Bulvár

Ani nevíte, jak se mi ulevilo...


Milá redakce,

chtěla bych Vám napsat svůj zážitek v autobusu.

Dobíhala jsem na autobus a na poslední chvíly jsem nastoupila. Sedla jsem si a vesele jsem se vezla. Až když najednou před sebou jsem uviděla, že revizor kontroluje jízdenky, zjistila jsem, že jsem si v tom spěchu neoznačila jízdenku.

Jediné, co mně v té chvíly napadlo bylo to, že to bude pěkná ostuda. A tak si sedím a čekám až ke mně příjde a s ostudou budu ukazovat neoznačenou jízdenku, když tu předemnou stál revizor a chtěl vidět jízdenku pána, který seděl hned vedle. Ten ji neměl a tak ho revizor požádal, aby spolu snim vystoupil na příští zastávce.

Vystoupily. Ani nevíte, jak se mi ulevilo. Od té doby si dávám pozor, a hned po nastoupení do autobusu kontroluju jízdenku.

Tak to je vše.

S pozdravem vaše věrná prskavka


Milá Prskavka,

tak tomu hovorím osudové šťastie!!!

Krásny deň :-)


   
02.05.2006 - Společnost - autor: Natálie Rolková

Komentáře:

 1. avatar
  [9] Ťapina [*]

  Věrulinka: Jenomže o to právě jde. Čtenáři píšou články v nejrůznějším psychickém i fyzickém rozpoložení, ale redakce je profesionální instituce a je na ní, aby zkontrolovala a opravila, co pouští do světa. A ona to není sranda, co se teď v tisku děje. Když jsem chodila do školy, nemusela jsem se nijak zvlášť učit vyjmenovaná slova, ani pravidla, protože jsem měla načteno, jak mají které slovní obraty vypadat, a když jsem napsala chybu, hned mě to tak praštilo do očí, že jsem ji včas opravila. Kde mají dnešní děti tohle načíst, když internetový i papírový tisk je plný hrubek a každý je omlouvá, tvým stylem, že přece o tolik zas nejde. Jde o hodně Čeština je natolik složitá, že není možné se ji naučit mechanicky, je třeba ji dostat pod kůži. A když dostaneš pod kůži češtinu plnou hrubek, tak ji tam máš nadosmrti.

  superkarma: 0 02.05.2006, 16:26:09
 2. avatar
  [8] Věrulinka [*]

  A ono se to známkuje?To víte leckdy si to člověk ani neuvědomí.Je mi 56 let jsem po mozkové mrtvici a tak také občas dodatečně zjistím,jé tam jsem udělala chybu.Nepíšeme snad pro kontrolu pravopisu,ale k danému tématu a nebo nemáme psát?zajímá mě článek,co se v něm píše a né zda někdo neudělal pravopisnou chybu.To je zase den,jenom samé napomínání.Nebo chodíte na ženu-in,jenom pro hledání chyb a překlepů??????To snad ne.My starší již zapomínáme,mějte taky trochu pochopení,je to již otravné.

  superkarma: 0 02.05.2006, 15:27:00
 3. avatar
  [6] narciska [*]

  pastel.ka: holka, zamysli se nad sebou Líbilo by se ti číst knížku plnou hrubek s tím, že to je vizitka autora?

  superkarma: 0 02.05.2006, 13:05:23
 4. avatar
  [4] pastel.ka [*]

  Pravopis je každého vizitka, proč by to měla redakce kontrolovat ? Myslím že jsou děvčata vytížená dost, zvlášť teď po těch upravách v jejich redakci...

  superkarma: 0 02.05.2006, 10:47:33
 5. avatar
  [2] Věrulinka [*]

  superkarma: 0 02.05.2006, 10:25:30

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme