Bulvár

Ani ta nejkrásnější vůně nezakryje hygienické nedostatky

Děkujeme za další příspěvek na dnešní téma. Je od čtenářky s nickem Majelis a přináší opět zajímavý pohled na vůně. Souhlasíte?

Jako každá dívka či žena ráda voním. Problémem je, že po delším čase se používaná vůně stává součástí mého já - a já ji necítím, i když okolí vůni registruje a chválí.

To je jeden z důvodů proč své vůně střídám. Tím druhým je má nálada, další důvod je příležitost a v neposlední řadě období.

Vždy se moc těším na jaro, až budu moci těžší, byť květinové vůně vyměnit za lehčí - jarní s tóny frézie či magnolie. I letní vůně je jiná - je taková svěží a sluníčková. Navíc ta denní je spíš lehčí EdT, parfémy mám až na večer. Taky si dávám pozor a aplikuji vůni spíše na vlasy - obsah alkoholu ve vůni aplikovaný na kůži ve spojení se sluníčkem může vyvolat nepěknou reakci.

S odcházejícím létem přijdou na řadu opět ty těžší smyslnější vůně. Květinové vůně mě ale provází celý rok, jen ¨přes zimu jsou těžší, ta večerní-slavnostní má v sobě ještě trošku koření.

Z toho vyplývá, že můj voňavý "arzenál" je bohatý, ale chci podotknout, že jeho základem je čistota. Vždyt ani ta nejkrásnější vůně nezakryje hygienické nedostatky. A na to bychom měly pamatovat!

Mého muže jsem si musela vychovat. Ne, že by se nevoněl, ale rozhodně mi vůně kupované a podarované jeho maminkou k němu zkrátka nešly a neseděly. Taky mi moc nevoněly - nesnáším mýdlové vůně. Během našeho společného soužití se našlo spousta příležitosti k obdarování pěknou kvalitní toaletní vodou nebo parfémem, které mi na něm voněly a voní. Manžel už dávno pochopil, že v práci ve skříňce je dobré mít aspoň nějaký tělový sprej. Taky s výběrem vůně už nemá problém.

Ví, že mám na něm ráda svěží mořské vůně a večer mě na společenské akci přitahuje vůní, která svými tóny slibuje, že její nositel umí být něžný a udělá mě šťastnou..

Majelis

To jste napsala moc hezky. Co k tomu dodat?

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

 

   
18.05.2010 - Blog redakce - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [9] Jeliska [*]

  Čírina — #8 to jsem měla na mysli

  superkarma: 0 19.05.2010, 10:49:36
 2. [8] Čírina [*]

  wich — #3 To je tzv. rokoková hygiena, nemýt se, ale zato hodně voňavek... u Ludvíka XV na dvoře to mohlo být zajímavé.

  1. na komentář reaguje Marcela Jelínková — #9
  superkarma: 0 19.05.2010, 10:11:16
 3. [7] macamala [*]

  Mně jednou kámoška řekla, že Češky platí za "čuňata". Já vytřeštěně na ni koukala a ptala se proč. Ona na to, že se nekoupeme každý den. Ano, nekoupu se vůbec, já se sprchuji denně. Ležet ve vaně "neumím", stejně bych se pak osprchovala. Ona mě překvapila tím, že se myje obden v umyvadle. Fuj! Už jsem ji dlouho neviděla, tak nevím.

  superkarma: 0 19.05.2010, 08:45:31
 4. avatar
  [6] mio [*]

  átéčko — #5 Sml30Sml30

  superkarma: 0 18.05.2010, 21:46:28
 5. avatar
  [5] átéčko [*]

  OlgaMarie — #1 To je fakt.

   Já jsem jednou chtěla převonět smrad a to se nepodařilo, u když to byla jen "první pomoc". Mému synovi pokakala bačkoru kočka. To sice smrdělo, ale ne tolik, jako po vyprání bačkoury a navonění pánskou voňavkou. To byl puch.

  Druhý den si vzal do školy silné ponožky a já šla koupit nové bačkory.

  Od té doby nesnáším tu pánskou vůni na nikom!Sml30

  1. na komentář reaguje mio — #6
  superkarma: 0 18.05.2010, 20:08:53
 6. [4] gentiana [*]

  wich — #3 ne, dotyčná chce ostatním sdělit, že se meje. Jakožto samozvaný psycholog soudím, že se buďto zbytek jejích bližních nemeje, proto to považuje za hodno zdůraznění, nebo soudí, že se přinejmenším část místního osazenstva nemyje.

  Gloria — #2 umýt se dá i bez mýdla.

  superkarma: 0 18.05.2010, 19:08:10
 7. avatar
  [3] wich [*]

  Jestli si někdo myslí, že parfémy slouží jako náhražka pravidelné hygieny, tak to nemám slov Sml2Sml2

  1. na komentář reaguje gentiana — #4
  2. na komentář reaguje Čírina — #8
  superkarma: 0 18.05.2010, 18:18:48
 8. avatar
  [2] Gloria [*]

  Moje pritelkyne byla pozvana asi pred 30ti lety do Parize ke znamym. Cekala jsem az se vrati co bude rikat, ale byla jsem v soku! Byla tam 2 tydny a prvni co mi rekla ze byla v soku, pry uz vi proc maji Francouzi tak krasny vonavky, ti jeji pratele se koupali snad kazdy druhy a nebo treti den, no des!!! Take jsem jednou cetla ze ani v Nemecku na tom nejsou lip, asi se moc nekoupou, nekde jsem cetla statistiku spotreby mydla na osobu a Nemecko bylo hodne dole! No fuj!

  1. na komentář reaguje gentiana — #4
  superkarma: 0 18.05.2010, 17:59:23
 9. avatar
  [1] OlgaMarie [*]

  Sml59Máš pravdu. Nejvíc páchne navoněná špína!

  1. na komentář reaguje átéčko — #5
  superkarma: 0 18.05.2010, 16:34:02

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme