Zdraví

Ani dobrý čich nás k opravdu dobrému zubaři nepřivede…

K nejcitlivějším oblastem našeho těla patří zuby. Mnozí z nás mají při zvuku zubařské vrtačky husí kůži… Každopádně péče o chrup je stejně důležitá jako péče o kteroukoliv jinou část našeho těla. I přes výrazný pokrok v oblasti stomatologie, mnoho lidí svému chrupu nevěnuje dostatečnou pozornost. Dalším častým úkazem je i to, že lidé navštěvují nepříliš kvalitní zubaře a mají problém přestoupit nebo vyhledat nového odborníka, který opravdu pomůže.

O tom, jak přistupovat k výběru vhodného stomatologa a co všechno můžeme očekávat, jsem mluvila s panem doktorem Jakubem Smrčkem, soukromým zubním lékařem…

Každý z nás chce pro sebe to nejlepší. A to platí i pro naše zuby. Podle čeho bychom si měli vybírat zubního lékaře?

Těžká otázka. Asi bude hodně záležet na tom, jak moc jsou pro mě mé zuby důležité, jak moc jsem esteticky náročný. Pokud bych jako pacient hledal nového zubaře, pak si nejprve zodpovím otázku: „Chci mít své zuby opravdu v pořádku, opravené podle moderních trendů, kvalitními postupy a se skvělým servisem, prostředím ordinace a jednáním?“ Pak se rozhoduji pro kvalitu a budu muset koukat po soukromé sféře a budu muset šáhnout do peněženky.

Pokud chci jen řešit akutní problém, aby to chvíli nebolelo a chci to na úhradu pojišťovny, pak budu hledat státní stomatologická zařízení, či soukromé zubaře, kteří mají smlouvu s pojišťovnami a jsou ochotni tuto službu nabízet.

Ale samozřejmě ani honosná soukromá centra nejsou vždy výhrou. Vždy záleží, kdo konkrétně vás ošetřuje, zda je trpělivý, pečlivý a šikovný, zda ho jeho práce baví a dává vám opravdu maximum.

Ze své zkušenosti vím, že nejlepší reklamou je osobní doporučení. Pacient je spokojený a posílá mi svou rodinu a známé. Doporučuji poptat se svých známých, spolupracovníků kam chodí, jak jsou spokojeni. Víte pak co máte čekat. Samozřejmě jde o důvěru a tu musíte získat ke svému lékaři sami.

Další možností je najít si lékaře podle inzerátu či přes internet, pokud Vás na dané formě něco zaujme. Pěkný inzerát, pěkné stránky na internetu, či prostě dostupnost v místě bydliště či pracoviště... Můžete samozřejmě trochu narazit, jak jsem říkal, nejvíc záleží vždy na ošetřujícím.

Jak poznám, zda mi zubař poskytuje kvalitní péči?

Někdy bývá problém, že pacient dlouho nepozná, že způsob ošetření není ideální a že by se daná situace dala řešit i jinak, lépe, efektivněji. Ptejte se vždy lékaře, zda jsou nějaké možnosti a kterou by si zvolil on ve vaší situaci. Komplikovanější léčebné plány bych konzultoval klidně se dvěma různými lékaři.

Opravdu těžká otázka… Také jsem zjistil, že každý pacient vnímá ošetření po svém a má jiné priority. Někdo preferuje milé jednání, pečlivost lékaře, někdo rychlost ošetření, krátkou objednací dobu, cenu, kvalitu, dostupnost, možnost parkování, prostředí, samozřejmě bezbolestnost ošetření..

Doporučuji: poptejte se okolí, kam chodí a jak jsou spokojeni.

Jak postupovat při změně zubaře?

Pokud toto rozhodnutí uděláte, nic Vám dnes nebrání ke svobodné volbě lékaře. I pojišťovny zkrátily limity na takzvané přeregistrování. U soukromých lékařů žádné registrace nejsou, často mám i takzvané jednorázové pacienty. Přijedou ze zahraničí či od svého lékaře jen na konkrétní výkon, protože jejich lékař se s touto situací neumí nebo nehodlá vyrovnat a poskytnout to nejlepší. Příklad: Spousta zubních lékařů se nezabývá dentální hygienou a léčbou paradentózy, bohužel...

Jaký je rozdíl mezi soukromou ordinací a státním zařízením? Co všechno může pacient očekávat?

Samozřejmě největší rozdíl je v přístupu k pacientovi. Já chci, aby byl pacient spokojený a přišel znovu, ne abych se ho zbavil.

Soukromý lékař má přesný objednací kalendář, jste objednaní na konkrétní hodinu, nečekáte v přeplněné chodbě (čekárně). Má na vás čas, vše vám vysvětlí, probere s vámi možnosti ošetření. Nabízí vám moderní způsob ošetření. Dává vám maximální servis. Nemluvě o pěkném prostředí a moderním stomatologickém křesle. Vy jste centrem dění..

Slabou stránkou může být vyšší cena ošetření. Je potřeba si ale uvědomit, že platíte kvalitu a právě ten servis. Jak jsem zmínil výše, záleží, jestli jsou pro vás zuby prioritou. Dovolená je také pěkná, či večeře v dobré restauraci...

Dále musím zmínit, že ta ordinace, která je tak pěkná, stála spoustu peněz a že lékař, který chce nabízet kvalitu a moderní pěkné prostředí, se musel hodně hodně zadlužit.

Proč lidé šetří na svém zdraví?

Soukromého lékaře si nemůže dovolit každý a někdy další ošetření opravdu končí kvůli léčebnému plánu, který přesahuje finanční možnosti pacienta.

Jinak je to hlavně právě v těch prioritách. Uvedu častý příklad z praxe: Přijde mladá pěkná slečna ve značkovém oblečení, upravená, opálená z právě proběhlé dovolené, opravdu pohledná. Bolí jí zub. Otevře pusu a místo stoliček vidím jen shnilé kořeny, se zánětem v jejich okolí, s hroznou ústní hygienou. Vytrhnu jí jeden nejhorší zub, protože již nelze udržet a promluvím s ní, zda s tím nechce něco dělat… Zamyslí se, zastydí a objedná na další návštěvu. Nepřijde. Ozve se za rok, když má zase totálně oteklou tvář…

Nechápu to. O vlasy, make-up a značkové oblečení pečuje a v puse má pohřebiště? Jí to nevadí? Bolesti, zápach, nemožnost se najíst? Co její partner při intimních chvílích?

Proč šetří na svém zdraví? Nevím… Asi to pro ni není důležité…

Co všechno nabízíte pacientům a za jakých podmínek?

Snažím se nabízet vše, o čem jsem mluvil v předešlých bodech. Pacient je pro mě prvořadý, snažím se mu poskytnout maximální péči, mluvit s ním, vysvětlit mu mnou navrhované kroky, respektovat jeho přání a problémy. Zvolit optimální řešení podle jeho možností, moderními trendy.

Na vzhledu ordinace jsem si dal hodně záležet, aby prostředí působilo příjemně a aby se pacient cítil dobře a uvolněně.

Samozřejmý je skvělý servis, pacient je objednán na konkrétní hodinu, podle jeho potřeb, dva dny v týdnu pracujeme dokonce do 21 hodin. Prodlevy jsou minimální.

Sledujeme termíny prevencí a posíláme zprávy sms svým pacientům o uběhnuvším půl ročním období od poslední návštěvy. Snažím se pacientům poskytnout komplexní péči s ohledem na prevenci, hygienu a moderní trendy ošetření. Ošetřuji celé rodiny včetně batolat. Pacient se u nás cítí centrem dění…

Už se vám stalo, že pacient byl s Vaši práci nespokojen? Co děláte v těchto případech? Může pacient použít ,,reklamaci"?

Vždycky se nějaký najde, člověk není pánbůh a nemusí sednout každému... Můžeme narazit na finanční problém…

Pokud selže mé ošetření, samozřejmě danou věc předělám či vymyslím a udělám jiné řešení.

Záruka ze zákona na výrobky provedené na míru je půl roku, ale nabízím dvouletou garanci na výplně a protetické práce. Snažím se vždy daný problém vyřešit, vždyť spokojený pacient mi pošle další nové pacienty.

Děkuji za rozhovor :-).

V případé potřeby nebo dalších informací můžete využít tyto kontakty: www.zuby-smrcek.cz,

telefon: +420 775 648 125, e-mail: smrk@mailpoint.cz

   
14.06.2006 - Zdraví - autor: Natálie Rolková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [65] Amálie [*]

  narciska: nevim, jestli je to soukromé ši poliklinika, možná bude lepší tam skočit. Lovu na zubaře/řku zdar

  superkarma: 0 15.06.2006, 20:52:05
 2. avatar
  [64] Amálie [*]

  verousek: vidíš, jak jsi šikovná, odměnu ve formě zmrzliny si zasloužíš

  já tam byla dneska taky, 2 zoubky preventivně předělat, než se mi zase vedrem zkazí pod plombou. Když jsem jela od zubáka, koupila jsem si taky preventivní zmrzku a prodavačka se smála, že k ní chodí pacienti s umrtvenou pusou celkem pravidelně a často

  superkarma: 0 15.06.2006, 19:37:37
 3. avatar
  [63] narciska [*]

  Amálie: díky Dokonce bych to měla blízko. Zkusím si to najít ve Zlatých stránkách...

  superkarma: 0 15.06.2006, 17:06:49
 4. avatar
  [62] verousek [*]

  Amálie: už to mám za sebou, strávila jsem tam sice hodinu, ale zas tak hrozný, jak mi všichni říkali to nebylo. teď to sice bolí, ale dá se to vydržet, žádná hrůza. Jdu se vrhnout na tu zmrzku

  superkarma: 0 15.06.2006, 15:38:26
 5. avatar
  [59] Vivian [*]

  Rybulka: něco jako dryják... prostě lék

  superkarma: 0 14.06.2006, 22:34:49
 6. avatar
  [58] Rybulka [*]

  Už potřetí za poslední dobu slyším slovo paták. Prosím vás, co to je?

  superkarma: 0 14.06.2006, 21:13:01
 7. avatar
  [57] Amálie [*]

  verousek: neboj, strachem si stejně nepomůžeš, to bude v pohodě. Při umrtvení to bolet nebude a pak tomu v případě nutnosti pomůžeš nějakým patákem a chlazením - tedy pojídáním zmrzliny

  superkarma: 0 14.06.2006, 18:11:47
 8. avatar
  [56] verousek [*]

  já jdu zítra trhat osmičku, která ještě navíc ani není vyrostlá mám děsnej strach

  superkarma: 0 14.06.2006, 17:40:32
 9. avatar
  [55] Amálie [*]

  damanka: jsem bledá závist, já jsem na zubním á 2-3 měsíce, máme rodově krásný, ale kazivý zuby a ani precizní hygiena domácí + dentální hygienistka tomu nějak ne a ne zabránit

  narciska: MUDr. Jakubová, je to zdravotnické zařízení na náměstí, bohužel si nevzpomenu, jak se to tam jmenuje. Moc se mi šikovala, byla pečlivá a příjemná, dobře pracovala a její manžel je přímo zubní chirurg tamtéž .
  Jestli se nepletu, tak jsem tam jezdila po Cejlu, Zábrdovický, míjela jsem městskou plovárnu a kousek za ní do prava uličkama, pak by to mohlo být Karáskovo náměstí, nebo ulice Veleckého, Zengrova či Jílkova

  superkarma: 0 14.06.2006, 17:19:49
 10. avatar
  [54] átéčko [*]

  Suzanne: Já také po jídle žvýkám. Nepřipadá mi to neslušnější, než když někomu "jede z kotle"!

  superkarma: 0 14.06.2006, 17:09:28
 11. avatar
  [53] narciska [*]

  Holky, neznate nektere dobreho zubare v Brne?? uz leta marne patram...

  superkarma: 0 14.06.2006, 16:41:19
 12. avatar
  [51] Ťapina [*]

  Bébina: Krom toho, pro mě je návštěva zubaře potěšením i bez žvýkání, mám z dětství jednu plombu a na tu jsem hrda

  superkarma: 0 14.06.2006, 15:24:22
 13. avatar
  [50] Ťapina [*]

  Suzanne: Záleží na tom, kde si ji dáváš. Jestli někde v kanceláři, kde tě nikdo nevidí, tak prosím

  superkarma: 0 14.06.2006, 15:23:09
 14. avatar
  [49] Ťapina [*]

  Bébina: Vypadáš-li jako kus hovězího, jsi odporná druhým Není moc věcí, které by mi vadily, v podstatě kromě žvýkání už jenom plivání na zem, ale vadí mi velmi. Radši vedle sebe snesu pět kuřáků, než jednoho žvýkače.

  superkarma: 0 14.06.2006, 15:22:40
 15. avatar
  [47] Suzanne [*]

  Ťapina: proč bych měla být hovado, když si dám po jídle žvýkačku?

  superkarma: 0 14.06.2006, 13:37:37
 16. [45] Bébina [*]

  Ťapina: No vidis a ja beru zvejku jako soucast denni hygieny. Vycistit zuby po jidle si hned tak nekde nemuzu a napr. po kazdem napiti se neceho sladkeho uz vubec ne. Me prijde jako dobytek nekdo, kdo nezvyka a nechava si jidlo zahnivat v puse pekne az do vecera a pri nabidnuti zvejky (to aby se clovek neusmrdel)odmitne s tim, ze ON NIKDY nezvyka. Radsi budu zvykat a vypadat jak kus hoveziho, ale nebudu odporna sobe ani druhym a navsteva zubare bude pro me potesenim.

  superkarma: 0 14.06.2006, 12:05:44
 17. avatar
  [44] Amálie [*]

  Ťapina: já zas za ne hovado, ale prase, považuju někoho, komu táhne z tlamy To ať raději po jídle přežvykuje, když si nemůže vyčistit chrup, než aby smrděl

  superkarma: 0 14.06.2006, 11:53:46
 18. avatar
  [43] Amálie [*]

  damanka: nebolely, dokonce ani když to přišlo k sobě! Byla jsem upozorněna, abych si vzala ibalgin, až dojdu domu a ať jim nanuky, chlazení pomáhá a bylo to OK

  Jestli se bojíš, koukej mazat k zubákovi co nejdřív, klidně jen na preventivku, překonáš to a budeš v klidu

  superkarma: 0 14.06.2006, 11:51:38
 19. avatar
  [42] Ťapina [*]

  Bébina: Žvejkačka po jídle, obzvláště na veřejnosti, mi říká to, že dotyčný je pěkné hovado

  superkarma: 0 14.06.2006, 11:42:22
 20. avatar
  [40] Amálie [*]

  damanka: jo, zuby, na tohle téma bych mohla psát orchestrální skladby

  prospala jsem i 3 resekce, akorát u té třetí jsem byla násilím vytrhnuta z polobdění - tkáň přišla k sobě dřív a dr pravil, že to už došijem, nemá to cenu už doumrtvovat sadista

  superkarma: 0 14.06.2006, 11:38:25
 21. avatar
  [38] Amálie [*]

  zuby čistim i (tak jednou za 1/4 roku), pravidelně odstraňujem kámen (naučil se u toho spát ) a kupuju mu speciální suchary na čištění zubů a dásní.... jsem holt zubní magor

  superkarma: 0 14.06.2006, 11:16:02
 22. avatar
  [35] Amálie [*]

  jsem hodně náročná, jak na kvalitu, tak na estetiku. Vystřídala jsem bez uzardění pár zubařů a teď se zdá, že jsem na to kápla. Navíc vše vysvětlí, než začne pracovat, je mírnej, trpělivej a šetrnej(nesnášim hulváty).

  Na zubařský křeslo si chodim odpočinout a zubaře vždy upozornim, že kdyby mi klesala hlava, tak jsem neomdlela, nýbrž usnula

  superkarma: 0 14.06.2006, 11:11:54
 23. [34] Bébina [*]

  Suzanne: Dost dobre stranky, diky za odkaz. Jsou tam zajimave clanky. Treba tam pisou, ze za zkazene zuby nemuze dedicnost ale to, ze si lide neumi zuby dobre vycistit. Jo jo, znam ze sveho okoli spoustu lidi, kterym zvykacka po jidle nic nerika a klidne si nechaji hnit zuby az do vecerniho cisteni.

  superkarma: 0 14.06.2006, 10:53:24
 24. avatar
  [33] Aja [*]

  Pražandy, vyzkoušejte ho...

  superkarma: 0 14.06.2006, 10:47:59

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [32] Rybulka [*]

  Mně ten článek připadá divnej, takovej snobskej, on mluví s despektem...
  Sasa: No většinou třeba na jednu dvě plomby připlácim pár stovek, a ty u sebe mám. Pokud je to něco náročnějšího, tak se to stejně za jednu návštěvu nestihne, takže napodruhý už vyberu domluvenou sumu a cvakám.

  superkarma: 0 14.06.2006, 10:44:43
 2. avatar
  [31] Meander [*]

  Ty stránky jsou snad generované z Corelu!

  superkarma: 0 14.06.2006, 10:34:21
 3. [30] Sasa [*]

  Aja: podle mne tam zapomněli dodělat odkazy....tohle by neprošlo ani u děcek ve třídě, takové stránky...to musí mít za hodinku hotové.
  Nicméně asi tomu nerozumí, to mu určitě dělal "odborník". Zubař může být dobrý.

  superkarma: 0 14.06.2006, 10:02:33
 4. avatar
  [29] Aja [*]

  Rádoby stránky doktora Smrčka ve mě tedy důvěru nebudí vůbec. Ta jedna nemá naprosto žádný informační charakter.

  superkarma: 0 14.06.2006, 09:57:13
 5. avatar
  [28] Kelly [*]

  Zdenicka1983: ... to vypadá na pořádného filutu ... zlatokop jak vystřižený. Trochu bych si na něj posvítila.
  K zubaři, ke kterému chodím nyní již asi tak 4-5 let, jsem za celou dobu platila jen 1x, a to za nanesení hmoty na krček, protože mě občas pobolíval (však to znáte) a chtěla jsem to sama. Stálo mě to 50,- Kč.
  Jinak to u něj chodí takto:
  vstup byl myslím 300,-- ... prohlídka, rentgen
  2x ročně prohlídka, je-li kaz, tak ani umrtvení, plomby nebo leštění zubů se neplatí.
  A neskuhrá, že by na něco neměl ... má nadstandartní vybavení a úsměv na tváři ... a lidí tolik, že už nebere, ani známé od známých.
  Když ale kolegovi "vybil" všechny zuby a on chtěl keramické ... no problema ... má je, ale zaplatil. Dnes už nevím kolik, ale bylo to dost tisíc. Kdyby chtěl "klapačky", má je zadara.

  superkarma: 0 14.06.2006, 09:40:41
 6. avatar
  [27] L_B [*]

  tak ja mam teda zubare bajecneho - doporucuju ho, kudy chodim a vsichni znami, co k nemu presli jsou spokojeni...
  par veci u nej jde na pokladnu (preventivni prohlidky 2x rocne, amalgan, a tak), ale na vetsinu veci si doplacime, ale nikterak horentni castky - vetsinou kolem 500,-...
  ...a s plnou penezenkou nechodim - bere karty...

  Zdenicka1983: nechapu, ze si od nekoho nechas vrtat do zubu, aniz bys vedela, proc (i kdyz je to tvuj zubar) - u nas funguje to, ze me prohlidne, rekne, jestli je nekde nejaky problem a navrhne reseni - a podle toho se domluvime, co a kdy se bude delat, popr. kolik to cca bude stat - jinak si to moc nedokazu predstavit...

  superkarma: 0 14.06.2006, 09:40:05
 7. avatar
  [26] Zdenicka1983 [*]

  kareta: dojdu se zeptat do pojistovny....Mně je blby se vyptavat toho zubare,kdyz se zna s mou sestrou (byli spoluzaci) a osetruje i dalsi cleny me rodiny...

  superkarma: 0 14.06.2006, 09:31:57
 8. avatar
  [25] kareta [*]

  Zdenicka1983: No tak nebuď němá a zeptej se ho, vždyť ti musí dát doklad a máš tam záruku. To máš pak lacinější jezdit do Prahy ke Šmuclerovi- spraví ti zuby a načí je čistit. Tuhle říkal, že od té doby, co je naučili ve škole čistit zuby nemá problémy

  superkarma: 0 14.06.2006, 09:28:31
 9. [24] Sasa [*]

  Já tomu fakt nerozumím, to chodíte k zubaři a máte s sebou třeba 10 000Kč? Já peníze prakticky nenosím, potřebovala bych vědět dopředu, kolik budu platit.

  superkarma: 0 14.06.2006, 09:27:02
 10. avatar
  [22] Zdenicka1983 [*]

  Adi: já a lepší? Mno jde o to,že zubař se mi nic neříká a neptá se mě,co tam chci dát...prostě mi to zaplní a řekne si predposledně třeba o 900kc.

  superkarma: 0 14.06.2006, 09:18:14
 11. avatar
  [21] Adi [*]

  I za amalgámové plomby se může připlácet pokud chceš lepší. Není amalgám jako amalgám

  superkarma: 0 14.06.2006, 09:15:25
 12. avatar
  [20] Suzanne [*]

  Já platím vždycky. Tohle jsem našla na http://www.zuby.cz/index.php?clanek=110 Takže je naprosto logické, že se připlácí:

  Co hradí zdravotní pojišťovny a kolik za jednotlivé výkony lékařům proplácejí:

  * Vstupní vyšetření (1x za rok): 280,-Kč
  * Kontrolní vyšetření (1x za rok): 200,-Kč
  * Výplň z běžného amalgámu: 130,-Kč
  * Extrakce (vytržení) zubu: 135,-Kč
  * Lokální anestezie (umrtvení): 32,-Kč
  * 1-krát ročně odstranění zubního kamene: 220,-Kč
  * Běžná výplň mléčných zubů: 95,-Kč
  * Chirurgické vybavení retinovaných zubů (pouze u lékařů s osvědčením ČSK o specilizaci v dentoalveolární chirurgii): 589,-Kč
  * Ošetření kořenových kanálků jednoduchými metodami (1 kořenový kanálek): 160,-Kč

  Příklady, kolik připlácejí zdravotní pojišťovny na stomatologické výrobky.
  U většiny výrobků musí pacient doplácet rozdíl Mezi celkovou cenou zubní ordinace a cenou, kterou prolácejí ZP. Ceny se mohou lišit podle nákladů ordinace.
  Příklady doplatků jsou uvedeny v druhé, červené tabulce níže.

  * Snímatelné celkové náhrady chrupu (hrazeny plně ZP)
  Celková náhrada horní: 2931,-Kč
  * Metalokeramická korunka: 561,-Kč
  * Kořenová nástavba (1 kanálek): 596,-Kč

  superkarma: 0 14.06.2006, 08:53:46
 13. avatar
  [19] Zdenicka1983 [*]

  Sasa: tak to je problém...učtenky mam jen dvě poslední...ach jo....Sakra!!

  superkarma: 0 14.06.2006, 08:52:30
 14. avatar
  [18] Zdenicka1983 [*]

  Bílé plomby platí u předních zubu???????????? drivejsi zubarka mi spravila predni zuby spatnyma vyplnema(barva) a tenhle zubar mi rek,ze kdyz to budu chtit predelat,tak me to vyjde na zhruba 3000kč!

  superkarma: 0 14.06.2006, 08:51:34
 15. avatar
  [17] Irena1 [*]

  což mi připomíná - už jste si někdo nechával sundavat zubní kámen a bělit zuby? jak to probíhá a kolik jste platili?
  Nebo rovnání zubů, ať už operativně, rovnátky nebo jen nalepením fazet?

  superkarma: 0 14.06.2006, 08:49:58
 16. avatar
  [16] Sirikit [*]

  Amalgánové plomby bys platit neměla, ty hradí pojišťovna. Bílé plomby pojišťovna hradí jen u předních zubů, kde jsou správky vidět (tak mi to vysvětlil můj zubař), ale u čtyřek a dalších je třeba bílou plombu zaplatit a to podle gramů - nevím, jak se to počítá, ale já platila malou bílou plombu 124 a poněkud větší výplň stoličky 202 Kč. Jinak by měla sestra na požádání předložit seznam všeho, co platí pojišťovna i toho, co si platí, případně na co doplácí pacient.

  superkarma: 0 14.06.2006, 08:48:38
 17. [15] Sasa [*]

  Zdenicka1983: seznam, co ti zaplatili za tuším poslední rok. Zkus to, je to zdarma a možná budeš překvapená. Pokud ti platila pojišťovna něco, co jsi současně platila lékaři a máš na to doklad, tak bude mít docela průšvih.

  superkarma: 0 14.06.2006, 08:48:25
 18. avatar
  [14] Zdenicka1983 [*]

  Sasa: takže mi daj seznam,co platí za mě?!?! nebo myslíš výpis toho,co už za mě platili?!POkud vypis toho,co za me platili u zubare,tak to bych se divit nemela,kdyz vsechno platim sama...

  superkarma: 0 14.06.2006, 08:45:28
 19. [13] Sasa [*]

  Zdenicka1983: dají ti výpis....možná se budeš divit. Já si o něj požádala ze zvědavosti.

  superkarma: 0 14.06.2006, 08:39:28
 20. avatar
  [12] Zdenicka1983 [*]

  Kytara: Jo je to divný....asi vazne zajdu do te pojistovny....Snad mi tam reknou,co za me plati u zubare oni!?

  superkarma: 0 14.06.2006, 08:33:11
 21. [11] Sasa [*]

  Vy chodíte k zubaři s plnou kešeňou?

  superkarma: 0 14.06.2006, 08:32:45
 22. [10] Kytara [*]

  Zdenicka1983: taky se mi to zdá nějaké divné, určitě bych se na to někde poptala!

  superkarma: 0 14.06.2006, 08:30:42
 23. avatar
  [9] Zdenicka1983 [*]

  Pe-ťule: Kdyz jsem mu platila tech 1100,tak na dokladu bylo napsno jen 577kc za fotokompozit. Po mně chce platit všechno....i amalgán...ted to zrejme vyjimecna napsal na pojistovnu....Nebo ja nevim,jestli ze me dela vola...

  superkarma: 0 14.06.2006, 08:23:06
 24. [8] Pe-ťule [*]

  Zdenicka1983: Ale zabílou plombu se platí za amalgám ne .Když máte zdravotní pojištění tak se přece nic neplatí.Tchýně je zubařka tak se jí zeptám.

  superkarma: 0 14.06.2006, 08:06:20
 25. avatar
  [7] Zdenicka1983 [*]

  Jinak nejlepší je,že mi muj zubar ani nic nerekne,proste udela praci a rekne si o prachy...

  superkarma: 0 14.06.2006, 06:56:00
 26. avatar
  [6] artepa [*]

  linde: Já jsem na tom stejěn, platila jsem umělý zub. a ten mě přišel komplet na 2 000.

  superkarma: 0 14.06.2006, 06:54:01
 27. avatar
  [5] Linde [*]

  já jsem se svou zubařkou spokojená a nikdy po mně nechtěla ani korunu. Chodím pravidelně na půlroční prohlídky, plombuje poměrně často a nikdy neplatím

  superkarma: 0 14.06.2006, 06:27:19
 28. avatar
  [3] Zdenicka1983 [*]

  Poradí mi tu nekdo?! Byla jsem u zubaře a on mi vrtal a plomboval dva zuby. Rekl,ze chce 1400kč.Ale že když zná mou sestru,tak amalgany napíše na pojištovnu (už tohle mi prijde divný) a takže chce 1100kč. Zaplatila jsem a on mi dal doklad ale jen na 577kč,což jsem si všimla až doma. Byla tam sestra a ta se ho ptala,jak je to možný a on,že když mi prej dal tu slevu,tak to nemoh vsechno vypsat na ten doklad... tak ja nevím...Pokud to zaplati pojistovna ty amalgany,tak to z jeho strany neni zadna sleva.... A uz uplne mi prijde divny,ze to pise na pojistovnu kvuli tomu,ze zna mou segru...dyt bud to ta pojistovna plati normalne a nebo ne a tak to nejde ani ze znamosti... Fakt nevím,jetsli mam jit do svy pojistovny a tam se zeptat,co vsechno platí a jetsli tam ty amalgany maj napsany....nebo jestli kecal a 500 si strčil do kapsy...

  superkarma: 0 14.06.2006, 00:43:19
 29. avatar
  [2] Zdenicka1983 [*]

  Já bych o svych momentalnich problemech se zubarem mohla vypravet....Porad ze me taha penize,za jedno vyvrtani a zaplombovani si rekne 1100....

  superkarma: 0 14.06.2006, 00:29:09
 30. avatar
  [1] renike [*]

  "v puse má pohřebiště"

  superkarma: 0 14.06.2006, 00:05:45

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme