.

Anna Geislerová a Jitka Schneiderová oslavily s Nadací Terezy Maxové dětem Mezinárodní den rodiny dobrým skutkem

Novinky

Anna Geislerová a Jitka Schneiderová oslavily s Nadací Terezy Maxové dětem Mezinárodní den rodiny dobrým skutkem

Neděle 15. května je dnem, který celosvětově patří rodinám, slaví se totiž Mezinárodní den rodiny. Na tento den připravila Nadace Terezy Maxové dětem akci v rámci projektu MADE BY, která má za cíl podpořit matky v pěti azylových domech. Kmotrami akce se staly známé herečky, které nadaci nepodpořily poprvé -  Jitka Schneiderová a Anna Geislerová.

Nadace Terezy Maxová pomáhá především opuštěným a znevýhodněným dětem. Svou pomoc však mnohdy směřuje nejen na děti samotné, ale i na ty, kteří jim vytváří to nejcennější - rodinu. A právě vytvořit bezpečné a láskyplné prostředí uvnitř rodiny vychází nejen z cílů a poslání nadace, ale i z přesvědčení a osobní zkušenosti její patronky a zakladatelky. „Odešla jsem z domu brzo, ale věděla jsem, že když bude nejhůř, mám se vždy kam vrátit a že doma najdu pochopení a bezpečí, ať se stane cokoli.,“ říká Tereza Maxová. „Před dvaceti lety jsem začala pomáhat opuštěným dětem, protože  trpí za nezodpovědnost rodičů a navíc si samy pomoct nemůžou. Přišlo mi to nespravedlivé. Dnes je naše pomoc širší a zahrnuje i podporu rodin v krizové situaci, matek v azylových domech a náhradních rodičů, “ dodává.

Geislerová

Právě proto už třetím rokem realizuje společně se Citi Foundation projekt MADE BY. Ten pomáhá maminkám v tíživé životní situaci, které byly z různých důvodů nuceny vyhledat pomoc azylových domů. Cílem projektu MADE BY je pomoci jim postavit se na vlastní nohy a dopřát bezstarostné dětství jejich dětem. Především pak zabránit jejich umístění do dětských domovů a podat pomocnou ruku rodině v krizové situaci. U příležitosti Mezinárodního dne rodiny, mohl každý udělat dobrý skutek v prodejnách Profimed na pražském Chodově, Smíchově a v Palladiu, a to zakoupením drobných předmětů – tašek, andělíčků či panenek, které tyto maminky ručně vyrábí.

Akci v prodejnách osobně podpořily známé herečky Jitka Schneiderová a Anna Geislerová. „Rodina je pro mě nejdůležitější opěrný bod, čerpám z ní energii, stabilitu a lásku. Některé ženy však souhrou osudu takové štěstí nemají a je důležité, aby nebyly na své problémy samy, proto jsem se rozhodla podpořit akci MADE BY a pomoci alespoň tímto způsobem ženám v azylových domech,“ říká Jitka Schneiderová.

Terezie Sverdlinová, ředitelka Nadace Terezy Maxové dětem, k projektu dodává: „MADE BY je určený ženám, které prožívají těžkou životní situaci, ale nevzdaly to. Chceme je proto podpořit a podat pomocnou ruku, aby brzy byly schopné  dopřát sobě i svým dětem lepší budoucnost“.

Výrobky, které jsou dílem žen z azylových domů a symbolizují právě domov a rodinu, si můžete v prodejnách Profimedu zakoupit až do 22.5. a podpořit tak projekt Nadace Terezy Maxové dětem.

Více na www.terezamaxovadetem.cz

   
16.05.2016 - Redakční novinky - autor: Kristina Vodičková

Komentáře:

  1. [2] Darmovzalova [*]

    Sml59

    superkarma: 0 17.05.2016, 07:33:54
  2. [1] bobani [*]

    Sml67

    superkarma: 0 16.05.2016, 13:34:09

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme