Čtenářka Maryene byla učitelka, a tak měla celé prázdniny čas na své děti a celé je s nimi trávila. Díky Maryene za Váš příspěvek. Každý to máme jinak, a to je dobře.  

Krásný den na ženě-in:)
Předpokládám, že dnes budou všichni pět ódy na to, jaké je to prospěšné pro děti o prázdninách je poslat pryč z domu, a to nejlépe co na nejdelší dobu, jak je to zocelí, jak se osamostatní a podobně. Jak si od sebe potřebujeme vzájemně odpočinout.
Já jsem asi výjimka, ale na prázdniny jsem se těšila především proto, že se užijeme s dětmi. V době, kdy opravdu byly dětmi jsem učila na základní škole, takže jsem nemusela přemýšlet o tom, kam s nimi. Přes rok jsem si vlastní děti opravdu příliš neužila. Naštěstí ani ony nikam nechtěly jezdit. Doma bylo stále co dělat. Vzhledem k tomu, že jsme měli ovocné sady, musely děti i pomáhat a protože byly zvyklí od útlého dětství s námi absolvovat sběr ovoce, nedělalo jim to problémy a braly to jako samozřejmost.
Mívali jsme také spoustu zvířat od koček, psů až po koně, kterých si přes prázdniny mohly užít.Jezdívali jsme na kolech, chodili do lesa na houby, na koupaliště, chodili na výlety. Nějaký čas  jsme věnovali pobytu u moře, někdy na horách.
Na zahradě měli postavený stan. A když si moji tři synové pozvali ještě nějaké kamarády, byl dětí plný dům. Kluci byli a jsou dodnes sportovně založení, takže pokud bylo hezky, chodili často na hřiště, hráli fotbal, zahráli si tenis nebo badbington, dělali jsme různé turnaje pro ně i jejich kamarády.
Vzhledem k tomu, že obě babičky bydlely ve stejném městě, kluci je často navštěvovali a občas i přespali. Přestože nechtěli nikdy jezdit na žádné tábory, neměli rádi organizované pobyty, myslím si, že to na nich nezanechalo žádné „následky“.
 Bavilo mě organizovat zájezdy pro rodiny kolegů s dětmi a vycestovávali jsme pravidelně i na dva týdny autobusem do Chorvatska nebo Itálie. Braly se kola, lodě a hlavně celé rodiny. Dva týdny pod stanem byly pro naše děti lepší než dětské tábory a měli jsme je pěkně pod dohledem. Občas nás bylo tolik, že se musely vypravit i dva autobusy.
Prázdniny vždycky rychle uběhly a dodnes na ně rádi vzpomínáme.
 
Ještě v době, kdy už ostatní dospívající děti odmítají jezdit s rodiči na dovolenou jsme my s tím neměli žádný problém. Vyrostli z nich dospělí kluci, kteří jsou i tak zcela samostatní a dokáží se o sebe postarat, sbalit třeba jen spacák, stan a kolo a vycestovat třeba i za hranice.
 
Pěkný prázdninový den přeje Maryene
Text nebyl redakčně upraven


Co děláte s dětmi o prázdninách?

  • Posíláte je na celé prázdniny pryč?
  • Chcete si je užít doma v klidu?
  • Jak jste to měly v dětství vy?
  • Mají si děti od vás a vy od nich odpočinout?
  • Jaký je pro ně nejlepší prázdninový program?
  • Máte v tomto shodu s manželem, přítelem, s babičkou či dědečkem?

Vše mi posílejte na redakční mail

redakce@zena-in.cz

A jednu z vás za příspěvek, který mne nejvíce zaujme (neslučujte s tím, že s ním musím nutně souhlasit) odměním. A protože ženě nejen v létě sluší kytice, tak ji jedné z vás ještě dnes pošlu.

Reklama