Krásný zasněžený den,(nebijte mě prostě mám zimu ráda).

K Mikuláši se mi váže velké množství vzpomínek, ale to nejlepší o co se s vámi chci tady podělit si já osobně nepamatuji.

Jestli to nebude tím, že mi byly dva roky a z té doby se v mé hlavě nějak vzpomínky nedrží. Takže vše je podle mých příbuzných čistá pravda, já pořád tvrdím, že si to museli vymyslet.

Tak tedy je Mikulášský večer kdesi v severních Čechách a v jednom malém bytě na svého Mikuláše čekají dvě malá děvčátka jedno dvouleté (já) a jedno šestileté (moje zlatá sestřička).

No a co se nastane, jen se otevřou dveře a vstoupí rozvážný Mikuláš, krásný Anděl a strašlivý Čert. Moje sestra začala odříkávat se slzou v očku nějakou básničku (bohužel zde se materiály, tudíž vzpomínky rodičů nenávratně ztratily, takže nevíme co přesně říkala).

A pak přišla řada na mě, vyloupla jsem ze zpoza mámy a místo abych odříkala básničku tak jsem si prý stoupla za svou sestru a začala jí strkat k čertovi se slovy "Vem si ji!".

Dál už tu historku nikdo nevypráví, protože se na mě všichni začnou dívat a nehorázně se smát.

Tak nevím, ale pokud je to pravda tak se své sestře za to omlouvám i když ona asi moc dobře ví, proč jsem to udělala. Ani jedna jsme nebyly zrovna nejhodnější děti pod sluncem.

Anime Otaku

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Hehe – no jasně, naprosto to chápu a sestra tutově taky. I já mám mladšího bráchu. Mně to je úplně povědomé. :-) M.

Pište své zážitky, názory a veselé historky o čertech a Mikuláších na redakce@zena-in.cz. Také si myslíte, že strašit děti se nemá?

Dnes ještě vyhlásíme chcípáka a borce dne a nakonec vylosujeme jeden z vašich příspěvků.

Vylosovaný autor příspěvku k tématu bude odměněn punčochou s kosmetikou. Tedy za předpokladu, že byl hodný!

Reklama