Ještě jednu svojí oblíbenou písničku vám dneska zahraju, milé posluchačky. Pojďte se příjemně roztesknit s Karlem Krylem a Karavanou mraků...

Každá smutná doba zrodí lidi, kteří dovedou pootočit kolem dějin na tu správnou stranu. V naší historii jich bylo nepočítaně... politici, kazatelé, lapkové, bardi... zkrátka hrdinové. Na koho vzpomenout? je to těžké, když nechcete nikoho vynechat - to vlastně asi ani nejde. A tak z celé té plejády Karlu, Janů, Václavů či Tomášů vyberu jen jednoho. A z jeho nepřeberného množství skladeb také jen jednu, myslím, že tu nejkrásnější: Karel Kryl - Karavana mraků...

Téma dne 9. listopadu 2011: Věštecké rádio ŽENA-IN.cz

  • Posílejte mi odkazy na vaši nejoblíbenější písničku, kterou najdete na portále YOUtube!

Napište mi k těmto odkazům, co konkrétně se vám na téhle písničce líbí, napište ještě dalších pár skladeb, které máte ráda (celkem maximálně 5), a já vám prozradím, jaké jste - ano, budu vám opět (jako již několikrát) věštit. Tentokrát z oblíbené hudby.

Kromě věštby dvě z vás, které si nechají nahlédnout do Osudu, budou mít šanci získat krásný dárek. Totiž knížku Poselství run od Renaty Herber (vydal Knižní klub).

Vaše písničky očekávám 9. 11. 2011 do 15.00 hodin na e mailové adrese...

poselstvi

Anotace knihy
V nové knize známé české věštkyně ožívá tentokrát runová magie. V runách je obsaženo prastaré vědění o skrytých nebeských i zemských proudech a runové rituály si dodnes uchovávají velkou sílu. Publikace se věnuje především významu jednotlivých znaků, které jsou výtvarně ztvárněné na kartách, a typům věštění, ale obsahuje i základy severské mytologie a uvádí využití run v lidovém léčitelství i oblíbené receptury našich severských předků. Knihu doplňuje překrásně barevně provedená sada karet.

Reklama