Bulvár

Antara: Svůj křišťál jsem si našla sama

Přeji krásný i když deštivý den. Dnešní téma je pro mě jako stvořené. Kameny miluju - od těch maličkých nalezených na pláži, přes různé léčivé polodrahokamy až po obrovské menhiry.

Sním jednou o těch ve Stonehege, že si je budu moci osahat a nasát jejich energii. Možná kameny miluju proto, že opravdu co si neosahám, tak si ani nedokážu představit a jsem z toho zoufalá :)

Což asi vysvětluje, proč mi ve škole šla tak blbě geometrie :) Z každé dovolené se snažím přivézt pár kamínků, které mě vezmou za srdce.Doma je cpu do květináčů a na poličky a prostě všude...přítel ze mě šílí. Letos ve Slovinsku mě bohužel žádný kamínek nezaujal, tak jsem si to vynahradila aspoň náramkem z hematitu, koupeným na trhu.

Léčivé kameny jsou úžasné.Když je mi prostě ouvej, vezmu si kámen určený k léčení té potíže a relaxuju s ním a ono to opravdu kolikrát pomůže. Ale srdeční kámen je pro mě můj křišťál.

Našla jsem ho před 10 lety v Jeseníkách jen tak v lese. (místní obyvatelé tam křišťál vyhledávají a živí se tím). Byl to malý kousek, asi jen 1,5 cm,ale krásný, nemusela jsem ho nechat nijak brousit a jen jsem si ho nechala zasadit do přívěšku.

Prostě tam na mě jen tak čekal.Je to takový můj talisman, vůbec ho nesundávám nebo jen vyjímečně. Vlastně jen když ho nabíjím. Prostě co se týče kamenů, tak jsem takový "malý" blázen :)

Antara

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Ale hezký blázen a máš pravdu. Kameny si podle pověstí nevybíráme, ony si vybírají nás. To je poetické, viď?Navíc křišťál je sám o sobě kámen moudrý a umí onu moudrost předat. Jestli jsi k němu navíc přišla takhle, máš naprosto čerstvý nabitý kámen, který si Tě vybral. To Ti přeju!!! M.


Dnešní téma je celé věnováno kamenům.

Nejen těm drahým, ale každému kamínku, protože on je vlastně drtivou většinou otcem toho šperku, který vsazen do stříbra, zlata…

Všechno o kamenech, jejich léčivých vlastnostech i magickém použití je předmětem dnešního tématu a námětem pro vaše e-maily.

Co chcete vědět o tom svém kamenném příteli i to, jak o kameny pečovat a jak je nabíjet o tom dnes můžete psát a ptát se na redakce@zena-in.cz.

Cenou pro vylosovaný příspěvek bude jak jinak než kniha o kamenech.

lupa

   
06.08.2010 - Blog redakce - autor: Michaela Kudláčková

Komentáře:

 1. avatar
  [3] tomáš [*]

  Ahoj, Antaro

  víc než malé lesklé kamínky mě za srdce berou ty veliké,balvany...Stonehenge jsme před pár lety navštívili,bylo to opravdu fascinující a  jen nerada jsem odtamtud odjížděla...Ale bohužel přijít až ke kamenům se nedalo, je to pod dozorem, obehnané drátem. Tak jsme si pak "spravili chuť" na dalším nedalekém místě, už jen obyčejném, kde nebyly davy turistů a ke kamenům byl normální přístup.Do Anglie se už asi nedostanu, ale v plánu mám Holašovice. Přilepit se na kámen rozehřátý sluncem je nádherný pocit...

  superkarma: 0 07.08.2010, 14:58:00
 2. [2] antara [*]

  Já už mám zákaz si domů nějaké tahat Sml16, takže je z dovolené vyloženě pašuju Sml16 Ale letos nic... Slovinsko je sice nádherná země,ale žádné zajímavé kamínky.... Zato loni z Francie..to byla úroda Sml30

  superkarma: 0 06.08.2010, 14:19:10
 3. [1] Anai [*]

  Taky všude na dovolené sbírám kamínky - když jsme ještě jezdívali autem po jižní Evropě, přivezla jsem si vždycky i docela veliké balvany, které neváhám mít doma na koberci Sml30 I tady na pracovním stole trůní 4 - každý jiný: jeden vypadá jako trilobit, druhý je úplně kulatý, třetí je .. jeje odkud? a čtvrtý je krystal, ten jsem od někoho dostala....

  superkarma: 0 06.08.2010, 13:58:14

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme