Bulvár

Asertivně i k maličkostem

Taky jsem se rozhodla napsat pár svých zkušeností s asertivním jednáním.

Oblíbili jsme si s manželem jeden druh mražené pizzy, kterou vyrábějí v Německu. Byla výborná, ale najednou se na ní přestal objevovat jeden druh sýra. Dost nás to mrzelo, protože bez něj už to nebylo ono, tak jsem se naštvala a napsala e-mail výrobci. Paní se mi ozvala celkem obratem, chtěla vědět, o jakou pizzu šlo a číslo šarže a taky moji adresu. Nakonec mi od nich přišel omluvný dopis a k tomu dvě pěkné chňapky. A navíc se onen sýr na naší oblíbené pizze znovu objevil. :-)

Druhý případ už nebyl tak příjemný - a týkal se placení, nebo spíše neplacení poplatků za odpad. Před 3 lety jsme měnili trvalé bydliště ze Vsetína do Brna, bylo to v lednu, měnili jsme si při tom i občanky.
Najednou po dvou letech se ozvala paní z nějakého toho úřadu z Brna, který to má na starost, a prý nemám zaplacený poplatek za odpad za rok 2000, kdy jsem ovšem měla ještě bydliště ve Vsetíně a tam také poctivě zaplatila. Tak jsem se s ní chvíli dohadovala, ona tvrdila, že v databázi to mají jinak a po mě chtěla, abych zaplatila, pak si poslala nějakou reklamaci a přiložila ofocenou novou občanku, že mi to pak vrátí - jinak prý na mě můžou poslat exekutora. Vytočilo mě, proč bych měla utrácet peníze za xerox a poštovné kvůli jejich chybě, tak jsem zavolala na magistrát, kde zřejmě chybu spáchali, požádala je, ať si ověří, kdy si bydliště měnil můj manžel, moje dcera a máma - a oni fakt uznali, že udělali chybu, a navíc mi slíbili, že to vyřeší i s dotyčným odpadovým oddělením. Takže jsem nakonec nikam nic posílat nemusela.

S pozdravem
Landriel

Díky zdánlivé nezávažnosti tohoto příspěvku možná někoho napadne, že zde o nic nešlo. Trable s úřady a výrobci čehokoliv nám otravují a hlavně stále budou otravovat život. Zveřejnila jsem je ale proto, že pokud je neřešíme anebo se o to ani nepokusíme, zůstane v nás vztek a zloba, která se hromadí. Vezměme si od Landriel příklad a neodkládejme problémy "na někdy" jindy. Pokud vás něco zlobí nebo cítíte nespravedlnost - ozvěte se! Ozvěte se, pokuste se to řešit ihned a bude vám líp!

Landriel děkuji a všem přeji hezký a úspěšný den

   
13.04.2005 - Společnost - autor: Jindřiška Kleknerová

Komentáře:

 1. avatar
  [6] Gedžitka [*]

  Landriel: přesně tak na ně , taky už všechno řeším a nenechávám si sr*t na hlavu. I když teď toho bylo poněkud víc a řekla bych, že si firmy vyskakujou víc a víc . Hlavně se nedat a bránit se.

  superkarma: 0 13.04.2005, 17:07:39
 2. avatar
  [5] Žábina [*]

  Landriel:

  superkarma: 0 13.04.2005, 15:24:45
 3. [4] hblaziko [*]

  Vivian: Stalo se nám to samé, od té doby nemůžu ani vidět česnekový ani sýrový dresink od Spaku. Docela jsem tenkrát panikařila, co to má znamenat, ale pak to říkali někde v televizi, že to zvyšuje trvanlivost nebo co a že se to holt špatně rozpouští . Kdyby to aspoň jako varování napsali na flašku, tak se člověk tak nelekne.

  superkarma: 0 13.04.2005, 14:17:58
 4. avatar
  [2] Markýza [*]

  superkarma: 0 13.04.2005, 13:23:36
 5. avatar
  [1] Vivian [*]

  Landriel: v boji s úřady se člověk nesmí dát

  Taky jsem jednou psala mail výrobci... To když jsme v jednom dressingu od Spaku našli skleněné střepy Odpověděli celkem brzy, vysvětlili nám, že to nejsou střepy, ale krystaly nějaké kyseliny, a vyžádali si adresu, že nám jako omluvu pošlou balíček svých výrobků. Tak už čekáme asi rok a půl (od prosince 2003), dávají si na čas

  superkarma: 0 13.04.2005, 13:23:28

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme