Pěkný příspěvek přišel od čtenářky s nickem AnteaX. Špatnou finanční situaci se rozhodla řešit po svém a dnes si může dovolit přispívat i na charitu.

Někdy si říkám, že bych si přála žít na pustém ostrově, jíst dary přírody a nepotřebovat žádné peníze:) Jenže v dnešní době to bez nich nejde. Kdybychom nemuseli platit hypotéku, vyšli bychom dobře a ještě ušetřili na dovolenou a nové auto. Takto musíme velice dobře zvažovat, co je nutné koupit a co ne. Na druhou stranu je člověk skromnější a pokornější, naučí se radovat z mála:)

Co se výplaty týče, společnost, pro kterou pracuji, nás platí nejméně v celé republice, což je pořádné svinstvo. Někteří zaměstnavatelé jsou novodobí otrokáři! Zlaté byly platové tabulky platné pro celou zemi, bylo to spravedlivé a za práci navíc se dávalo osobní ohodnocení. Teď jsem někdy naprosto zhnusená, když vidím, jak jsou někteří lidé vydíraní. Mají minimální plat a ještě jsou za něj svému vykořisťovateli vděční, protože se bojí o práci.

Dlouho jsem přemýšlela jak z toho začarovaného kruhu ven, až jsem zmobilizovala všechny síly a vrhla se na němčinu. Raději budu denně dojíždět 80 minut do sousedního Rakouska, kde ostanu odpovídající plat a ještě budu po odečtení výdajů za benzin v plusu:)

Někdy je pocit otroka, který má všeho málo, zakořeněn hluboko v nás. Zkusili jste někdy dávat a nemyslet na to, že vám to bude chybět? Zjistila jsem zajímavou věc a to že čím víc člověk dává a pomáhá, tím víc také dostává. Samozřejmě je důležité se nenechat využívat. Takže i když je mi každá koruna dobrá, přesto dávám něco na charitu Adře a kupodivu mi ty peníze vůbec nechybí:) Mám z toho moc dobrý pocit, že se vlastně mám jako král, když ještě můžu pomoci ostatním:)

napsala čtenářka  AnteaX

Pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

________________________

Je to možné, že čím víc člověk dává, tím více dostává…, ale napřed musí mít z čeho dávat. Vám se to podařilo a klobouk dolů před vaší odvahou a rozhodností. Vyplatila se :)
Děkuji, že jste napsala a ať se i nadále daří..
Saša

Téma dnešního dne: Umíte hospodařit s penězi?

  • Vycházíte ke konci měsíce bez problému?
  • Jste finančně závislá na svém partnerovi?
  • Umíte našetřit?
  • Dostala jste se někdy do zcela bezvýchodné situace?
  • Jak jste ji vyřešila?
  • Jste z těch, které mají to štěstí a peníze neřeší?
  • Za co nejvíce utratíte?
  • Je váš plat dostačující?
  • Chtěla byste být milionářkou?
  • Myslíte si, že umíte hospodařit s penězi?

Na téma, které se týká nás všech pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Na jednu z vás čeká pěkný dárek: luxusní pleťová kosmetika planet spa s výtažky z černého kaviáru

darecek

Reklama