V médiích se setkáváme, že pouliční "charita" není pravá, účet konta je též falešný, tak kam peníze pro potřebné poslat?

Na začátku letošního roku chodily v našem městě tři party lidí charity a vybíraly peníze pro potřebné. Nepamatuji si na koho to už bylo. Dvě party byly slušné, když se mladí zeptali, jestli přispěji a já odpověděla, že ne, poděkovali a šli mámit jinam. Pokladničky nebyly zapečetěné, ale mladí měli průkazky.

Mámit přišla i třetí parta, byla jiná, něco se mně na ní nesedělo. Měla též průkazku s povolením k výběru, kasička byla opatřena malým visacím zámkem na plechový klíček :-) stejný jako měla dcera pokladničku chaloupky. Tito mladí lidé byli poměrně dotěrní v získávání peněz. I této partě jsem nepřispěla. Oslovila mne ještě 2x a zase bez úspěchu.

Počtvrté jsem se s touto partou setkala v kamenném obchodě. Jako stará bába špehovačka jsem je pozorovala za dvěma  komíny z přepravek s vínem. Oni si mne nevšimli a já je rentgenovými čočkami sledovala. Šuškali si, přepočítávali peníze  a když jim na víno chybělo, světe drž se, otevřeli si sponkou zámek, "půjčili si" peníze, zámek zacvakli a šli k pokladně. Zaplatili a vyšli z obchodu.

Kdo jim bez zapečetěné pokladničky něco dokáže? Nikdo nic. A stejně se i ze zapečetěné pokladničky dají penízky vytáhnout.

Peníze posílám formou SMS a na ověřená konta.

Mějte krásný den, arjev

Text nebyl redakcí upraven.

To je dobrý postřeh. Budu si víc všímat kasiček.

Charita a sbírky jsou téma na dnešek. Přispíváte?

redakce@zena-in.cz

Reklama