Když má někdo šikovného manžela, musí počítat s tím, že bude na návštěvách pracovat a spravovat. Tak jako muž čtenářky s nickem freyacz.

To si dovedu představit, u nás takhle pomáhá můj taťka, když přijede na návštěvu. :-) Moc Vám děkuju za příspěvek, milá freyacz, a přeju hezký den.


Můj muž je kutil, umí udělat kde a co a baví ho to. Má to nejspíš po svém otci (ten je ve své vášni schopný schovávat kdejaký kousek čehokoliv, co kdyby se to ještě mohlo hodit). Prý ho tedy jako malého ani jako staršího k ničemu nepustil, ale to mému muži nebránilo učit se a zkoušet sám. A dnes to tak podle toho dopadá, sejdou-li se u něčeho společně. Vždy se pohádají protože každý to chce dělat „po svém“ :)

Naopak třeba mí dva bratři, nelžu vám, nejsou schopní udělat nic. Oba stále bydlí s mojí maminkou, ale jí to, že má dva chlapy v domě, není nic platné. Takže když k nim zavítáme na návštěvu, vždy na muže nějaký ten úkol čeká. Ovšem při jedné jsme se nestačili divit, vypadalo to že se snad rozbilo co mohlo a čekalo to jen na něj...

V koupelně ho přivítala jedna žárovka místo tří, ucpaný odpad a rozbitá sprchová hlavice. Na jedné televizi svítil nápis že se musí znovu naladit, druhé nešel obraz vůbec. Rychlovarná konvice přestala vařit a mrazák přestal mrazit. Na všech třech počítačích byl nějaký problém - a na každém nějaký jiný :) Místo vypínače nahmatal u bratra v pokoji jen dráty trčící ze zdi - výsledek jeho snahy opravit ho sám. U skříně vyskočily posuvné dveře, takže nejezdily a bylo potřeba opravit klec pro králíka. Taky pračka začala při ždímání vydávat podivný zvuk. Mezitím vším mi ještě vyměnil sáček do vysavače, trpělivě snášel kočku - pomocnici která musí být u všeho a dceři musel vyměnit baterky do snad 5 hraček které přestaly fungovat za tu dobu co si s nimi nehrála. „To je záhada co tatííí?“ divila se a pozorovala jak čaruje se šroubovákem až hračky znovu ožily :)

A když jsem mu večer říkala že to snad není možné co tam na něj čekalo práce? Odpověděl: „Mě to nevadí, aspoň jsem se nenudil.“

freyacz

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne zní: Máte doma kutila?

  • Jaký je váš partner?
  • Je šikovný, spraví všechno, nebo naopak neumí ani vyměnit žárovku?
  • Donutila vás manželova nešikovnost dělat doma všelicos? A co umíte?
  • Jak to u vás doma funguje, když se něco rozbije?
  • Máte nějakou zajímavou příhodu spojenou s kutilstvím?

Pište, těším se na vaše příspěvky. A taky na fotky, jak partner něco kutí, můžete třeba tajně vyfotit jeho dílnu. :-) Jedna z vás dostane dárek: osušku, žabky a házecí míč od firmy Wüstenrot. Na vaše povídání čekám do dnešních 14.30 hodin, adresa je redakce@zena-in.cz, heslo KUTIL.

obrz

Reklama