Vážení, když před pár lety někdo vyhodil z auta mladé kotě a sousedé se ho ujali, netušila jsem, že micka se jednou přestěhuje k nám.

Život jí nezačal růžově. Vyhazov z domu, snad dárek k narozeninám pro rozmazlené děcko, které kotě už omrzelo. Chvíli se u sousedů měla dobře než čekala koťata. Pak ji nechali vykastrovat, byla smutná snad nad ztrátou nenarozených koťátek a tak se snažila přitulit k člověku. Opět někdo ke komu se tulila jí nechtěl a odehnal ji násilně - přerazil jí kořen ocasu. Operace už nepřipadala v úvahu.

Micka měla v sobě nějakou moc, kterou mě přitahovala. Vždy jsem říkala. že je v ní duše mého zemřelého příbuzného. Rozuměla mi každé slovo. Pokud jsem jí něco vyčítala, dokázala se na mne urazit a pak  k nám nepřišla pár dní. Trucovala.

Pokaždé jsem ustoupila, kapitulovala já a voláním : "Micinko, Mišouštice, něco dobrého mám " , jsem ji vábila. Kde se vzala, odkud přišla jsem si nikdy nevšimla, jako by se vystoupila z oparu a byla tady. Ovíjela se mi kolem noh, mňoukala : "Copak jsi mi koupila? Snažíš se mě uplatit? "

Byla velmi trpělivá kočka, co dělala, kde se poflakovala, když jsem byla v práci nevím, ale po půl třetí stepovala u vchodu a čekala na nás. S námi pojedla, stočila se do klubíčka na své židli a spala do půl deváté večer, pak ji manžel zanesl vyvenčit a v zimě se vracela do kuchyně dospat do rána a pak hajdy přes sklep ven nebo do kůlny.

Bydlíme u hlavní silnice a to je hrůza a děs. Cisterny s benzinem jezdí přes osadu minimálně 70 - 80km/hod. a tak letos na jaře Micka nešla přes přechod lidí, ale kočičí stezku .........

Posílám vám se slzami v očích pár památečních fotek.
Arjev

mickamickamicka

Text nebyl redakcí upraven.

Vidím v Micce svého Micáka!

Dnes si povídáme o opuštěných zvířátkách.

  • Vodila jste si v dětství domů psy a kočky z ulice?
  • Máte doma nějakého nalezence?
  • Musela jste i vy sama svého mazlíčka opustit?
  • Pomáháte útulkům?

redakce@zena-in.cz

Reklama