Tak tohle je naše vnučka Anežka, která má českou maminku a německého tatínka a žijí v Bavorsku. Budou jí 4 roky, a protože na ni maminka mluví hodně česky, tak už nejen že všemu rozumí, ale i sama začíná česky mluvit. No a protože na Vánoce jsme vždycky měli kapra, tak tento zvyk převzala i dcera a kapra shání, kde se dá, protože v Bavorsku běžně k dostání není. Dříve jsme k nim dost často jezdili a hlavně Vánoce jsme spolu slavili, ale čím dál víc jsme se dohadovali právě o štědrovečerní večeři, protože zeť si jednou usmyslel, když už jsem usmažila poslední kousek kapra a chystala na stůl, že to jíst nebude, protože český salát a kapr je moc tučné jídlo. Další Vánoce mu tedy dcera udělala německý salát (okyselené brambory s cibulí) a krůtí řízek a my jsme se nadlábli českou nezdravou večeří. Ráno jsem se dozvěděla, že zeť celou noc zvracel... Nevím, z čeho mu bylo špatně, ale měla jsem z toho zadostiučinění.

Už druhé Vánoce jsme zůstali doma sami, protože mě už nebavily ty dohady, jaká má být večeře - jestli česká nebo německá - a pak je to přece jen dost daleko a já se ještě vždycky děsně nervovala, abych něco nezapomněla, protože jsem si s sebou vždy vozila i třeba hořčici a cibuli atd... A tak jsem se letos na Vánoce moc těšila a byly to opravdu svátky klidu a pohody. A druhé Vánoce si zase uděláme příští rok v létě na chatě, až za námi dcera s vnučkou přijedou, jako jsme to udělali letos.
 
S pozdravem a přáním krásného nového roku

heledobr


Děkujeme za krásný příspěvek i fotku a také přejeme pěkný nový rok :).

Já tedy kaprovi neholduju, ale už několikátý rok ničím babičku tím, že odmítám jíst vepřové řízky, které jsou pro změnu tradiční v její rodině, a dělám si hovězí na přírodno. K bramborovému salátu. Mně to chutná, ale babička se s tím pořád nějak nemůže smířit :)...

Jaké byly Vaše Vánoce, ženy-in? A co Vám naježil Ježíšek? Napište mi o tom na redakce@zean-in.cz!

Reklama