Novinky

Anina ukecala každého, i nás

Nebýt ukecané kamarádky Anny, asi by se čtenářka jukl nedala dohromady se svým dnešním partnerem. Když přijel poprvé na rande, chtěl po ní půjčit drát. Proč? Přečtěte si to samy.

To se tak krásně čte... Dostala kamarádka Anna něco za odměnu, že vás seznámila? :-) Moc Vám děkuju za dárek, milá jukl, a přeju krásný den.


Krásný den všem,

naše první setkání snad ani rande nebylo.

Po tragické smrti mého manžela jsem byla sama s dětmi šest let. Lidé kolem mne byli velmi aktivní v hledání potencionálního partnera, ale já je s úsměvem odmítala. Maminka mého muže si při žádné návštěvě neodpustila dodat: „Někoho si najdi, jsi ještě mladá.“ Moje maminka, ta zase s oblibou pročítala inzeráty a nejvíc se jí líbili muži bez závazků. Ani lidé z vesnice, kde jsem vyrůstala nezůstali pozadu a každou chvilku přišel někdo s dobrou partií. A tak se nedivte, že časem jsem se stala vůči každému seznámení imunní.

Až jednou moje spolužačka Anna ze základky, se kterou se pravidelně vídáme, přišla s tím, že její muž má kamaráda z práce, který se rozvádí a je strašně hodný. Ukecávala a ukecávala, až jsem dala souhlas - ona vše zařídí. Zanedlouho zazvonil telefon (tehdy ještě pevná linka) a na druhé straně on. Prý Anina mu všechno řekla a že přijde 3. prosince na čaj, neboť kávu nepije.

V domluvenou hodinu zvonek, jdu otevřít. Byl to on, ale první jeho slova byla: „Dobrý den, nemáte nějaký drát, zabouchl jsem si v autě klíčky.“ Drát jsem doma neměla, jen štětku na mytí lahví... prý si nějak poradí.

Po nějaké chvíli přišel s kyticí (byla samozřejmě také v autě) pro mě a čokoládami pro mé děti. Byl podrobně o všem informován od mé kamarádky, kam se hrabe FBI... Pili jsme čaj a povídali si. Měl sněhově bílou košili a příjemným hlasem vyprávěl o sobě. Také se nechtěl seznamovat, ale Anina ukecá každého.

Po rozchodu neměl kam jít, bydlel u své sestry. Přišel ještě několikrát a vánoční svátky jsme trávili společně a už u nás zůstal natrvalo. Když si ho dobírám, jestli mě pozve na rande, odpoví: „Vždyť víš, že já randit neumím...“

Loni v prosinci to bylo sedmnáct let od našeho prvního setkání, štětku na lahve mi ještě nevrátil a kávu už pijeme společně :-)

S pozdravem a přáním hezkého dne

jukl

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Téma dnešního dne: Originální rande

 • Zažila jste někdy opravdu výjimečné rande?
 • Líbilo se vám?
 • Nebo jste o něm slyšela vyprávět?
 • Nebo vás někdo nějak originálně pozval?
 • Vzpomínáte na nějakou historku?

Napište mi, co vás k tématu napadne, budu se moc těšit. Jedna z vás tentokrát získá knížku o lásce a odloučení: A hory odpověděly (napsal Kahled Hosseini, nakl. Argo).

Pište jako vždy na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, heslo je RANDE. Předem děkuju!

hory

   
06.02.2014 - Čtenářské příspěvky - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. [7] jukl [*]

  s kamarádkou Aninou se stále setkáváme, paradoxem je, že ona se se svým manželem nakonec rozvedla...a od mého přítele tenkrát dostala kytičku za své dohazovačské služby...:-)

  superkarma: 0 06.02.2014, 18:18:52
 2. [6] jukl [*]

  děkuji za gratulace...ne nadarmo se říká, že život píše romány Sml16

  superkarma: 0 06.02.2014, 18:13:09
 3. avatar
  [5] denkas [*]

  Hezký,mílý příběhSml22. Tak mě tchýně nic takovýho neřikala,no mě neřikala vůbec nic,protože když manžel zemřel,tak už k nám nikdy nepřišla,vnoučata ji už nezajímalySml80 Partnera mi hledaly dcerySml30daly mě inzerát.Sml30 Ale nakonec zapracovala náhoda a vyšlo to,

  Gratuluju k výhře

  superkarma: 0 06.02.2014, 17:41:49
 4. [4] knihovna [*]

  Sml59a gratuluji k výhře.

  superkarma: 0 06.02.2014, 16:20:49
 5. avatar
  [3] peetrax [*]

  Tyhle pribehy ze zivota s dobrym koncem jsou uzasny! Tak jeste mnoho spolecne vypitych kav preju!

  superkarma: 0 06.02.2014, 15:05:01
 6. avatar
  [2] rusalka2008 [*]

  Taky potřebuji sehnat pro svou fajn kámošku (rozvedenou se 7-letou dcerkou) slušného chlapa...

  superkarma: 0 06.02.2014, 14:54:16
 7. avatar
  [1] streamline [*]

  Sml29 hezký příběh:-)

  superkarma: 0 06.02.2014, 14:36:16

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme