Další pěkný příspěvek k dnešnímu tématu přišel od čtenářky s nickem Andy, která se po nákupech nehoní, a to i z toho důvodu, že nějaký sama vyrobí.

Vánoce jsou pro naši rodinu tím nejkrásnějším svátkem v roce. Je to doba, kdy se všichni spolu sejdeme, posedíme a užíváme si té pravé vánoční pohody u pohádek a cukroví. A jelikož máme doma malou tříletou prdelku, tak se Vánoce a dárečky točí hlavně kolem ní... ostatně Vánoce jsou převážně svátky „dětské duše“ a pravého jiskření právě v těch dětských očí.

Co se týče dárečků, nikdy nic nenechávám na poslední chvíli. Většinu z nich kupuju v průběhu roku, to když se někdo svěří, že by si něco mooc a mooc přál, anebo když mě něco takříkajíc cvrkne do nosu. Nakupuji jak v kamenných obchodech, tak i přes internet, kde si většinou hlídám akce, kdy je poštovné zdarma, abych zbytečně nepřiplácela.

Pod naším stromečkem se však nenajdou jen dárečky kupované, ale i ručně vyráběné, neboť jsem takový malý „kreativní hřešivec a nadšenec“. V tomto směru se naštěstí ubírá i moje tříletá dcerka Beatka, která mi je vždy ráda k ruce. Není tedy divu, že nejbližší rodina, ale i blízcí přátelé si z pod stromečku odnášejí i originální dárečky dělané s láskou a svým vlastním, osobitým kouzlem - od domácího punče či koňáčku, pečeného vánočního čaje, nejrůznějších bylinných octů a olejů, po ručně vyráběná mýdla a „růžové“ krásně vonící krémy... to vše doplněné o ručně vyráběná přáníčka za pomoci nejrůznějších „výtvarných“ metod.

Vánoce a předvánoční čas si v rodinném kruhu opravdu moc využíváme, nijak se už nehoníme po nákupech, ale naopak sedíme doma u dobrého šálku čaje u pohádek a něco kutíme. Ať už je to společné pečení cukrovíčka, či vystřihovávání vánočních vystřihovánek do okna, výroby vánočních ozdobiček či výroby drobných dárečků.... a když napadne sníh nebo mrzne, vytáhneme brusle, sáňky a jdeme si užívat zimní radovánky....

Andy

pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

___________________

Hezky si to umíte zpracovat, a to doslova. Ostatně jak už se vyjádřil pan Kodet ve filmu Pelíšky: největší radost udělají dárky ručně dělané :)
Děkuji, že jste napsala a přeji Vám pěkný a klidný předvánoční čas.
Saša

Téma dnešního dne: Vánoční nákupy

Jak jste na tom milé Ženy-in?

  • Nakupujete vánoční dárky s předstihem, nebo na poslední chvíli?
  • A upřednostňujete nákup po internetu nebo v kamenných obchodech (případně na tržnici :)?

pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jedné z vás menší nákup ušetříme, dostane „pro každého něco“.
Knižní novinku od Rudy z Ostravy pro teenagera, dárkové balení kolekce čajů Pigi pro babičku a vlasové tonikum Gliss Kur (to si zabalte pro sebe :)

darekvanoce

Reklama