Zdraví

Anna: Nevzdala jsem se sportu, ale byla jsem bez energie

Osmnáctiletá Anna je jednou z účastnic našeho redakčního projektu Hubněte s námi s firmou KetoDiet (čtěte ZDE). I s ní vám přinášíme další rozhovor o tom, jak pokračuje její hubnutí. Mě zaujala hlavně slova o tom, že byla po sportu úplně bez energie.

Anno, hubnete už víc než měsíc. Jak to u Vás pokračuje?
Hubnutí pokračuje, zhubla jsem už 7 kilo a jsem se sebou spokojená. I přes doporučení pana J. Šusty první měsíc sportovat co nejméně jsem se sportu nevzdala a sportovala dál tak, jak jsem zvyklá. Nastalo to, že jsem byla bez energie, v půlce tréninku jsem si musela odpočinout, protože jsem nemohla. Po tréninku jsem byla tak unavená, že jsem neměla na nic sílu a musela jsem si jít lehnout. Ale po další konzultaci jsem dostala sladší tyčky a něco na způsob ovesné kaše. Obojí mi moc chutnalo, takže jsem zahnala i takovou tu chuť na sladké, kterou jsem do té doby měla.

anna

Tohle už je měsíc stará fotka, teď má Anna o sedm kilo méně

Nemrzí vás, že lidi kolem vás normálně jí?
Není mi zrovna příjemné, jak si všichni kolem mě pochutnávají na jídlech. A jsou i tací, kteří mi to dělají naschvál. :-)

Dá se to vydržet?
Dá. A strašně se mi líbí, že mě kamarádi a spolužáci chválí, že mi to víc sluší, že to jde vidět a většina z nich mě podporuje.

Můžete už jíst něco dalšího? Kolikrát denně se jí a co vlastně jíte, můžete nám popsat jeden den, co všechno sníte?
Jím vlastně pětkrát denně proteinová jídla od Ketodiet, což jsou omelety - sýrová a slaninová - ale mně chutná jen sýrová, potom to jsou koktejly, které jsou velmi dobré, a ještě polévky, ale na ty jsem zatím neměla chuť si je udělat. Takže většinou čtyřikrát denně piju koktejl a k večeři si dám omeletu. Potom si můžu před tréninkem dát tu sladkou tyčku anebo jedno proteinové jídlo nahradit tou jejich ovesnou kaší.

Už jste si na sebe pořídila nějaké nové oblečení?
Nové oblečení jsem si zatím nepořídila, stále si řikám, že tomu ještě nechám chvíli čas, a až zhubnu ještě něco, tak pujdu nakupovat pěkně ve velkém. Zatím se mi líbí, jak mi moje staré je pěkně volné. Dodává mi to dobrý pocit a díky tomu taky vím, že to funguje.

Anna

P.S.: Fotku jídla nemám, moje výtvory jsou spíš chutné než pěkné na pohled. :-)

Představení čtenářek najdete tady:

Další články:

 • Více o akci najdete TADY
 • A vyhlášení finalistek je TADY

Vybrané čtenářky získaly odborné poradenství a produkty pro jídelníček v podobě produktů na 3 měsíce, které díky dodržování předem daných zásad napomohou k efektivnímu zhubnutí. Hodnota balíčku je 15 tisíc Kč.

Více o produktech a značce Ketodiet najdete na www.ketodiet.cz. Velmi pozitivní zkušenost s touto dietou má i naše kolegyně Elly Kolaříková, kterou znáte z rubriky Vaření. Zhubla během 2,5 měsíce 12 kg a drží si kila i po roce dole.

Ketodiet

   
08.04.2014 - Hubněte - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. [6] Vroni77 [*]

  Ta únava není o tukové složce, ani o ledvinách, ale o chybějících cukrech ve stravě. Svaly jsou především a nejdřív živí z cukrů a když u KetoDiet chybí (v první fázi jen proteinová strava se zeleninou), člověk je unavenější, nemá výbušnost a výdrž jde taky dolů. Ale to se změní v druhé a ve třetí fázi diety. Jsem už ve druhé fázi, kde se zařazuje i "běžné" jídlo a je to velmi znát. Naopak pociťuji díky proteinům rychlejší nárůst svaloviny, než když jsem jedla pro mě "běžně"

  superkarma: 0 09.04.2014, 08:53:06
 2. avatar
  [5] pajda [*]

  Osobně si nejsem jistá, kde se vzalo to "omezení sportu". když jsem s deitou začínala, byla jsem dost na pochybách, protože jsem zaměstnaná a drůbež a králíci a další havěť taky chce svoje, nemůžu jim říct "nežerte, máte tlustou majitelku", ale žádný problém při obvyklé zátěži nemám. Jako ano, když jsem čistila kotce a chlívy, tak jsem byla taky utahaná, ale je rozdíl mezi chozením, okopáváním záhonků a nošení nákupů a mezi odtaháním deseti koleček mokrého hnoje během jednoho odpoledne. Jenže to s dietou až tak nesouvisí...možná by nebylo pštané, kdyby se k tomu vyjadřovali i zástupci KetoDiet.

  superkarma: 0 08.04.2014, 15:18:30
 3. avatar
  [4] wich [*]

  Nikar: tipuju, ze kvuli tomu, ze pri tak vysokobilkovinne strave dostavaji ledviny pohulit. To je taky jeden z faktoru te unavy. A jojo efekt - mas pravdu, samozrejme se dostavi, pokud clovek s dietou skonci. Presne ty zenske pak koncily v poradne, se kterou isem nejakou dobu pracovala.

  superkarma: 0 08.04.2014, 11:12:45
 4. avatar
  [3] wich [*]

  Chybi ji tukova slozka ve strave, proto ta unava.

  superkarma: 0 08.04.2014, 11:08:35
 5. [2] Nikar [*]

  K hubnutí blahopřeji. Jinak si mi ale nelíbí teto dieta, co je to za dietu, když nemůžete cvičit a sportovat? že vám tolik ubírá energie? A za další, když přestane člověk tyto proteiny užívat, nebude mít jojo efekt? Ale Vám Anno, držím palce :-). Tak kritika není namířená vůči Vám :-).

  superkarma: 0 08.04.2014, 09:26:25
 6. [1] kukátko [*]

  Zaráží mě to povinné omezení sportu. Pro lidi, kteří mají náročnou fyzickou práci by to asi nebylo.

  superkarma: 0 08.04.2014, 06:34:48

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme