Domácnost

Arjev: Micka měla moc, kterou mě přitahovala

Vážení, když před pár lety někdo vyhodil z auta mladé kotě a sousedé se ho ujali, netušila jsem, že micka se jednou přestěhuje k nám.

Život jí nezačal růžově. Vyhazov z domu, snad dárek k narozeninám pro rozmazlené děcko, které kotě už omrzelo. Chvíli se u sousedů měla dobře než čekala koťata. Pak ji nechali vykastrovat, byla smutná snad nad ztrátou nenarozených koťátek a tak se snažila přitulit k člověku. Opět někdo ke komu se tulila jí nechtěl a odehnal ji násilně - přerazil jí kořen ocasu. Operace už nepřipadala v úvahu.

Micka měla v sobě nějakou moc, kterou mě přitahovala. Vždy jsem říkala. že je v ní duše mého zemřelého příbuzného. Rozuměla mi každé slovo. Pokud jsem jí něco vyčítala, dokázala se na mne urazit a pak  k nám nepřišla pár dní. Trucovala.

Pokaždé jsem ustoupila, kapitulovala já a voláním : "Micinko, Mišouštice, něco dobrého mám " , jsem ji vábila. Kde se vzala, odkud přišla jsem si nikdy nevšimla, jako by se vystoupila z oparu a byla tady. Ovíjela se mi kolem noh, mňoukala : "Copak jsi mi koupila? Snažíš se mě uplatit? "

Byla velmi trpělivá kočka, co dělala, kde se poflakovala, když jsem byla v práci nevím, ale po půl třetí stepovala u vchodu a čekala na nás. S námi pojedla, stočila se do klubíčka na své židli a spala do půl deváté večer, pak ji manžel zanesl vyvenčit a v zimě se vracela do kuchyně dospat do rána a pak hajdy přes sklep ven nebo do kůlny.

Bydlíme u hlavní silnice a to je hrůza a děs. Cisterny s benzinem jezdí přes osadu minimálně 70 - 80km/hod. a tak letos na jaře Micka nešla přes přechod lidí, ale kočičí stezku .........

Posílám vám se slzami v očích pár památečních fotek.
Arjev

mickamickamicka

Text nebyl redakcí upraven.

Vidím v Micce svého Micáka!

Dnes si povídáme o opuštěných zvířátkách.

 • Vodila jste si v dětství domů psy a kočky z ulice?
 • Máte doma nějakého nalezence?
 • Musela jste i vy sama svého mazlíčka opustit?
 • Pomáháte útulkům?

redakce@zena-in.cz

   
19.10.2010 - Zvířátka - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. avatar
  [2] arjev [*]

  Japina — #1 Odpovídám moc pozdě, času není a rychle letí - moc pěkné micinky.

  superkarma: 0 02.11.2010, 09:04:44
 2. avatar
  [1] Japina [*]

  Černobílé kočky jsou nádherné, ta naše mi taky učarovala a taky už je ve věčných lovištích, letos na jaře ji uštkla zmije.

  1. na komentář reaguje arjev — #2
  superkarma: 0 19.10.2010, 13:03:41

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme