Zítra je mezinárodní den antikoncepce a tak jsme za téma dne zvolili právě ji. Mnoha ženám pomohla, pár proti ní bojuje. Co vy?

ANTIKONCEPCE – vynález, který velmi výrazně zredukoval počet interrupcí. Dal ženám sexuální svobodu.  A také pro některé velmi kontroverzní téma.

Slyšel jsem již bezpočet názorů i ze strany lékařů o problematických aspektech užívání hormonální antikoncepce. Vedle toho jsem však také za existenci našeho časopisu slyšel mnoho lékařů i uživatelek, kterak jim výrazně pomohla.

I statistiky mluví jasně – v roce 1970 bylo na našem území provedeno na 71 893 umělých přerušení těhotenství. V roce 2012 to bylo již „jen“ 23 032.

A asi většina, až na hejno „aktivistek“ odmítajících cokoliv jiného než sexuální abstinenci, bude souhlasit s tím, že antikoncepce je lepší než potrat.

Ale já jsem jen obyčejný muž, který za svůj život používal pouze mechanickou antikoncepci, a před žádným dilematem, zda užívat, nebo neužívat, jsem nestál.

A tak se rád dozvím váš pohled na tuto problematiku.


Zítřejší téma dne: ANTIKONCEPCE

  • Užíváte ji, nebo ne? A jakou?
  • Co si o antikoncepci myslíte, co ženám dala, popřípadě vzala?
  • A co vám?
  • Od kdy byste jí povolila své vlastní dceři.
  • Co si myslíte o jejím striktním odmítání, popřípadě zakazování?
  • Je lepší antikoncepce, nebo potrat?

Ty otázky vám nepokládám proto, abyste na ně tupě odpovídaly. Zamyslete se nad nimi a pošlete mi svůj názor, svůj pohled na věc. Přispějte k diskusi…

Své příspěvky směřujte na redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

Přeji krásný den!

Reklama