Magie

„Asi bych tu nebyla,“ svěřuje se čtenářka Samík97

Co přesně se událo v pátek 13., díky čemuž čtenářka Samík97 může tvrdit, že by tu nebyla, to se dočtete v jejím příspěvku k dnešnímu tématu. A pak, že je pátek 13. nešťastný den...

Pro někoho nešťastný, pro jiného šťastný - takový je pátek 13. Čtenářka Samík97 patří do té druhé skupiny lidí...


Nebýt toho, že můj tatínek přežil těžký porod právě 13. v pátek a ještě v domě čp.13, asi bych tu nebyla ani já ani další moji potomci...
Kdysi v tento den rodila moje , tehdy 20letá babička svého už druhého syna, mého tátu. Nejenže na t.zv. nešťastné datum a číslo domu, ale navíc na Valentýna, který, jak mi babička později vyprávěla měl TEHDY pověst podivného svatého.Nevěděla ale proč, pan farář to říkal. Aby těch smolných čísel bylo méně, zapsali tehdy do matriky datum o den dříve, tedy 12....
Po celou dobu, když jsme tatínkovi gratulovali 12. tvrdil, že narozeniny ještě nemá, ale když další den, tak že prý už včera. Rád si dělal legraci.
Třináctka si zahrála i v mém životě. 13. jsem úspěšně maturovala, 13. dělala rovněž úspěšné přijímačky a nedávno jsem zjistila, že i můj první kantorský dekret na místo byl psán třináctého. Svatbu jsem kdysi sice měla 14., ale s potížemi, protože volno měli jen 13. Nakonec si to 14. jeden pár jaksi rozmyslel a my se 14. mohli vzít.(Do smrti manžela jsme spolu byli 50 let.)
Na magii čísel moc nedám, ale při tombole na plesích jsem vždy vybírala čísla se sedmičkou na konci a nikdy jsme nešli domů bez nějaké výhry( nejcennější byla po zemědělském plese fůra hnoje - jak si pak na jaře zahrádka libovala! )

Samík97

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 13. května 2011: Pátek 13.

 • Považujete datum pátek 13. za nešťastné, šťastné nebo ho vůbec neřešíte?
 • Stala se vám v pátek 13. nějaká zajímavá příhoda, která změnila váš osud - ať už tak, či tak?

Své odpovědi na tyto otázky zasílejte na redakční e-mail (viz níže) a v předmětu uveďte heslo (také viz níže). Vaše příspěvky čekám v pátek 13. nejpozději do 14.30 hodin, ty, které přijdou později, již pravděpodobně nebudou zveřejněny. Délka textu, který zašlete, nechť je rovna nebo delší tomuto odstavci, to proto, abyste měla šanci vyhrát krásný dárek od Knižního klubu, kterým jsou tématické knihy Bíla magie, Magická hra čísel a hvězd a Poselství tarotu s balíčkem TAROTOVÝCH KARET!

tarotbilamagie

   
13.05.2011 - Příběhy - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. [3] Samík97 [*]

  evelyn — #2 Ano, ale než by měl táta datum narození 13tého, byl v úvaze den dřív nebo déle a z výše jmenovaného důvodu o "podivném svatém"to tedy bylo 12tého.Asi jsem se měla lépe vyjádřit.

  superkarma: 0 13.05.2011, 15:16:22
 2. avatar
  [2] evelyn [*]

  Valentyna je preci 14.2.

  1. na komentář reaguje Samík97 — #3
  superkarma: 0 13.05.2011, 12:10:07
 3. avatar
  [1] malvina [*]

  pro mně je  13 taky   štastná....

  superkarma: 0 13.05.2011, 11:17:05

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme