.

Andělská magie: Chcete se uzdravit? Požádejte o pomoc Rafaela

Magie

Andělská magie: Chcete se uzdravit? Požádejte o pomoc Rafaela

V prvním článku o archandělech jsme vás seznámili s Gabrielem (čtěte ZDE). Dnes vám chceme představit dalšího ze sedmi archandělů, Rafaela, jehož jméno znamená „Bůh uzdravuje“, božský léčitel nebo také lék boží.

Hlavním úkolem archanděla Rafaela je léčení a uzdravování.

„Léčení jakékoliv jednotlivé součásti by nemělo probíhat bez ošetření celku. Neměli bychom se pokoušet léčit tělo bez duše a má li být zdravé tělo i hlava, musí léčení začít duší. Neboť je velký omyl naší doby při léčení lidského těla, že lékaři napřed oddělí duši od těla.“
- Platón, 4. stol. před Kristem -

Jméno Rafael znamená „zářící léčitel“, tento ze sedmi archandělů nám pomáhá léčit se a ukazuje nám, jak využít znalostí k dosažení království nebeského. Má také velký smysl pro humor, je úžasným průvodcem a společníkem na cestě životem. Jako takový je často zobrazován v podobě poutníka s kloboukem, který v jedné ruce drží caduseus (hůl, jejíž horní část tvoří dva hadi obrácení hlavami k sobě - horní část hole současně nese křídla), v druhé nese lahvičku s lékem. 

anděl

Rafael je také vládcem ctností - statečnosti, spravedlnosti, střídmosti a moudrosti. Získání těchto ctností pak vede k uzdravení duše. Archanděl Rafael má prý křídla na spáncích, ramenou, a jako Hermés/Merkur i na kotnících. Světlo archanděla Rafaela je smaragdově zelené a otevírá naše zraněná a zatvrdlá srdce, a umožňuje tak léčivé lásce boží, aby do nich vstoupila a působila. 

Energie archanděla Rafaela je jemná a zároveň silná. V symbolických vyobrazeních nese Rafael také fiolu s balzámem - jeho energie je totiž balzámem pro tělo, ducha i duši. Je spojován především se zelenou barvou. Jeho jméno znamená: „Bůh uzdravuje“, božský léčitel nebo také lék boží. 

Rafaelova síla nás spojuje se silou lásky a obnovuje řád. To umožňuje napravit dysfunkci těla. Jeho energie zasahuje až do buněk a buněčného vědomí. Jeho vyživující, láskyplná, jemná energie zahaluje též city člověka, uzdravuje strach, nedůvěru a zlomené srdce. Protože se Rafael jako archanděl zaměřuje na duchovní rozvoj a spojení s božstvím, pomáhá nám také uvědomit si, jak se máme z nemoci po duchovní stránce poučit, co musíme udělat, než se opět „uzdravíme“. 

anděl

Rafael ukazuje cestu zpět k jednotě, k počátku, z nějž přicházíme. Proto se mu někdy říká „archanděl ztraceného syna“. Dveře „otce“ nebyly totiž nikdy zavřeny, i když jsme se my sami vydali na cestu „ven“. Stačí se jen rozhodnout , a již jsme opět napojeni na sílu božství.

Čtěte také:

   
18.04.2014 - Magie - autor: Klaudie Lišková

Komentáře:

 1. [4] Ivi2061 [*]

  I já na ně věřím.Sml16

  superkarma: 0 30.06.2014, 17:22:22
 2. avatar
  [3] luneta [*]

  taky na ně věřím

  superkarma: 0 18.04.2014, 16:47:20
 3. avatar
  [2] Pentlička [*]

  Já na anděly věřím, ale ne takto jmenovitě, to je evidentně lidský výmysl.

  superkarma: 1 18.04.2014, 08:43:07
 4. avatar
  [1] wich [*]

  Na anděly, čerty a podobné blbiny nevěřím, ale já, a další stovky pacientů, považujeme za "anděla" dr., která má v Bratislavě ordinaci pro LB, kolik ta zachránila felčaři zničených životů...

  superkarma: 0 18.04.2014, 07:46:12

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme