Bulvár

Asi přijdu o práci


Ahojky a krásný den všem v redakci i všem ostatním, ať už stálým, nebo jenom prolétajícím na tomto serveru.
I já se mohu počítat mezi ty prolétající, zvlášť v poslední době, kdy toho na mě dolehlo docela dost.
Nejenom zdravotní problémy moje, ale i v rodině, a teď ještě "ztráta práce".

Pracuji 28 let v jednom velkém (v současnosti) zprivatizovaném podniku a majitel se už ujal své role, a proto dochází k nepopulárním opatření, mezi které patří i propouštění zaměstnanců.
Proč píši k tématu "Pozdě"?

Ačkoliv můj šéf už ví, že pro mě nemá místo, přesto mi to pořád ještě neoznámil. Bojím se, že až mi to řekne, bude pozdě co kde schánět. Už minulý týden jsem se dívala po práci a bylo zrovna jedno docela příhodné výběrové řízení. Já si sice připravila životopis, zažádala o výpis z Rejstříku trestů, ale nakonec jsem se nepřihlásila.
Cítím se dost psychicky špatně, nemám se komu vypovídat, nejde to, chtělo by se mi brečet, ale zeptat se přímo, kdy mě propustí, na to nemám odvahu.

Zvlášť, když on po celou dobu mi dost dává najevo, jak mě nemusí.

Začalo to docela obyčejným hodnocením zaměstnanců, na kterém jsem se ozvala, že bych mohla dostat odměnu za práci, kterou nemám v popisu práce (sekretářská práce). Bylo mi jím vysvětleno, ať jsem radši zticha, že je to práce nekvalifikovaná, kdybych za ni něco chtěla oficiálně, tak by musel přiznat, že nemám té kvalifikované dost (pracuji jako ekonom), ale jelikož se už před více jak 5 lety sekretářky zrušily, byl skoro všude někdo vybrán, kdo tuto funkci "přibral". Docela jsem se těšila, bývalý vedoucí mě k tomu ani nepřemlouval, ale s jeho odchodem se tu vše změnilo a já poslední dobou do práce nechodím ráda a jenom to tu "přežívám".

Jelikož bydlím i pracuji v oblasti s nejvyšší nezaměstnaností,  tak se o svou práci docela bojím, nejsem nejmladší, na jazyky nemám vůbec hlavu a v současné době máme obě děti studující v Praze. Všechno, co se mi v hlavě točí je, že jsem prošvihla pořádně se například zdokonalit v jazyce, bojím se, že skoro nic neumím. Ve všech nabídkách požadují přinejmenším znalosti jednoho jazyka... :-(

Děkuji za dnešní téma, že jsem alespoň našla odvahu napsat, co mě v poslední době moc trápí...
Ještě jednou hezký den všem  
mamoutek


Milý mamoutku, člověk by až zaplakal. Ničeho se nebojte, vzchopte se a hledejte dál. Všechny nabídky znalost jazyka nepožadují. A pokud byste přeci jen na žádnou takovou nenarazila, pak je čas začít s nějakým kurzem - na to není nikdy pozdě. A děti v Praze Vám jistě pomohou. Tak hlavu vzhůru a těším se, že vás povzbudí i čtenářky. Já jsem tady jen takový oslík.

   
24.10.2006 - Společnost - autor: Markéta Breníková

Komentáře:

 1. avatar
  [27] edith1975 [*]

  držím palečky, aby byla lepší práce

  superkarma: 0 24.10.2006, 21:02:45
 2. [24] baruna [*]

  já jsem minulý rok v práci taky jenom přežívala,až jsem z toho 4 měsíce marodila a nakonec skončila na antidepresivách,tak jsem s tím sekla,i když jsem si myslela,že jinou práci neseženu.Léky beru ještě pořád dál,ale všechno ze mě spadlo a cítím se skvěle.A do současného zam.chodím ráda-i když je náročnější.Sama vím,že je to těžké seknout s prací a nevědět co bude,ale dobře si rozmysli,jestli má cenu tam zůstávat.

  superkarma: 0 24.10.2006, 15:55:31
 3. avatar
  [23] Ťapina [*]

  Majucha: No, taky to není tak jednoduchý. Dneska když chce vzdělanej člověk jít dělat kopáče, tak je překvalifikovanej

  superkarma: 0 24.10.2006, 15:50:49
 4. avatar
  [21] Amálie [*]

  Jsem šťastná, že mne minula výchova typu "uč se a budou se o tebe rvát" a místo toho mne vychovali ve smyslu rčení "Postav se životu čelem a makej".

  superkarma: 0 24.10.2006, 15:33:59
 5. avatar
  [20] bonda [*]

  Vždyť se píše, jak nám furt v průmyslu chybí odborníci, a moje kamarádka se raději vdala za pracháče, protože z VŠCHT nenašla nikde místo. Pak říkejte pubrťákům, že se mají učit, když to sami vidí:když nemáš známosti, nemáš místo. Aspoň v místech s vysokou nezaměstnaností určitě.

  superkarma: 0 24.10.2006, 15:04:59
 6. avatar
  [18] Janecka [*]

  Honem rychle do kurzu.Taky mě jazyky nejdou, ale protože jsem si nebyla jistá svoji prací(chtěla jsem změnu),tak jsem se přihlásila do kurzu.Nic jiného opravdu nelze dělat.A vůbec s tvojí kvalifikací.Přeji hodně

  superkarma: 0 24.10.2006, 13:35:27
 7. [17] mamoutek [*]

  Majucha: už je ve druháku na postgraduálu, je Ing. na ústavu inženýrství pevných látek

  superkarma: 0 24.10.2006, 13:34:46
 8. avatar
  [16] ddeenniissaa [*]

  mamoutek: jsem taky z VŠCHT a taky nám ve škole říkali, jak se o nás budou firmy prát a

  superkarma: 0 24.10.2006, 13:27:55
 9. avatar
  [14] Kelly [*]

  Žábina: dík.
  Jen jsem ještě chtěla dodat, že:
  - i ti "amíci" z toho vědu nedělali. Pohovor byl sice v angličtině, ale s úsměvem mi odpověděl, že do 1/2 roku to bude vše O.K. Škoda, nevzali mne. Dnes bych perfektně mluvila anglicky;
  - vše je o lidech a přístupu jednoho k druhému;
  - hodně se toho dá naučit a dohnat, jen neztrácet naději, a konat!

  superkarma: 0 24.10.2006, 13:18:30
 10. [13] mamoutek [*]

  gerda: děkuju...

  superkarma: 0 24.10.2006, 13:14:16
 11. [12] mamoutek [*]

  Jancaho: taky držím palečky..
  já jsem sice jenom středoškolák, ale VŠ to mají ještě horší, kluk už má hotovo, ale nenašel hned práci, tak dělá ještě postgraduál a to je z VŠCHT, na promoci to vypadalo, jak bude o nové inženýry zájem...

  superkarma: 0 24.10.2006, 13:13:41
 12. avatar
  [11] gerda [*]

  mamoutek: určitě se zbytečně podceňuješ. To je typická vlastnost zodpovědných pracantů. Hlavu vzhůru!

  superkarma: 0 24.10.2006, 13:10:38
 13. [10] mamoutek [*]

  Hanula: už jsem si tam ten životopis vložila, Kelly: už mám za sebou začátečníky a mírně pokročilé v aj, ale když zazvoní telefon, jsem "out", Žábina: moc děkuji za povzbuzení..... ještě že tu jste :-)

  superkarma: 0 24.10.2006, 13:09:53
 14. avatar
  [8] Žábina [*]

  Kelly: jsi šikulka

  mamoutek - tak já bych tedy na nic nečekala a do nějakého výběr.řízení se hned přihlásila
  když šéf nemá tolik slušnosti, aby tě tvůj odchod oznámil dostatečně dopředu, vůbec bych výčitky svědomí být tebou vůči němu neměla
  a jak holky dobře píšou - všude jazyky nechtějí

  superkarma: 0 24.10.2006, 12:56:47
 15. avatar
  [7] Evik8 [*]

  Myslím,že je nezmyslel čakať až kým Ti príde šéf povedať,že končíš.Treba jednať predčasne,takže poslať si životopis a zapísať sa prípadne na kurz nejakého jazyku je predsa len výhoda.Budeš pripravená a potom to nebude taký šok.A kto vie,možno získaš prácu ešte skôr než k prepusteniu dôjde a to bude tvoja výhoda.Tak sa nedaj,posuň sa niekam vpred a držím palce,aby to vyšlo!

  superkarma: 0 24.10.2006, 12:51:33
 16. avatar
  [6] Kocicka [*]

  chápu tě, ale nevím jak potěšit jsem sice o dost mladší ale s jazyky na štíru a taky jsem v podobné situaci,ale já se přihlásila....a čekám jak to dopadne....Určitě jsi dobrá pracantka tak se není za co stydět...získat nějaké sebevědomí a vyrazit do toho...věř si

  superkarma: 0 24.10.2006, 12:50:15
 17. avatar
  [5] Kelly [*]

  Z těch jazyků si zas tak těžkou hlavu nedělej. Většinou ... teda, pokud to není zrovna zahraniční firma ... se jedná o znalost pasivní, kde málokdo bude po Tobě chtít, aby si jej "mrskala" jako řeč rodnou.
  To je moje vlastní zkušenost. Taky jsem si prošla mnoha výběrovými řízeními a v tomto ohledu to bylo horké pouze 2x. V 1. případě po mne chtěl majitel řeč dokonalou i v technice, neboť požadoval, aby síla, která na to místo nastoupí, bude s ním lítat po celém světě a chodit na jednání ... tady je to pochopitelné.
  V 2. případě se výhradně anglicky mluvilo už přímo ve firmě, protože šéfové byli "amíci". Taky pochopitelné.
  Nakonec jsem přistála v SW firmě, kde jsem upozorňovala na to, že ačkoliv mám z AJ maturitu, má znalost je více než pasivní, totéž i v oblasti PC. Ani nemrkli a řekli, naučíte se vše postupně u nás . Dnes jsem ve firmě více než 10 let, v PC jsem "kovaná", testuji programy a píšu na ně dokumentace a v angličtině si přečtu kdejaký článek na internetu.
  Takže klíííd, nebude to tak zlé.
  Hlavu vzhůru a přeji hodně
  Každopádně doporučuji co nejdříve zakotvit v nějakém cizojazyčném kurzu, ať máš alespoň základy.

  superkarma: 0 24.10.2006, 12:48:40
 18. avatar
  [4] Hanula [*]

  Na www.prace.cz je zrovna si soutěž, pokud zadáš svůj životopis zúčastníš se losování o dost velké výhry a ještě je Tvůj životopis k mání pro všechny potencionální zaměstnavatele - třeba se zadaří. Zrovna včera jsem nad tím seděla s kamarádkou, která přišla o práci, tak jsem tam ten životopis zadávaly.
  A pokud vyhraje - zve mě na večeři..... tak hlavu vzhůru a zkus to taky.... džím všechny palce.

  superkarma: 0 24.10.2006, 12:44:37
 19. avatar
  [3] gerda [*]

  gerda: jo, a když jsem se já hlásila do místa, nepředstírala jsem, že všecko na světě znám a umím, ale poctivě jsem přiznala, že něco sice neumím, ale všecko se ráda rychle naučím.

  superkarma: 0 24.10.2006, 12:37:50
 20. avatar
  [2] gerda [*]

  a proč se bojíš jít do nějakého výběrového řízení? Na co čekáš? Nejvíc se člověk bojí nejistoty. Copak si nemůžeš vzít dovolenou aby nikdo u vás v práci nevěděl, že tam jdeš?

  superkarma: 0 24.10.2006, 12:36:32
 21. avatar
  [1] Asdareel [*]

  Mamoutek: Neříkej si, že nemáš na jazyky hlavu a pusť se do práce, resp. do studia. Nedá se nic dělat, znalost jazyků a počítače je opravdu dnes kruciální. Snaž se, aby tě to aspoň trochu bavilo. Já jsem třeba dělal obrovské pokroky při studiu jazyků, když jsem toto studium bral jako prožívání nějakého dobrodružného (třeba špionážního) příběhu. Další věc, nečekej, až tě propustí, ale snaž se sama si něco najít. Na to místo, jak o něm píšeš, ses prostě měla přihlásit. Prohledej internetové servery nabízející práci - http://www.prace.cz, http://www.jobs.cz apod. A dobré je i v době, kdy se zdánlivě nic neděje a myslíš si, že máš své jisté, mít několik želízek v ohni, třeba ve formě vedlejší činnosti, práce v nějaké neziskovce apod.

  superkarma: 0 24.10.2006, 12:33:09

Profil uživatele




Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme