the

Když si chcete dopřát nějakou tu kulturu ve velkém, můžete kromě zapíjení Actimelu, vyrazit do divadla. Nebo také do kina.

Když jsem v kině seděla naposledy, běžel na plátně roztomilý film Jak vycvičit draka. Mezi námi, zas tak často se do kina nepodívám, a když už, hltám to se vším všudy. Tentokrát jsem musela pořád myslet na jednu věc. Na to, že se mnou v sále sedí jen pár lidí. Mohlo jich být kolem patnácti. A hlavou mi zněla řečnická otázka: „Není to škoda?“

Týž týden jsem se náhodou potkala s bývalou spolužačkou. Vracela se z divadla, z komedie, na jejíž název si bohužel nevzpomenu. Nemohla si představení vynachválit a říkala, že pár dní předem už bylo vyprodáno.

Byla jsem překvapená, protože jsem dosud žila v přesvědčení, že ten poměr návštěvnosti bude úplně naopak. Rozhodla jsem se proto oslovit pár lidí a zeptat se na jejich názor.

Máte radši kino, nebo divadlo?

Katka, 17 let
Já mám pevnější vztah k divadlu, protože už od dětství trávím svůj volný čas v různých tanečních a divadelních kroužcích. Do kina zajdu taky často a ráda, ale to divadlo mi prostě víc přirostlo k srdci. Mám k němu blíž. Ale je pravda, že častěji jsem na pódiu než v publiku, takže nevím, jestli se to počítá (smích).

Jarka, 41 let
Já si myslím, že je to trochu srovnávání nesrovnatelného. Nemůžu říct, co bych měla radši. Já vlastně chodím do kina i do divadla opravdu jen mimořádně. Pokud mě nějaký film zaujme, tak si spíš počkám, až bude v televizi, vyjde na dvd a nebo poprosím dceru, ať mi ho odněkud stáhne. Tohle jde u divadla velmi těžko. Do divadla chodím převážně na muzikály. Divadlo je takové opravdovější, herci jsou divákovi blíž, vidíte je na vlastní oči. V kině zase můžete obdivovat práci filmařů, triky, efekty a podobně. Je to padesát na padesát.

Pavlína, 32 let
Kdybych si měla vybrat mezi filmem a divadlem, tak řeknu jednoznačně film. U filmů trávíme skoro každý večer. A to si myslím, že snad všichni koukají radši na telku. Ale jestli si mám vybrat mezi divadlem a kinem, tak to si asi nevyberu.

Lenka, 22 let
Do divadla nechodím vůbec a v kině jsem byla letos asi po roční pauze. Byla jsem na filmu Prokletý ostrov, to byl hodně dobrý film. A je pravda, že to byl zážitek mnohem lepší, než kdybych si ten film pustila doma. V tom kině se atmosféra úplně umocňuje. Rozhodně se přikláním ke kinu.

Reklama