píše o svých kočkách naše čtenářka s nickem miuka. A proč je má, když se chovat nechtějí, jsou mlsné, rozmazlené, chlupy jsou všude, stojí spoustu peněz? Přesto je za ně ráda a doufá, že je bude ještě dlouho mít, i když už mají seniorský věk.

Dobrý den s kočičím tématem!

Hned na začátku podotýkám, že nemám žádné veselé historky, prostě si s našimi zvířaty vedeme klidný rodinný život :-)

Nedá se říct, že bych měla kočky radši než psy, ale mám je prostě ráda, jsem na ně zvyklá od dětství. Vždycky jsme měli venkovní kočky, ale ty nám vydržely tak 2 roky a pak buď nepřišly, někdo je zastřelil, otrávil a kdoví, co ještě se s nimi stalo. Tak jsme si jednou řekli, že takhle to dál nejde a že příští kočky budou chované v domě. Tak se taky stalo. Sice je občas přes léto pouštíme ven, ale ony jsou jen na zahradě a jakmile někde něco bouchne nebo jde někdo kolem, chtějí honem rychle domů, přece jenom venku nejsou zvyklé. Ani potřebu neumí venku vykonat, pokud se jim chce, chvátají do svého kočičího wc.

Mám strakatou kočku a rok po ní jsem dostala bílého perského kocoura. I když vypadá každá jinak, jsou to sourozenci a občas se podle toho i chovají - jednou by se láskou snědli, jindy se trochu „handrkují“. No a opravdu jsou to typické zástupkyně kočičího plemene, hlavně ta strakatá. Hladit chce pouze tehdy, pokud si to sama vyžádá (a že umí být hodně otravná), chování nepřipadá v úvahu. Kocour je o něco přítulnější, ale není to žádná sláva. U toho je ještě problém jeho srst. Nesnáší česání, všechno tmavé oblečení je chlupaté, ale když už ho máme takovou dobu, zvykne si člověk i na ty chlupy.

A aby toho nebylo málo, dostali jsme je naučené, že jsou krmené z ruky. Granule a konzervu sice žerou z misky, ale občasnou šunčičku a masíčko chtějí jen z ruky. Ano, přiznávám, máme je nadmíru rozmazlené, ale myslím si, že někteří lidé jsou na tom se svými zvířaty ještě hůř než my :-D A do toho všeho se teď kočka nějak neumí trefit při čůrání do svého wc. Tedy - sedí v záchůdku, ale zadeček jí kouká ven a tím pádem to i ven teče. Nejenom ven, ale i pod záchod. Takže máme neustále připravený hadr na vytírání a doufáme, že zas bude brzo čůrat tam, kam má. Teď už se to naštěstí lepší, zase se začíná trefovat :-D

Co se geopatogenních zón týká, myslím si, že je to nesmysl. Prý kde spí kočka, nestojí to za nic a kde spí pes, je to dobré, jenže jak mám poznat, kde je to dobré a kde ne, když moje kočky i pes spí na společných místech? :-D Léčebné schopnosti dle mého názoru také nemají, ale určitě člověka uklidňuje, když si je hladí. A o devíti kočičích životech bych také pochybovala. Možná je tato pověra zbůsobena tím, že kočka umí padat a proto přežije víc pádů než třeba pes, ale život má jen jeden jako všichni ostatní tvorové.

Takže proč mám kočky? Chovat nechtějí, jsou mlsné, rozmazlené, chlupy jsou všude, stojí mě spoustu peněz, ale i přesto jsem za ně ráda a doufám, že je budu ještě dlouho mít, i když už mají seniorský věk. Prostě je mám proto, že chci. Jak jednoduché! :-)

K tomu všemu ještě krmíme 2 kočky bez domova, které bydlí naproti v takovém areálu a ty jsou opravdu vděčné za všechny zbytky po našich mlsných kočkách. Dřív jsme to vyhazovali, ale teď jim to denně nosíme.

miuka

Milá miuka, já vím, že mýty o kočičích životech, uzdravovacích schopnostech a záhadných vlastnostech jsou jen mýty, ale krásné, ne?

Text nebyl redakčně upraven

Reklama