V jídle jsem nebyla nikdy vybíravá, jen jedno jídlo mi ve školní jídelně nesedělo : bramborová kaše. Fakt, není kaše jako kaše. V jídelně, pokud do bramborové kaše kuchařky nepřidaly barvivo, kaše byla velmi světle žlutá. Doma byla kaše od maminky krásně žlutá a lahodná. Stejně jsem měla raději brambory nakrájené na čtvrtky :-) 

Vrátím se k jídelně. Když jsem měli maso na šťávě a brambororvou kaši, náklad na talíř vypadal takto: První kuchařka dál od okénka vzala naběračku na kaši a krásným ladným pohybem se porce kaše ocitla na talíři. Dopad kaše jsem si představovala jako když kráva upustí kravinec na louku. Ten se trošku rozšplíchne. Bramborová kaše rovněž. Lžící "kravicec" na talíři ještě upravila, trošku rozmázla. Už tato nechutná představa ve mně vyvolávala pocit zvedání žaludku toho, co budu jíst :-)

Talíř s kaší předala druhé kuchařce a ta vidličkou přidala porci masa. Je zajímavé, že ten následující kousek masa se mi zdál větší.

Třetí kuchařka malou naběračkou nalila na maso i část kaše šťávu a přidala kyselý okurek. Při této vzpomíncese mi kroutí palce u nohou ještě dnes.

Tvarohové koláče, gulášová polévka, krupice ...... hmmmmm mňam
 mňam arjev

Text nebyl redakcí upraven.

Už ani ta kaše z prášku není, co bejvala :)

Na která jídla vzpomínáte z dětství vy? Které jste milovala a které naopak nenáviděla? Pište nám na adresu

redakce@zena-in.cz

Reklama