Bulvár

Ani po smrti neodpouští ...

 

Krásný slunečný den,

rozhodla jsem se, že Vám také napíšu svoje zážitky s tajemnem nebo s duchy.

Bydlela jsem ve dvougeneračním domě. V přízemí bydlela babička a děda a v poschodí moji rodiče a já se sestrou. Babička strašně lpěla na svém majetku a na své zahradě. Nikdy mým rodičům nedovolila si byt nějak zkrášlit, všechno jí vadilo. Občas to bylo už neúnosný, ale o tom mluvit nechci. Když jsme chodily se sestrou na první stupeň základní školy, tak babička umřela a za pár měsíců po ní, umřel i děda. Ještě musím napsat, že děda byl ten nejzlatější člověk na světě. A co babička provedla, děda se vždycky snažil nějak vyžehlit. Za několik desítel let se sestra rozhodla, že si s přítelem předělají jejich starý byt a nastěhujou se tam. Ptala se mě, jestli mi to nevadí, že jí takhle připravím o možnost bydlení, ale já jsem tam nikdy bydlet nechtěla. Měla jsem v tom bytě pocit, že tam je něco "navíc". Cítila jsem tam divný zóny a prostě jsem tam nevydržela dlouho.

Sestra si ten byt doopravdy nakonec upravila a zabydlela se tam. Ale není den, aby přišla s tím, že se jí doma tentokrát "nic nestalo". Jednou to je grep, který jí vypadne z misky....ale na tom grepu byly naskládaný i jablka a ta nevypadla. Vypadne jí nůž z plechu na pečení.....ten nůž tam ležel po celé délce, nebyl o nic opřený a navíc - ten nůž najde až na druhé straně kuchyně. Nebo slyší, jak jim vrže podlaha v ložnici a pak je slyšet zvuk, jako kdybyby si někdo sedl na postel. Kuličky z hroznového vína našla rozházené po celém obýváku....víno měla ale na stole v kuchyni.

Naše mamča říká, že to je určitě babička, protože ta strašně ráda jedla a navíc, jak jsem psala, tak nesnášela doma jakoukoliv změnu a těch tam sestra s manželem udělala doopravdy hodně.

My jsme si s přítelem postavili dům na zahradě...na té zahradě na které babička tak strašně lpěla, a tak strašně si jí opečovávala. Občas se mi stane, že tam vidím stíny a nebo mám ve spaní pocit, že se na mě někdo dívá, ale snažím se to ignorovat...zatím se mi totiž nic nekutálí po kuchyni :-)

Jen jednou jsem měla zážitek, ze kterého jsem ještě dneska docela mimo. Máme s domem spojenou garáž, která je přepažená na dvě půlky a ta druhá půlka je oddělená takovým starým závěsem a na ním jsou dveře do sušárny. Na dveřích je udělaná záklopka, takže když jsme doma, je záklopka dole a nikdo se nám nemůže dostat z garáže do bytu. Protože ze sušárny jsou už dveře rovnou do kuchyně, takže by to určitě nebyl žádný problém jedny dveře prokopnout.

Jednou dopoledne jsem byla doma sama a vařila jsem v kuchyni a najednou jsem zaslechla, jako kdyby někdo roztahoval a zatahoval ten závěs, co je v garáži. Nejdřív jsem si myslela, že se mi to zdá, ale pak jsem jasně slyšela, že to jde z té garáže. Věděla jsem, že ta záklopka na dveřích je ale zavřená, a tak do sušárny už nikdo vlést nemůže. Jenomže pak na ty dveře ze sušárny do kuchyně někdo zaťukal... Bylo to hlasitý pravidelný tuťání. Ozvalo se to dvakrát a pak to přestalo. Vzala jsem mobil a volala jsem příteli, co mám dělat a ten mi řekl, abych otevřela vrata do garáže a podívala se venkem - abych to prostě celý prošla. Když jsem otevřela  vrata, tak jsem si všimla, že je závěs roztažený, vzala jsem za kliku od dveří a záklopka byla vytažená...přitom na 100% vím, že když jsem večer před tím uklízela auto, tak jsem za sebou všechno zavřela. Protože nás ve starém domě jednou vykradli, tak teď po sobě kontroluju všechno 5x.

Asi se i na mě přišla podívat babička. Jak mi tvrdí moje mamina, tak tu garáž nechala postavit babička a děda si v ní nesměl upravit ani jednu zeď a my jsme si dovolili nejenom upravit garáž, ale i k ní postavit celý dům. Asi si budu muset zvyknout na to, že se nám tam občas objeví a tímhle nás možná chtěla jenom varovat a nebo přivítat. Každopádně stíny už tam sem tam vídám....takže se bojím toho, co bude následovat dál.

   
01.05.2005 - Společnost - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [8] jiti [*]

  Galina: to víš že ano, přišla se rozloučit. Můj strýc zemřel v nemocnici a tu noc tetu vzbudilo zazvonění mobilu. Potom slušela po bytě kroky, hrozně se lekla, jestli tam nejsou zloději. Prý ty kroky byly jako když někdo chodí po parketách, přitom má všude koberce. No a ráno volali že strýc umřel.

  superkarma: 0 02.05.2005, 17:19:00
 2. avatar
  [7] Mab [*]

  Taky bych si asi nechala dům vysvětit, nebo můžeš za babičku nechat sloužit mši. Já bych neměla dobrý pocit z ducha, kterému se asi nelíbí, co dělám.

  superkarma: 0 01.05.2005, 21:02:23
 3. avatar
  [5] Trinitty20 [*]

  Je to opravdu zajímavé, asi to babičku pořád štve že jí někdo předělal celej byt, je to záhada, asi bych měla taky dost divnej pocit

  superkarma: 0 01.05.2005, 14:15:54
 4. avatar
  [2] Galina [*]

  Měsíc zpátky někdo brzy ráno zvonil u švagrové.Oba s manželem se vzbudili a šli hned otevřít(mají rodimmý domek,kolem velký výhled).Nikdo tam nebyl.Dopoledne se švagrová dozvěděla,že brzy ráno jí v nemocnici umřela maminka.
  Že by se přišla rozloučit?

  superkarma: 0 01.05.2005, 12:48:35

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme