planetami kvadratury či opozice, zpravidla potřebuje, aby si ho jeho okolí všímalo a projevovalo mu co nejvíce citu. Často má pocit, že ho jeho blízcí nemají dostatečně rádi, může být i vztahovačný a přecitlivělý. Můžete ho slyšet, jak si stěžuje: "Já pro ně všechno a oni pro mě nic!" 

 

Přitom pokud takový člověk dělá něco pro druhé, činí tak zpravidla proto, aby si tím získal jejich přízeň - tato pomoc není nezištná. Tím pádem jeho dobrá vůle a láska není nasměrována ven směrem k druhým, ale zpět k sobě, a ve finále tento člověk vlastně pouze bere, aniž by dával. Rovnováhu může nalézt tak, že v sobě rozvine cit k lidem a za své dobré skutky nebude čekat protislužbu. Ono se mu to někde vrátí samo...

 

Jiný typ obézních lidí má zdůrazněnou osu Býk-Štír. Jde o napětí mezi světským požitkářstvím, symbolizovaným Býkem, a intelektuálním, bádavým stylem života, který spadá pod Štíra. Lidé, kteří se příliš upínají k duchovnímu světu a potlačují přirozené potřeby těla, můžou pocítit kompenzaci ve formě nechtěných faldíků. Tělo tloustne, aby se připomnělo a řeklo si o svá práva. 

 

Vidíte potom zavalité chodící encyklopedie nebo kněží, kteří vám tvrdí, že pro ně neexistuje materiální svět. Jejich břicha je ale prozrazují - nějaký světský zážitek by potřebovali jako sůl. Tito lidé by si měli přiznat, že světské radovánky také patří k životu, a nemít výčitky, když si je občas dopřejí. Nakonec, je přeci obecně známo, že po sexu se hubne...


Tento článek najdete i v dnešním vydání internetového časopisu: www.superkocka.cz

   
14.09.2005 - Zdraví - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. avatar
  [6] Eva_CZ [*]

  Májík: to neni o tom, ze moc zeres, to zereme vsechny, ale PROC zereme...

  superkarma: 0 14.09.2005, 14:20:42
 2. avatar
  [5] Májík [*]

  No konečně můžu ty svoje kila navíc svést na něco jinýho, než jen, že moc žeru

  superkarma: 0 14.09.2005, 07:15:07
 3. avatar
  [4] iljanka [*]

  murena: řekla bych, že to zase až tak špatné nápady nejsou. Jinak článek opravdu zajímavý,musím se podívat do horoskopu,jestli tam nemám ty nepříznivé aspekty, a proto jsem jako kulička.

  superkarma: 0 14.09.2005, 01:14:19
 4. avatar
  [2] murena [*]

  Docela mě pobavila má první myšlenka po přečtení tahoto článku.Dobré skutky nečinit,o to víc se činit v pelíšku ....teda já mám nápady

  superkarma: 0 14.09.2005, 00:21:28
 5. avatar
  [1] Eva_CZ [*]

  Tohle je zajimavy : Přitom pokud takový člověk dělá něco pro druhé, činí tak zpravidla proto, aby si tím získal jejich přízeň - tato pomoc není nezištná. Tím pádem jeho dobrá vůle a láska není nasměrována ven směrem k druhým, ale zpět k sobě, a ve finále tento člověk vlastně pouze bere, aniž by dával.

  superkarma: 0 14.09.2005, 00:15:06

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme