Péče o dětský chrup

Stále častějším rizikem pro děti ve školkovém věku je rostoucí výskyt zubního kazu. Tento trend je patrný nejen ve světě, ale i v České republice. V České republice má pouze 42 % dětí do pěti let chrup naprosto bez kazu. Pětileté dítě má v průměru téměř čtyři zubní kazy. Nezvyšuje se přitom jen výskyt primárních zubních kazů, ale také kazů kolem již zhotovených výplní či plomb. Zubní kaz se tvoří díky kyselému prostředí, které vzniká působením bakterií. Tyto bakterie pro svůj život potřebují cukr.

S Xylitolem zdravé zuby bez kazů

Apo LaktikNízkokalorické přírodní sladilo Xylitol má schopnost prostoupit do těla bakterie a zajistit jejich úhyn. Úhynem bakterií se do půl hodiny zastaví produkce kyseliny a zubní tkáň tak není narušována. Probiotické tablety APO-LAKTÍK jako jediné na českém trhu obsahují Xylitol. Ten je již více než 20 let doporučován WHO jako účinná prevence proti zubnímu kazu a jako náhražka cukru. Tím je APO-LAKTÍK vhodný také pro děti s cukrovkou.

Mateřská školka – nápor na dětskou imunitu

Sílu imunity vašeho dítěte nejlépe prověří nástup do mateřské školky a nadcházející podzimní počasí. Při nástupu do mateřské školky se dítě najednou dostane z prostředí rodiny, kde se setkává převážně s maminkou, tatínkem a nejbližšími členy rodiny do kolektivu mnoha dětí, a tím i do prostředí s mnohem intenzivnějším výskytem různých bakterií. Styk s nimi je sice nezbytný pro přirozený vývoj protilátek, děti však jsou během prvních měsíců ve školce mnohem náchylnější k onemocnění.

Jak posílit obranyschopnost

Častým onemocněním lze alespoň v rámci prevence předcházet užíváním dětských probiotických doplňků stravy, jejž mají vliv na hybnost a prokrvení stěny střeva, podporují tvorbu produktů přirozené střevní mikroflóry a dále pak stimulují imunitní systém. Vhodným doplňkem stravy pro děti školkového věku jsou například žvýkací probiotika APO-LAKTÍK. APO-LAKTÍK je vhodný pro děti od 3 let, obsahuje miliardu probiotických bakterií a přírodní sladidlo Xylitol.

Dětská imunita je křehká

Děti dosahují hladin protilátek srovnatelných s dospělými postupně až ve školním věku. V období po narození je sice miminko kryto protilátkami matky, které na plod přešly z placenty a později mateřským mlékem, ale dále si pak dítě musí svůj imunitní systém budovat samo. Plné funkce a obranyschopnosti však dosáhne imunita až postupným poznáváním a seznamováním se nejen s vlastním organismem, ale také hrozícím nebezpečím v podobě virů a cizorodých látek.

Reklama