Vzpomínky jedné kočky na velké stěhování. Představte si, že se někde narodíte, spokojeně si žijte s mámou kočkou a oni vás pak vezmou do vlaku a odvezou pryč… Více v příspěvku čtenářky Kobližky.

Takhle asi vnímal svůj převoz do nového bydliště kocour Gabík…

JAK SE Z MORAVÁKA STAL ČECH.

Je tohle vůbec možný??!! Na to jsem se sám sebe zeptal asi osmnáctkrát. Proč. Prooč?? Proč mě vzali z domova. Táhli vlakem přes celou republiku… Prosím pěkně z Ostravy až kus za Prahu. V Ostravě jsme s paničkou nasedli do vlaku a to už jsem byl lehce nervózní. V Pardubicích mě panička vytáhla z přepravky, rozloučila se se mnou a přebrala si mě nějaká Ona. Holka. A s tou jsem jel až do toho zapadákova. Taky jsem okamžitě začal hrát ustrašenýho a just jsem na nikoho nepromluvil. Ani slovo. Ani mňouk. Ani vrk. Nejsem už sice žádný mrňous, je mi 6 měsíců, ale stejně si dovolili dost.

Okamžitě po příjezdu “domů“ Ona otevřela přepravku a nejspíš čekala, že já ladně nakráčím a budu s Ní žít šťastně až do smrti. Ani omylem. Hned jak jsem měl možnost, zaštrachal jsem se pod Její velkou postel. Prý se tomu říká letiště. Výhodu to má tu, že ať se Ona snaží, jak chce sebevíc, nedosáhne na mě. Zalezl jsem schválně až na konec. Tam, kde už je zeď. Snažila se hodně. Mluvila na mě, dokonce se jí podařilo pohladit mě koncem vařečky. Vydržel jsem a nepovolil. Po třech dnech bylo pod postelí spousta věcí. Mistička s granulema. Mistička s kapsičkou. Mistička s vodou. Hadrová myška. Chrastící míček. Papírová kulička na provázku. Ona, nasoukaná do půli těla a ubrečená, že si nezvyknu. Ani to se mnou nehnulo. Až další den jsem se rozhodl. Vylezu ven až bude tma.

Setmělo se, Ona se umyla a šla spát. Počkal jsem, až zabere. Teď! Opatrně a co nejtišeji jsem našlapával na koberec. Chtěl jsem najít kocouří záchod, neb to v sobě držím již třetí den. Najednou jsem šlápnul na další papírovou kuličku. Pocítil jsem za nezbytné ji očichat. Ona se bleskurychle posadila a rozsvítila. NESPALA! Čekala, až se pohnu. Vstala a za neustálého opakování mého jména se přibližovala. Posadil jsem se. Vyčkával jsem. I Ona se zastavila kousek ode mě a vyčkávala. ... Jojo,co bych vám dál vyprávěl... nakonec jsem si zamiloval celou Její rodinu a na oplátku jsem jim zachlupatil celý byt. Jestli z toho měli radost to nevím, ale ze mě zcela určitě. Mňau.      

gabík

Za našeho miláčka napsala,
Kobližka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

(Foto)téma dne 28. srpna 2012: Vaše kočka

Máte, nebo měla jste doma kočku? Potom je toto téma určené právě vám! Napište příběh, který se vám s kočkou přihodil, a můžete získat dárek od partnera našeho tématu: super prémiové krmivo pro kočky Perfect Fit™ In-Form v množství na 62 dní a hodnotě 605 Kč!

krmivo

  • Pošlete příběh, který se vám s kočkou stal!
  • Pošlete fotku vaší kočky!

Ano, ano, příběh můžete doplnit i jednou fotkou - dvakrát podtrhuji slovo jednou (více fotek pravděpodobně uveřejněno nebude) - vaší kočky.

Na příspěvky a snímky se těším do 28.8.2012 a 15.00 hodin v redakční e-mailové schránce. Pokud pošlete příspěvek později, pravděpodobně nebude uveřejněn.

Reklama