Ahojky,

můj příběh je o králíčcích, které chovám doma jako kamarády - o Bobince a její dceři Arettce.

 

 

 

 

 

Když jsme se rozhodli připustit naši krásku Arettku (shodou okolností narozenou 16. 2. 2005, i když jsme ji čekali už na Valentýna) s Prckem, byl to vlastně čin z nouze. Arettka je králíček-prasátko. Většina chovatelů králíčků-mazlíčků se chlubí, jak jejich ušatý miláček chodí vzorně na kočičí WC, moje Arett je výjimka, co potvrzuje pravidla - dělá kam může, i tam, kde nesmí  :(. Většina samiček se po připuštění ukázní, a tak i já vsadila na tuhle poslední naději. Vybrali jsme jí krásného chlupatého myšáka jménem Meďáček, jeli za ním až do Mladé Boleslavi, jenže Arettka se rozhodla, že takhle teda ne - ona je jeptiška, která nikomu nedá. Medík byl hodně rozladěn, stejně jako já, ale co už - nutit jsme ji nemohli. To byl únor loňského roku.

O velikonocích se sjela králičí společnost a s ní přijeli i dva krásní samečkové. Jindy hodně hlídáme, aby se „něco nestalo", tentokrát jsme nechali Arett běhat s oběma samci - aby si vybrala sama. Jenže ona dál věrna slibu bohu" ani během tří dnů pobíhání ocásek nezvedla - a že se chlapci snažili, seč jim síly stačily.

Nakonec přítel dovezl samečka od svých rodičů a jednoho hezkého dne jsem k němu Arett z ničehož nic hodila a ono to vyšlo. Spíš než by chtěla, tak to byl pro ni takový šok, že nestihla nic udělat:). Vzešli z toho čtyři krásní ušáčkové - dvě tmavé holčičky a dva světlí - proužkatí samečkové. Avšak tím můj příběh nekončí.

Kamarádi si dělali legraci, že Bobinka, která je za všech okolností připravená se pářit,  Arettce nakecala kdo ví jaké hrůzy ji s chlapem" nečekají, aby ho měla pro sebe. Jelikož byla Bobka v době Arettčiina připouštění dva měsíce po svém třetím vrhu, nechtěla jsem ji vysilovat dalšími mladými. Avšak člověk míní a příroda mění. Láska mezi Bobinkou a Prckem byla tak silná, že 6. 6. 2006 se Prckovi povedlo otevřít kotec 1,5 metru nad zemí, vyskočit z něj v době, kdy Bobina volně běhala po zahradě, a zrovna odpočívala přímo pod tím jeho kotcem. Za 31 dnů se z tohoto ďábelského spojení" narodili dva krásní ušáčkové - Eos a Efti. Přítel si dělal legraci, že Prckovi nestačila dcera, musel zkusit i mámu.

A závěr?? Arettka je pořád stejné prasátko a Bobinka už zase shání chlapa:)))

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hezký den Pipinka a www.kralici.cz ;)


Děkujeme za krásný příběh králičí lásky a úžasné fotky :).

redakce@zena-in.cz

Reklama