Novinky

Asi jsem výjimka. Prázdniny jsem si nejvíc užila s dětmi!

Čtenářka Maryene byla učitelka, a tak měla celé prázdniny čas na své děti a celé je s nimi trávila. Díky Maryene za Váš příspěvek. Každý to máme jinak, a to je dobře.  

Krásný den na ženě-in:)
Předpokládám, že dnes budou všichni pět ódy na to, jaké je to prospěšné pro děti o prázdninách je poslat pryč z domu, a to nejlépe co na nejdelší dobu, jak je to zocelí, jak se osamostatní a podobně. Jak si od sebe potřebujeme vzájemně odpočinout.
Já jsem asi výjimka, ale na prázdniny jsem se těšila především proto, že se užijeme s dětmi. V době, kdy opravdu byly dětmi jsem učila na základní škole, takže jsem nemusela přemýšlet o tom, kam s nimi. Přes rok jsem si vlastní děti opravdu příliš neužila. Naštěstí ani ony nikam nechtěly jezdit. Doma bylo stále co dělat. Vzhledem k tomu, že jsme měli ovocné sady, musely děti i pomáhat a protože byly zvyklí od útlého dětství s námi absolvovat sběr ovoce, nedělalo jim to problémy a braly to jako samozřejmost.
Mívali jsme také spoustu zvířat od koček, psů až po koně, kterých si přes prázdniny mohly užít.Jezdívali jsme na kolech, chodili do lesa na houby, na koupaliště, chodili na výlety. Nějaký čas  jsme věnovali pobytu u moře, někdy na horách.
Na zahradě měli postavený stan. A když si moji tři synové pozvali ještě nějaké kamarády, byl dětí plný dům. Kluci byli a jsou dodnes sportovně založení, takže pokud bylo hezky, chodili často na hřiště, hráli fotbal, zahráli si tenis nebo badbington, dělali jsme různé turnaje pro ně i jejich kamarády.
Vzhledem k tomu, že obě babičky bydlely ve stejném městě, kluci je často navštěvovali a občas i přespali. Přestože nechtěli nikdy jezdit na žádné tábory, neměli rádi organizované pobyty, myslím si, že to na nich nezanechalo žádné „následky“.
 Bavilo mě organizovat zájezdy pro rodiny kolegů s dětmi a vycestovávali jsme pravidelně i na dva týdny autobusem do Chorvatska nebo Itálie. Braly se kola, lodě a hlavně celé rodiny. Dva týdny pod stanem byly pro naše děti lepší než dětské tábory a měli jsme je pěkně pod dohledem. Občas nás bylo tolik, že se musely vypravit i dva autobusy.
Prázdniny vždycky rychle uběhly a dodnes na ně rádi vzpomínáme.
 
Ještě v době, kdy už ostatní dospívající děti odmítají jezdit s rodiči na dovolenou jsme my s tím neměli žádný problém. Vyrostli z nich dospělí kluci, kteří jsou i tak zcela samostatní a dokáží se o sebe postarat, sbalit třeba jen spacák, stan a kolo a vycestovat třeba i za hranice.
 
Pěkný prázdninový den přeje Maryene
Text nebyl redakčně upraven


Co děláte s dětmi o prázdninách?

 • Posíláte je na celé prázdniny pryč?
 • Chcete si je užít doma v klidu?
 • Jak jste to měly v dětství vy?
 • Mají si děti od vás a vy od nich odpočinout?
 • Jaký je pro ně nejlepší prázdninový program?
 • Máte v tomto shodu s manželem, přítelem, s babičkou či dědečkem?

Vše mi posílejte na redakční mail

redakce@zena-in.cz

A jednu z vás za příspěvek, který mne nejvíce zaujme (neslučujte s tím, že s ním musím nutně souhlasit) odměním. A protože ženě nejen v létě sluší kytice, tak ji jedné z vás ještě dnes pošlu.

   
09.08.2012 - Čtenářské příspěvky - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. [15] Trefa [*]

  Trefa:vzpominam jak jsme jezdili a bylo nam vsem dobre.hezky jsme si to uzivali.

  superkarma: 0 09.08.2012, 22:41:17
 2. avatar
  [14] 38riki [*]

  Bezvadné. Jsi super máma. Kéž by takových bylo vícSml67

  superkarma: 0 09.08.2012, 20:45:03
 3. [13] Saritka [*]

  Na  dovolenou jsme jezdili s dětmi, bylo to fajn, ale to

  už je dávno.Sml30

  superkarma: 0 09.08.2012, 20:01:11
 4. [12] Maryene [*]

  Altamora — #10 Máš pravdu, učitelské povolání má hodně nevýhod, ale jednu velkou výhodu. O prázdninách jsem mohla být s dětmi a nemusela vymýšlet, kam s nimi, protože nemohou být sami doma a každý hlídací babičku nemá. Nevýhodou tohoto povolání však zase bylo, že jsme si nemohli dovolenou vybrat jindy než v létě. Kdybych neměla volno, musela bych se zařídit nejspíš jinak a děti by musely na tábor, ať by se jim chtělo nebo ne. Proto chci být babičkou, která bude hlídat vnoučata, aby nemuseli někam, kam se jim nebude zrovna chtít a už se těším, co všechno spolu podnikneme.

  superkarma: 0 09.08.2012, 17:06:25
 5. avatar
  [11] Jindriska8 [*]

  Nejlepší prázdniny byly s dětmi a ty už mají vlastní děti,tak je trávíme hodně s vnoučaty a to jsou nejkrásnější dovolené.Sml59

  superkarma: 0 09.08.2012, 16:54:32
 6. avatar
  [10] Altamora [*]

  Nejsi výjimka, mnohé z nás by si rády užily prázdnin s dětmi, ale dovolená celé léto nepokryje. A taky jsou tu podzimní, zimní a jarní prázdniny, sem tam nějaké ředitelské volno. Kdo je zaměstnaný, tak holt musí děti někam vyslat, nebo je nechat tvrdnout doma u TV či PC.

  Když byly děti malé, brávala jsem si neplacené volno, když byla zavřená školka. Pak ale "museli" na tábory. Ale byli tam se svými kamarády z oddílu a byli tam rádi. Nejeli tam jen proto, abychom od nich měli pokoj. Kdyby protestovali, hledali bychom jiné řešení.

  Není to tvůj případ, ty jsi měla možnost a schopnost udělat dětem zajímavé prázdniny, ale mnohé matky, které odsuzují ostatní, že svoje děti posílají na tábor, jsou opičí matky, které svým dětem svojí péčí spíš škodí než prospívají. To, že dospělá žena probrečí dobu, kdy je bez svého dítěte, je spíš patologický stav než něco, co je třeba obdivovat. Člověk na děti myslí, určitě častěji než ony, ale nehrotí to.

  1. na komentář reaguje Maryene — #12
  superkarma: 0 09.08.2012, 16:52:02
 7. [9] Maryene [*]

  OlgaMarie — #8 To jsou vzpomínky na celý život. Je škoda posílat děti od sebe pryč a o podobné chvilky se připravit. Dnes je mi líto i toho, že musely do jeslí a školek. Asi bych to dnes udělala jinak, jen mít tehdy dnešní rozum.

  superkarma: 0 09.08.2012, 16:22:37
 8. avatar
  [8] OlgaMarie [*]

  Já měla také nejlepší dovolené s dětmi, jezdily s námi i velké po Francii několikrát na kolech. Z pondělí na úterý jsme spali s manželem, psem a 3 vnoučaty na zahradě, kde jsem dětem v dešti ukázala, jak rozdělám oheň a nejlepší hlášky byly:

  "Kdyby to viděla maminka, tak nás sem už nepustí. Tatínek by se rozlobil na babičku a dělal by, že spí." Vnouček odmítl bundu a když se mě ptal, proč si ji má vzít,  vysvětlila jsem mu, že ještě neví, co to je běhat ve 4 ráno, aby se zahřál. Ve 4 nás vzbudil hláškou: "Už vím, jaká je ráno zima." 

  Děti se ale ráno, když už svítilo sluníčko hluboce zamyslely a začaly rozebírat, zda jejich teta s námi někdy pustí noclehovat i jejich sestřenici, naši 4. vnučku...  

  1. na komentář reaguje Maryene — #9
  superkarma: 0 09.08.2012, 16:13:31
 9. avatar
  [7] denkas [*]

  Maryene — #4 Tak to máš pravdu.Bylo to fajn a rychle ,moc rychle to utekloSml80

  superkarma: 0 09.08.2012, 15:59:00
 10. avatar
  [6] denkas [*]

  Dimsy — #5 No mě se už stýská i po těch prázdninách s vnoučaty! Zrovna tu s mužským vzpomínáme! Jaksme jezdili pod stan,na chalupu,..Bylo to prima,teď sou už i vnoučata velký a radši se nudí u PCSml80 bejvávalo

  superkarma: 0 09.08.2012, 15:57:53
 11. avatar
  [5] Dimsy [*]

  Ne, nejsi sama. Prázdniny s dětmi byly bezva. Moc se mi po nich stýská. Snad zas někdy s vnoučkama... Jestli dožiju... Na tábory jsem je posílala proto, že tam chtěli a taky jsem musela do práce.

  1. na komentář reaguje denkas — #6
  superkarma: 0 09.08.2012, 15:33:02
 12. [4] Maryene [*]

  Myslím si, že zvláště v dnešní uspěchané době rodiče mají na děti stále méně času, a proto by jim měli věnovat co nejvíce času. Čas dětství našich dětí rychle uběhne a už se nikdy nevrátí. Jsou to vzácné chvíle a kdybych mohla vrátit čas, opět bych si chtěla svůj čas užít právě s dětmi. Nějak rychle totiž dospěli.

  1. na komentář reaguje denkas — #7
  superkarma: 0 09.08.2012, 15:23:41
 13. [3] Jala [*]

  Moc pěkně napsáno!Sml67Sml67Sml67

  Ne všichni si myslíme, že prázdniny jsou pro rodiče a ne pro děti, jak se to tu táhne mnoha příspěvky.

  To už je pak snad lepší ty děti nemít.

  superkarma: 0 09.08.2012, 15:16:43
 14. [2] rebelkabubu [*]

  Maryene, myslím, že nejste sama, moje dcera je na tom stejně, sice jsou kluci ještě malí, ale už se těší na akčně strávený čas s nimi až povyrostou a na pěkné prázdniny v kruhu rodiny. Taky občas hlídám, aby si trošku odpočinula, oba jsou dost aktivní, ale nemyslí si, že je nebude hnát do táborů a radši bude s nimi a budou si užívat léto jako rodina.

  superkarma: 0 09.08.2012, 15:12:13
 15. avatar
  [1] átéčko [*]

  Takový přístup se mi líbí!! Moc!!Sml67Sml67Sml67Sml67Sml67Sml67

  superkarma: 0 09.08.2012, 15:08:54

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme